Официально

Звіт голови Борівської районної ради про діяльність за період з листопада 2010 року по лютий 2012 року

Звіт голови Борівської районної ради про діяльність за   період   з листопада  2010 року по лютий 2012 року

      Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно плану роботи районної ради шостого скликання на 2012 рік представляю звіт голови районної ради за період з 12 листопада 2010 року по даний час, тобто, за період VІ скликання.

      Діяльність районної ради проводилась відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту районної ради VІ скликання, положень про комісії та президію районної ради VІ скликання, згідно плану роботи, затвердженого ІІІ сесією районної ради.

 

      На початку звіту хочу подякувати громаді, депутатам, сільським, селищній радам, всім установам і організаціям, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування.

       В першу чергу, це підведення підсумків нашої з вами колективної праці -  кожного депутата, постійних комісій районної ради, президії, це наша сесійна робота і, безумовно, робота виконавчого апарату районної ради.

       Однією з особливостей VI скликання було те, що районна рада  вперше обиралася за змішаною мажоритарно-пропорційною системою  і представляє як найвпливовіші політичні сили, так і представників територіальних громад.

Варто відмітити, що новий депутатський корпус - це кваліфіковані, авторитетні люди, які керуються у своїй діяльності головним принципом – працювати для людей. З гордістю зазначу, що є депутати, котрих обирають не перше скликання, які роблять багато добрих справ для розвитку району. Це голова АФ «Солоненське» Пахомов Анатолій Олегович та начальник філії «Борівський райавтодор» Буряк Микола Іванович, які обираються депутатами районної ради вже п’яте  скликання, це генеральний директор СТОВ АФ «Новий шлях» Гомон Олексій Анатолійович, заступник  голови районної ради Васильєв Анатолій Іванович, касир Гороховатської сільської ради Пелих Людмила Іванівна, які обрані депутатами районної ради вже вчетверте та Медак Сергій Васильович, обраний втретє. Головний лікар Борівської центральної районної лікарні Віннікова Любов Григорівна обрана тричі і депутатом районної ради, і  депутатом Харківської обласної ради.

      Районна рада представляє спільні інтереси територіальних громад селища та 37 сіл. На території району діють районна, селищна та 9 сільських рад. 

      Половина від загального складу депутатів районної ради була обрана за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій, а саме: від Борівської районної організації Партії регіонів - 6 депутатів, ВО «Батьківщина» - 2, районної партійної організації Комуністична партія України  - 2. Друга половина від загального складу районної ради - 10 депутатів - обиралася за мажоритарною системою. На даний час в районній раді сформовано дві депутатські фракції - Партії регіонів та Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

      У таких умовах я, як голова районної ради,  найпершим своїм завданням бачив   згуртування  депутатів навколо головного - вирішення назрілих життєвих інтересів територіальної громади району. Відрадно відзначити, що депутати районної ради шостого скликання  налаштовані на конструктивну співпрацю, для них характерні взаємна вимогливість, доброзичливість, взаємоповага, налаштованість на продуктивну роботу і конкретний результат. На мою думку, саме сьогодні, в період реформ в нашій країні, вагомо і авторитетно має звучати слово кожного депутата чи посадової особи місцевого самоврядування.

      Успіхи у соціально-економічному розвитку нашого району прямо залежать від того, наскільки успішно представницька влада взаємодіє із виконавчою. Сьогодні Борівська районна рада має порозуміння і плідно взаємодіє з Борівською районною  державною адміністрацією. Ми єдина команда, об’єднана спільною метою – працювати на благо регіону. Це дає  змогу працювати злагоджено, без зайвих амбіцій. Як показала практика, саме при такому підході вдається знаходити вірні рішення при розгляді найгостріших проблем життєдіяльності району і працювати на загальну справу - підвищення добробуту наших людей. Для виборців ми влада, яка  повинна відповідати за все, що робиться в районі.

      Я, як голова районної ради, приймав участь в засіданнях колегій при голові райдержадміністрації. Заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь та відділів брали участь в роботі президії, постійних комісій і сесіях районної ради. 

     Нам усім потрібно пам’ятати, що довіра громади до органів влади можлива лише тоді, коли ця влада є відповідальною і ефективною. А авторитет її залежить від реального прагнення виражати і захищати інтереси людей. Влада здобуває повагу, якщо функціонує заради справедливої і зрозумілої мети, коли вона покращує життя громадян.

     Основною формою роботи районної ради є проведення пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій. На пленарні засідання ради запрошуються депутати обласної ради, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє прийняти виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.

      Всього з початку скликання проведено 15 сесій районної ради, 18 пленарних засідань, на яких розглянуто 185 різних питань. Перевага, звичайно,  надавалась розгляду та обговоренню найбільш актуальних проблем району. Основні з них: „Про районний бюджет на 2011 рік", „Про програму економічного і соціального розвитку району на 2011 рік", „Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території Борівського району" та інші.

