Официально

Із сесії районної ради. 28 лютого відбулася ХХХІ сесія VІ скликання.

Із сесії районної ради березень 2013

28 лютого  відбулася   ХХХІ  сесія VІ скликання. 

   Рішенням районної ради було затверджено Комплексну програму „Розвиток місцевого самоврядування в Борівському районі на 2013-2016 роки” , яка передбачає комплекс заходів щодо розвитку місцевого самоврядування в Борівському районі на сучасному етапі розвитку територіальних громад і органів муніципальної влади всіх рівнів, розташованих на його території. Реалізацію таких заходів передбачається здійснити з 2013 по 2016 роки.                                                                                                                                                               Надано дозвіл Борівській центральній районній лікарні на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту терапевтичного відділення, а також на співфінансування проекту Всеукраїнського конкурсу проектів і програм місцевого самоврядування в Україні „Застосування інноваційних підходів до енерго- та ресурсозбереження у Борівській центральній   районній лікарні в рамках реформування охорони здоров’я в Україні” в розмірі 25 тис. грн., що становить 12,5% від загальної суми коштів, передбачених на співфінансування проекту.

Затверджено текст договору  про створення проекту „Online події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі”, погоджено його співзаснування.

  Внесено зміни та доповнення до Статуту комунальної установи «Борівський районний трудовий архів» Борівської районної ради Харківської області.

 Затверджено звіт про виконання загального фонду районного бюджету за 2012 рік по доходах в сумі 63181500 грн. і по видатках в сумі 59239813 грн.  та спе-ціального фонду по доходах в сумі 3094474 грн. і по видатках в сумі 5565191 грн. Звіт буде надруковано в наступному номері газети.

      Розглянувши звернення громадян, враховуючи складну ситуацію, що склалася на ринку заготівлі молока у селян, наявну напругу, спричинену зниженими закупівельними цінами на молоко та заборгованість за здане молоко, керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада вирішила звернутися  до Президента України,  Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та  народного депутата Верховної Ради України Остапчука В.М.  щодо встановлення мінімальної закупівельної ціни на молоко.

  Звернення депутатів Борівської районної ради Харківської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та  народного депутата Верховної Ради України Остапчука В.М. щодо встановлення мінімальної закупівельної ціни на

молоко

Депутати Борівської районної ради Харківської області стурбовані ситуацією, яка склалася сьогодні в районі на ринку молока. Вона  залишається вкрай складною і напруженою. Зниження закупівельних цін на молоко переробними підприємствами області, яке розпочалося ще  минулого року, продовжується.

      Особливо відчутне  зниження ціни на молоко від господарств населення. Фактором, який гальмує розвиток молочного скотарства, є низькі закупівельні ціни на молоко. Нестабільна цінова ситуація на ринку призводить до незацікавленості товаровиробників у розвитку галузі тваринництва внаслідок його збитковості.   

      Усі свої проблеми, невдачі та невміння на ринку молочних продуктів закупівельники перекладають на руки селян-виробників молока та споживачів молочної продукції. Українці в містах і селах, виробники та споживачі розглядаються як засіб збагачення і поповнення багатомільйонних статків окремих осіб. Закупівельники безпідставно, на власний розсуд, ігноруючи будь-які інтереси селян, вчергове штучно занижують ціну на молоко. У більшості населених пунктів району закупівельні ціни знижено до 2,40 грн. за літр, тоді як на ринку ціна становить від 6,00-7,00 грн. за літр. Існуюча закупівельна ціна не виправдовує витрати на утримання корів.  В таких умовах селяни продовжують вирізувати корів, оскільки не бачать сенсу їх утримувати. Якщо на це не реагувати, то корова-годувальниця, яка була одним із символів українського села,  вагомим джерелом поповнення сімейного бюджету та забезпечення достатку і благополуччя сільської родини, може відійти в минуле.

      З метою подолання критичної ситуації, яка склалася в районі внаслідок зменшення закупівельних цін на молоко, ми, депутати ра-йонної ради, враховуючи численні звернення громадян населених пунктів ра-йону -власників корів, звертаємось до Президента України, Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України та  народного депутата Верховної Ради України Остапчука В.М. негайно ухвалити ряд нормативно-правових актів, які б упорядковували ситуацію на ринку молочних закупівель, а також встановити мінімальну закупівельну ціну на молоко на рівні не менше 5 гривень за літр. Крім того, звертаємося до Уряду України з пропозицією розглянути можливість виділення коштів з державного бюджету на збільшення дотації сільськогосподарським товаровиробникам за вироблену продукцію тваринництва.