Официально

Соціальна політика: з прицілом на стабілізацію

Соціальна політика: з прицілом на стабілізацію

Президент України презентував революційні соціальні ініціативи. Наразі мова йде про комплексну програму дій, що матиме етапність, цілі та чітко визначену послідовність. Як зазначив сам Президент, час популістських одноразових виплат минув. Настала пора для зваженої та обґрунтованої соціальної політики.

Нові соціальні ініціативи та поступове впровадження нової системи соціальної політики – це перш за все виправлення механізмів перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвитку середнього класу, створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків.

 

Найбільшою проблемою, що потребує негайного вирішення, є питання майнової нерівності. За статистикою, майнове розшарування в Україні – одне з найбільших серед європейських країн. Крім того, наша держава стала одним з лідерів в аспекті нерівності на пострадянському просторі. При цьому величезна кількість наших співгромадян живе поза офіційною межею бідності.

Одним з шляхів вирішення даної проблеми може стати податок на багатство. Українські олігархи звикли життя за рахунок державного бюджету. Тож тепер настав час внести і свою частку у розвиток соціальної політики цієї держави.

Важливим моментом соціальних ініціатив Президента України є якісно новий підхід до взаємодії влади з громадянами при вирішення соціальних проблем населення. За словами Віктора Януковича, підхід, коли людини стоїть зі своїми проблемами у черзі до державного чиновника має залишитися в минулому. Відтепер чиновники повинні самі дійти до кожного, виявити проблеми, максимально їх вирішити і запобігти ускладненням. Таким чином починає реалізовуватися принцип, що не люди для влади, а влада для людей. На думку Президента, така реалізація має розпочатися з найбідніших верств населення, з самих малозабезпечених.

Серед основних ініціатив Віктора Януковича можна виділити наступні. Перш за все, це пенсіонери. Адже сьогодні є люди, пенсії яких становлять меншу суму, ніж офіційний прожитковий мінімум. Саме тому, вже з 1 травня буде підвищено розмір нарахувань тим пенсіонерам, котрі вийшли на пенсії до 2008 року,  на 100 гривень.

Не забув Президент і про ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни. Так, у травні розмір доплат до пенсій для різних категорій учасників війни буде збільшено від 30% до 50%.

Особливо різко Президент України висловився щодо ситуації з шахтарями-інвалідами. Віктор Янукович повідомив армію чиновників-дармоїдів, що сьогодні існує багато нарікань на порядок перерахунку страхових виплат шахтарям-інвалідам, який не забезпечує відповідного їх оновлення. Також Президент нагадав, що потреба відновлення втраченого здоров’я у всіх однакова і не залежить від року отримання виробничої травми. Тому глава держави доручив провести, починаючи з квітня поточного року, поетапний перерахунок страхових виплат. Таким чином, вже у цьому році 190 тисяч осіб, працівників галузей з високим рівнем травматизму, отримають додатково у середньому по 500 гривень. 

Довгий час поза увагою Уряду залишалася ситуація з  пенсійним забезпеченням військовослужбовців. Пенсії цієї категорії пенсіонерів не перераховувалися з 2008 року. За словами Президента, ситуація, коли пенсії військовослужбовців, які залишили службу 5 років тому, в 1,5-2 рази менші, ніж у тих, хто залишає службу нині, є неприпустимою. Такий розрив між пенсіями буде поетапно ліквідовано. Вже з 1 липня відбудеться підвищення пенсій військовослужбовців за вислугу років в середньому на 165 гривень.

Загалом можна сказати, що Президент підійшов до задоволення нагальних соціальних потреб громадян досить серйозно. Він розуміє, що тільки зробивши людей щасливими, влада і сама матиме право на щастя. Крім того, владу оцінюють по справах, а не за словами. Тож настав час справ, що спрямовані на покращення життя простих українців.

Григорій Бурченко, журналіст