      Питання стосувались формування районного бюджету та заслуховування звітів про його виконання, розвитку фізичної культури і спорту в районі, звітів керівників комунальних підприємств, управління комунальною власністю.

      За звітний період районною радою прийнято 95 рішень, у тому числі: з питань діяльності ради – 11, бюджету - 19, затвердження технічної документації з грошової оцінки земельних ділянок - 2, освіти - 26, з питань комунальної власності - 9  та ін.

Проте, маю відзначити, що головний акцент зроблено не на кількості ухвалених рішень, а на їх якості, новаторському підході, а також контролі за їх виконанням.

      Шановні колеги!

      За звітний період депутатським корпусом на сесіях ради схвалено 18  Програм  за різними напрямками роботи (найбільше в галузі медицини та освіти - по 3),  внесено зміни до 4-х районних програм, заслухано звіт про виконання 28 програм. Саме прийняття різногалузевих програм дає можливість передбачити кошти у місцевих бюджетах для вирішення того чи іншого питання, за цим стоять соціальний захист та безпека наших громадян. Але поряд з цим зазначаю, що коштів для належного виконання заходів, передбачених програмами, не вистачає.

      За цей час створено комунальні підприємства «Малятко» для забезпечення харчуванням дітей загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, Борівський районний центр фізичного здоров'я населення „Спорт для всіх” Борівської районної ради Харківської області. У жовтні минулого року прийнято із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області у спільну власність територіальних громад сіл, селища Борівського району майновий комплекс комунального підприємства «Борівська друкарня» з боргами понад 12 тис.грн.. Та завдяки зусиллям районної ради було вжито заходів щодо погашення заборгованості.  В січні місяці підприємство спрацювало з прибутком 300 грн.

      Аналізуючи весь спектр розглянутих питань, слід зауважити, що районна рада засвідчила свою повагу до найскладніших проблем сьогодення району. Звичайно, підстав для самозаспокоєння немає, хотілося б досягти більшого, але й зроблено чимало. Я вважаю, що у цьому проявилась політична зрілість нинішнього депутатського корпусу. Пропозиції щодо порядку денного сесійних засідань щоразу обговорювались на засіданні Президії районної ради, узгоджувались з постійними комісіями. В ході підготовки  до сесій бралися до уваги рекомендації депутатів обласної ради, депутатів районної ради, звернення громадян.

      З метою попереднього вивчення питань наступної сесії активно працювали постійні комісії, працівники райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, залучалися до роботи окремі керівники.

      Проекти рішень і довідкові матеріали на сесії готувалися постійними комісіями, управліннями та відділами райдержадміністрації, виконавчим апаратом (секретаріатом) районної ради, які не лише надавали аналітичну і методичну допомогу, а й безпосередньо приймали участь у їх підготовці. 

      Слід об’єктивно визнати, що я, як голова районної ради разом з виконавчим апаратом   завжди намагалися забезпечити виконання вимог Регламенту районної ради щодо вчасного подання документів на розгляд ради, якісної їх підготовки. Це питання особливо гостро постало сьогодні, адже згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі проекти рішень ради повинні оприлюднюватися за 20 робочих днів до дня їх розгляду.

      Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається на засіданнях постійних комісій, які діють згідно загального плану роботи районної ради, „Положення про постійні комісії районної ради" та інших нормативних актів. 

      Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які виносяться на розгляд сесії, контроль за їх виконанням

      В районній раді діє три постійні комісії, головами яких обрані досвідчені практики:

 -  з питань бюджету, інвестицій та розвитку малого і середнього бізнесу очолює Пелих Людмила Іванівна;

- з питань  соціально-економічного розвитку, агропромислового комплексу, земельних відносин та використання природних ресурсів , екології, комунальної власності, житлово-комунального господарства та  регуляторної політики –  Пахомов Анатолій Олегович;

 - з питань законності, правопорядку, засобів масової  інформації та зв’язків з громадськими організаціями, захисту прав споживачів, депутатської діяльності, депутатської етики та місцевого  самоврядування, інших гуманітарних питань – Панфілов Костянтин Віталійович.

       Про роботу постійної комісії з питань бюджету, інвестицій та розвитку малого і середнього бізнесу більш докладно доповість голова Пелих Людмила Іванівна, а я лише зазначу, що засідання всіх постійних комісій проводяться відкрито і гласно. З метою глибшого вивчення та обговорення питань, що виносяться на пленарні засідання, практикується проведення спільних засідань  комісій. За звітний період з початку скликання  було проведено 55 засідань постійних комісій, на яких, в основному, розглядалися питання, що виносились на розгляд пленарних засідань, розглянуто 732 питання. Після їх аналізу, узгодження, вироблялись проекти рішень, які і пропонувались на затвердження сесій районної ради. Крім цього, було прийнято багато рекомендацій по вирішенню питань, які не виносились на пленарні засідання.   Вважаю позитивним, що ми жодного разу не внесли на розгляд сесії того чи іншого питання, яке б не обговорилося на засіданнях депутатських комісій. Організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у переважній більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

     Сьогодні я дякую всім депутатам районної ради, які сумлінно та відповідально працюють у постійних комісіях. 

