Официально

Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності

Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області інформує, що 19 січня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності» № 4220-VI (далі - Закон). Зазначеним Законом внесені суттєві зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та нормативно-правового акту, що регулює відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

 

Так, санкціями ст. 96 КУпАП передбачена відповідальність фізичних осіб за порушення вимог законодавства під час будівництва до 13 600 грн. Крім того, на сьогоднішній день невиконання законних вимог посадових осіб органів держархбудконтролю тягне за собою накладення на фізичну особу штрафних санкцій до 6 800 грн.

При цьому слід звернути увагу, що нормами діючого законодавства не передбачено виділення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд в окрему категорію. Тому особи, що здійснюють будівництво в межах власних домоволодінь несуть відповідальність на загальних підставах.

Але найсуворіша відповідальність передбачається за порушення у сфері містобудівної діяльності, скоєні юридичними особами та ФОП. Такі суб’єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафів, розмір яких в більшості випадків безпосередньо залежить від категорії складності об’єкту будівництва та може сягати 1 000 000 грн. за виконання будівельних робіт без документу, що засвідчує право на їх виконання. При цьому аналогічна відповідальність передбачена за експлуатацію таких об’єктів без вводу їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Також слід зазначити, що окрему відповідальність нарівні із замовниками несуть підрядники, які безпосередньо виконують будівельні роботи.

Тому  Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області закликає всіх суб’єктів містобудування (органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб) дотримуватися чинного законодавства та не порушувати встановлені ним норми та правила.