Общество

У вирі нелегкої, але цікавої роботи (інтрев’ю з завідуючою відділом культури і туризму Борівської РДА Світланою Шведченко і директором районного Будинку культури Оленою Коломієць)

У вирі нелегкої, але цікавої роботи (інтрев'ю з завідуючою відділом культури і туризму Борівської РДА Світланою Шведченко і директором районного Будинку культури Оленою Коломієць)

У вирі нелегкої, але цікавої роботи (інтрев'ю з завідуючою відділом культури і туризму Борівської РДА Світланою Шведченко і директором районного Будинку культури Оленою Коломієць)Напередодні Жіночого свята випала нагода поспілкуватися з двома чарівними жінками, робота яких пов’язана зі збереженням культурних традицій нашого народу, з прищепленням поваги до духовних надбань українців та людства в цілому, з вихованням най-кращих моральних якостей у дітей та молоді - завідуючою відділом культури і туризму Борівської РДА Світланою Шведченко і директором районного Будинку культури Оленою Коломієць.

Розповідає Світлана Шведченко:

-У нашому районі в сфері культури трудяться 108 працівників. З них  90% - жінки. Тільки на перший погляд здається, що наша робота легка. Глядачі бачать на сцені вже кінцевий результат, отримують насолоду від свята. Але мало хто замислюється, скільки праці треба докласти, щоб вийшов, наприклад, вдалий концерт. По-перше, треба приготувати приблизно  20 художніх  номерів. А для цього необ-хідно  знайти виконавців, підібрати відповідний репертуар, неодноразово тренуватися. По-друге, апаратура дуже важка. А у нашій сфері, як зазначено вище, майже всі жінки. От і доводиться слабкій статі виконувати чоловічу роботу. Більшість людей  працює 5 днів на тиждень, а на вихідних та у святкові дні відпочиває. Ми ж повинні працювати і в ці дні, та ще часто до-пізна. Після свята глядачі розходяться додому, а нашим жінкам доводиться заносити апаратуру.   Просимо допомоги  в наших чоловіків, дітей. Добре, що вони з розумінням ставляться до особливостей нашої роботи.

Але я не уявляю себе на іншій роботі. Якби переді мною зараз знову став вибір, з чим пов’язати своє життя, я  все одно вибрала б сферу культури. На рідній Полтавщині, звідки я родом, функціонував чудовий ансамбль, у складі якого співала й часто виступала. У мене були чудові вчителі. Я дуже вдячна всім їм за те, що навчили мене любити прекрасне, бачити гармонію та красу в світі. З 10 чоловік, які були в складі ансамблю,  зі сферою культури пов’язало своє життя четверо. Я вступила до Харківської державної академії культури, закінчила навчання в 1985 році. Ще з дитинства дуже любила складати сценарії до свят, проводити тренування. Я вже розповідала, що роботу свою дуже люблю і ціную своїх чудових колег. Ось поряд зі мною зараз знаходиться надійна людина Олена Миколаївна Коломієць. На посаді директора районного БК працює вже чотири роки. На неї завжди можна покластися. А ще ця жінка, наче психолог, вміє заспокоїти бурхливі емоції творчих людей.

До розмови приєдналася Олена Миколаївна:

-           Я родом з Білорусії, з Гомельської області. В дитинстві  мріяла бути трактористом. Мій батько був високопрофесійним механізатором. Але сталося так, що вступила до Шахтарського кінотехнікуму на факультет «кінотехнологічне обладнання», закінчила його в 1979 році. За розпо-діленням була направлена в Борову. Так розпочалася моя трудова діяльність. Працювала спочатку інженером кінофікації, а з 1984 по 2007 рік – директором районної кінофікації. У 2007 році  нашу організацію закрили. Ще два роки працювала інженером з охорони праці, а з 1 лютого 2009 року мене призначили на посаду директора РБК.

Мені завжди дуже щастило з людьми. Вони часто підтримували і підтримують   порадою і ділом. За все це їм дуже вдячна.

Нашому колективу є чим пишатися: тільки минулого року ми гідно представляли Борівщину на 10 обласних конкурсах і фестивалях (майже всі виступи висвітлювалися на сторінках районки). За результатами рейтингу культурно-масової роботи (сюди не входять показники фінансування) наш район посідає четверте місце в області. Але матеріальна база закладів культури залишає бажати кращого. У 2012 році колективом РБК було проведено 108 масових заходів, з них – 58 концертів, 32  «вогники», театральні свята. На цих заходах побувало майже  100 тис. (!) глядачів. У РБК на сьогодні працюють 17 гуртків, в яких займаються 217 чоловік, з них:  7 дитячих,  які відвідують близько 100 дітей. Отже, досягнень маємо чимало.

Світлана Василівна та Олена Миколаївна наприкінці розмови розповіли, що найбільше надбання – це підтримка всіх працівників культури району. А ще, користуючись нагодою, вони щиро привітали зі святом 8 Березня трудівниць культури і аматорів, а також всіх жінок. Побажали найголовнішого – міцного здоров’я, надійної підтримки в родинах, оптимізму. Сподіваються, що суспільство приділятиме належну увагу сфері культури.

Тетяна КОЛЕСНІК.