Общество

Як розірвати замкнене коло?

Як розірвати замкнене коло?

Ми платимо за продукти у магазині, купуємо за гроші товари першої необхідності, оплачуємо послуги перукарів, майстрів. Дивно, але дехто вважає, що можна безкоштовно користуватися теплопостачанням, водою, світлом, газом, житлово-комунальними послугами.

Борівському комунальному підприємству теплових мереж населення заборгувало більше 600 тисяч гривень, водоканалізаційному підприємству – 140 тис. грн., КП «ЖКГ» - 108 тис. грн. Борги впливають на виплату заробітної плати людям, які надають нам комунальні послуги, крім того, штрафами карають керівників і бухгалтерів підприємства.

 

 Можна зрозуміти сім’ї, в яких матеріальне становище скрутне, але вони якось намагаються вирішувати проблему зі сплатою комунальних – оформляють субсидію, платять, хоча б скільки можуть. Але є й такі господарі, які вже по кілька років і копійки за послуги не заплатили, а теплом та іншими благами користуються. У декого борги за квартиру сягають за 30 тисяч гривень, і вони чомусь не замислюються над тим, що можуть залишитися без житла, сподіваються, мабуть, на доброту селищного голови Олександра Тертишного, його заступника Юнони Жук та на керівників комунальних підприємств. А вони і справді жаліють таких боржників, пропонують їм реструктуризацію боргів оформити, із субсидією допомогти, неплатники обіцяють виправитися, платити за послуги, минає час, а борги ростуть і далі. Як же розірвати це замкнене коло?

Відповідно до статті 63 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчою службою у разі відсутності в боржника достатніх коштів  чи  рухомого  майна проводиться  звернення  стягнення  на   будинок,   квартиру,   земельну ділянку,  інше  нерухоме  майно  фізичної особи. Отже, у громадян, які не можуть сплатити борг, квартиру можуть відібрати.

Селищний голова Олександр Тертишний зі своїм заступником Юноною Жук створили комісію, в яку, крім них, увійшли керівники комунальних підприємств, працівники управління праці та соціального захисту населення (відділу субсидій), прокуратури, виконавчої служби. На засідання комісії, що відбувається кожного четверга,  вони запрошують злісних неплатників комунальних послуг. На одній із таких комісій побувала і я як представник засобів масової інформації. Приємно, що всі члени комісії до боржників ставляться з порозумінням, пропонують їм різні варіанти вирішення проблем із боргами. «Ми запрошуємо Вас не для того, щоб покарати чи відібрати житло, а для того, щоб допомогти Вам розв’язати проблему, знайти оптимальний варіант для всіх сторін», - підкреслював селищний голова на особистій бесіді з кожним боржником. Добре було б, якби й неплатники так само з повагою ставилися до представників селищної ради і комунальних служб. І такі люди, на щастя, теж є – перед засіданням комісії деякі  боржники погасили всю суму заборгованості, але були на комісії й такі, що вже не вперше обіцяли платити, але жодної гривні так і не було сплачено. Та найбільше вражають люди, які взагалі не прийшли на запрошення комісії – до таких громадян члени комісії будуть вживати заходи по закону. Тому, шановні громадяни, селищна рада і керівники комунальних підприємств звертаються до вас із проханням не ігнорувати запрошення на комісію, прийти, поспілкуватися, можливо, вам запропонують варіант, який допоможе вирішити питання з боргами за комунальні послуги.

Тетяна ГУНЬКО.