Общество

Професіонал без університетів (Людмила Татькова)

Професіонал без університетів

tatkovaХочеться почати розповідь кумедною історією з життя, яка сталася одного спекотного літа. Як ми вже на собі відчули, літо останнім часом показує нам рекорди високих температур. І не дивно, що багато мешканців Борової, інших населених пунктів бажають зануритися у прохолоду водосховища. Так от, історія, про яку йдеться, сталася саме на Червонооскільському водосховищі. Пливе якось хлопчик, приблизно років де-в’яти. Побачив перед собою молоду жінку, яка теж насолоджувалася плаванням. Уважно подивився на неї, та й каже: «Тьотю! А я Вас знаю! Ви – продавець магазину «Агат»!». Пригоду розповіла мені Людмила Татькова,  яка, дійсно, працює в цьому магазині. Вона дуже здивувалася, бо не очікувала, що її впізнає незнайома дитина у такому  місці.

Не дивно, що Людмилу покупці називають з любов’ю Людочкою. Добра слава про приємного у спілкуванні, доброзичливого продавця облетіла все наше селище. До неї приходять навіть з околиць  Борової, адже знають: тут їх зустріне справжній професіонал своєї справи, яка наділена природним вмінням зрозуміти людину з першого погляду, з першого слова. Люда - не тільки висококласний продавець, а ще й гарний психолог.

У розмові поцікавилася, як сталося, що Люда пов’язала своє життя з торгівлею. Вона відповіла: «Не знаю, хто кого знайшов, чи я роботу, чи вона мене. Спеціальної освіти не маю, відразу після школи почала працювати в торгівлі. І зрозуміла, що мені це дуже подобається. Найбільше у своїй роботі люблю  спілкуватися з людьми.» Кожен, хто хоч раз побачив, як працює Люда, погодиться, що вона  на своєму місці. Ніколи не поставиться зверхньо до будь-якої людини, щиро порадить у виборі товару, і при тому ще встигає кому анекдот розповісти, кого підтримати. Навіть, якщо хтось купить лише дріб’язок або взагалі нічого не придбає, Люда ніколи не буде виказувати невдоволення,  а навпаки, приємно посміхнеться, скаже: «Приходьте ще». Після таких слів хочеться неодмінно прийти до неї ще раз. Покупці відчувають щирість, тому й тягнуться душею до Люди.

Часто приходить до неї бабуся Катя. Нелегко живеться літній жінці, яка заходить в магазин, буває, щоб просто розповісти про свої життєві проблеми. Люда завжди вислухає, підтримає її. За це вдячна жінка подарувала Люді кілька красивих сувенірів, а коли відвідала Москву – привезла для улюбленого продавця в дарунок шоколадку. Таке ставлення звичайних людей  зворушує, адже ніхто не примушує покупців на добрі та щирі дії. Люда дуже цінує те, що її поважають,  і намагається працювати якомога краще.

Є такий вислів: «Реклама – двигун торгівлі». Так от, Люда чесно рекламує товар. Вона зізнається, що намагається замовляти тільки те, що самій до вподоби. І, якщо вже буде радити людям, то це щиро. Багатьом покупцям також дуже подобається, як Люда вміє майстерно скласти всі покупки в пакет чи сумку. Багато хто говорить, що самі так охайно скласти не вміють – довіряють цю роботу улюбленому продавцю. А ще майстер своєї справи розповіла, що часто приходять в магазин чоловіки зі списком. Цей список складають вдома їхні дружини. І буває таке у списку написано: «Рис». Люда питає: «Який – довгий чи круглий?». Покупці відповідають: «Покладаємось на твій вибір». Жінка інтуїтивно добирає саме той товар, який задовольнить покупця. Бувають і такі випадки: приходять покупці й кажуть: «Ось гроші. Ти знаєш, який нашій сім’ї потрібен сир (чи інший товар).»

Зізнаюся, що сама доволі часто відвідую магазин, в якому працює Люда,  і завжди дивуюся, скільки рухів на день треба зробити продавцю, при чому у великому темпі. А ще при цьому правильно порахувати гроші, порадити з вибором товару. Всі ці нелегкі завдання Люда виконує чудово. Поцікавилася, чи важко усно рахувати числа? Вона, сміючись, відповіла: «Вранці з усним рахунком проблем нема. А от під кінець робочого дня, буває, множу 3 на 3 на калькуляторі». Звичайно, втома дається взнаки, але доброзичливе спілкування з покупцями дає величезний заряд енергії.

А ще Люду підтримує сім’я. У неї дві сильних підтримки в родині – чоловік та син. Коли мама дуже заморюється на роботі, вони допомагають впоратися з хатніми клопотами. Синочок Владислав сам прибирає в квартирі, а на свято виготовляє для матусі чудові листівки. Щоправда, самостійно батько з сином не багато куховарять, але під керівництвом мами допомагають готувати святкові страви, миють посуд.

Розповідати про Люду можна багато, адже в мене спостереження за її працею викликає щире захоплення. Хочеться побажати їй міцного здоров’я, родинного затишку, підтримки рідних та вдячних покупців.

Тетяна КОЛЕСНІК.