Общество

ЧИСТОТА У СЕРЦІ І СПРАВАХ

ЧИСТОТА У  СЕРЦІ   І  СПРАВАХ

vesnaКажуть, не важливо  де  і ким ти працюєш, важливо - виконувати свою роботу на совість. Ці слова повністю відношу до Валентини Михайлівни Віннік. 

Енергійну усміхнену жінку, яка завжди і кожному готова прийти на допомогу, знаю дуже давно.  Двадцять років тому її фото, красивої, зовсім юної,  вперше з`явилося на сторінках “Трудової слави». А під ним короткий, але такий багато значущий  підпис: «Валентина Михайлівна Віннік трудиться в колективному сільськогосподарському підприємстві «Борівське». Раніше була птахаркою, а ось вже два роки працює дояркою на третій молочнотоварній фермі. Як говорять в господарстві, на обох роботах вона проявила себе як принципова, добросовісна трудівниця, хороший товариш. З початку року отримала від кожної закріпленої за нею  корови по 1300 кілограмів молока»...

Народилася Валентина Михайлівна у звичайній селянській сім`ї. Батьки, Віра Сергіївна та Михайло Олексійович, все життя пропрацювали в колгоспі. Тож пішла їхнім шляхом і Валентина, одна з п`ятьох  дітей, яких достойно виховало подружжя. Вона ніколи не цуралася ніякої роботи і будь-яку справу виконувала з почуттям особливої відповідальності.

Останні  сім років   трудиться прибиральницею у приміщенні, де розміщені  районне відділення виконавчої служби, нотаріальна контора, районне управління юстиції, реєстраційна служба. Жінка, яка має чистоту і в серці, і у справах, абияк працювати  не може. Якщо чистота, то до педантичності. В неї сяє кожний куточок приміщення, виблискують вікна, меблі, радують свіжою зеленню кімнатні квіти.

Валентина Михайлівна не вважає господарем ту людину, яка тримає порядок лише в себе за парканом.  Її візитна карточка - квіти за подвір`ям. І це не перебільшення. Приступивши до роботи прибиральницею, вона до невпізнанності змінила прилеглу до закріпленого приміщення територію. Розкопала цілину, вивела траву. Тепер з ранньої весни і до пізньої осені  радують око прохожих зі смаком оформлені її руками клумби, насаджені дерева та кущі.

Бог дав руки не для того, щоб ти приймав від інших, а щоб трудився і сам давав нужденним, - говорить  словами відомого філософа  моя героїня. І вона трудиться, трудиться постійно: вдома, бо любить ідеальний порядок і красу. Її запрошували доглядати немічних. І вона не відмовляла, проводила біля хворих безсонні ночі, ставилася до них з особливою турботою.

А вранці, незважаючи на втому, знову поспішала на основне місце роботи.

Зараз, у вільний від основної роботи час,  В.М. Віннік  прибирає приміщення відділення «Приватбанку», управління Пенсійного фонду у Борівському районі. Біля останнього теж оформила прекрасні  квітники.

Вчора  Валентина Михайлівна відзначила день народження.  Я приєднуюся до всіх вітань, які на-дійшли на адресу цієї славної жінки, бажаю їй щастя рясного, здоров`я міцного, радості світлої, долі привітної.  Нехай  в  любові і благополуччі живуть батьки, а  мама, Віра Сергіївна, нарешті, отримає  високе звання «Мати-героїня».                       

Любов МУХІНА.