     Ефективно працювала у звітному періоді Президія районної ради, до складу якої входжу я як  голова районної ради,   заступник голови районної ради Васильєв А.І., голови постійних  комісій, голови депутатських фракцій та голова райдержадміністрації.  За звітний період проведено 20 засідань, на яких розглядалися питання економічного розвитку району, бюджетні, соціального захисту населення, суспільно-політичної ситуації в районі, формувалися питання порядку денного сесій районної ради тощо. При потребі на засідання Президії запрошувались керівники установ, підприємств та організацій району. Повинен сказати, що члени Президії висловлювали чимало думок, критичних зауважень щодо питань, внесених на розгляд пленарних засідань, що в результаті давало можливість вибрати оптимальний шлях  їх розв’язання.  Слід зазначити, що засідання президії проводились регулярно, зривів у їх проведенні не було. Хочу подякувати всім членам президії, які висловлювали свою точку зору, вносили певні пропозиції по вирішенню наболілих питань, що допомагало направити роботу районної ради у належне русло.

      Після завершення кожної сесії, засідань постійних комісій, президії районної ради  проводиться аналіз, систематизація й узагальнення зауважень і пропозицій депутатів, висловлених на засіданнях.

      Слід відмітити, що більшість народних обранців  з усією відповідальністю ставляться до своїх депутатських обов'язків, регулярно відвідують засідання постійних комісій та пленарні засідання сесій, беруть активну участь в обговоренні питань та підготовці проектів рішень.

      У звітний період активно працювали в постійних комісіях депутати  Віннікова Л.Г., Гомон О.А., Васильєв А.І., Літвінов С.Д., Літвінова Т.І., Пахомов А.О., Пелих Л.І., Рівчак В.І..

      З початку VІ скликання надійшли 4  депутатські звернення  та 3 депутатські запити .

     Депутати районної ради стурбовані екологічно небезпечною ситуацією, яка склалася з рівнем прісної води на Червонооскільському водосховищі протягом двох останніх років і турбує не лише мешканців населених пунктів району, що розташовані неподалік від нього. З боку депутатського корпусу проводилась певна робота по усуненню існуючої проблеми по водосховищу: на ХІІ сесії УІ скликання від 28 жовтня 2011 року прийнято звернення депутатів Борівської районної ради до Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради та Державного управління навколишнього природного середовища в Харківській області щодо вжиття дієвих заходів по недопущенню зниження рівня води в Червонооскільському водосховищі, доведення її до нормативної якості, запобіганню екологічно небезпечної катастрофи. Як повідомила заступник голови Харківської обласної ради Л.Давидова, це звернення розглянуто спільно з фахівцями Харківського обласного управління водних ресурсів та Державного управління охорони навколишнього  природного середовища в Харківській області. Було прийнято рішення збільшити пропуски води з водосховищ, розташованих на притоках в басейні Сіверського Дінця. Вода поступово почала прибавлятися  в невеликій кількості. На даний час це питання знаходиться в стадії вивчення і подальшого вирішення проблеми. Крім того, звернулися  до начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Антоненка В.Є.

     На УІІІ сесії районної ради УІ скликання від 27 травня 2011 року депутати   розглянули запит депутата районної ради Літвінової Т.І. до прокурора Борівського району Коробова А.М. щодо ліквідації гральних автоматів, які знаходяться в кафе центру селища Борова. 

     Даний запит було направлено  для розгляду до прокуратури Борівського району. Його  позитивно вирішено  завдяки наполегливості депутата Харківської обласної ради Федченка С.В. та депутата районної ради Літвінової Т.І.. Кожен депутатський запит та звернення  розглядався на сесії і по кожному приймалось рішення, контроль за виконанням яких  покладався на профільну комісію.

     Важливою ланкою діяльності районної ради і виконавчого апарату є робота зі зверненнями громадян. Визначено дні  прийому головою районної ради, заступником голови, депутатами районної ради. Фактично ж проводиться прийом громадян щоденно.

     За звітний період на особистому прийомі у мене як у голови районної ради побувало 19 жителів району. Як свідчить проведений аналіз, більша частина громадян - це малозабезпечені верстви населення, які зверталися з питання   посприяти у розв’язанні житлово-побутових проблем, виплаті Чорнобильських коштів, проблемних питань земельних відносин. 

     За окремими графіками плануються та проводяться виїзні прийоми. Мною проведено 12  виїзних прийомів громадян на підвідомчих  територіях  селищної та сільських рад.

     В переважній  більшості   випадків громадяни піднімають питання соціального захисту (призначення виплати соціальних допомог, надання матеріальної допомоги на лікування, ремонт житла) та сільського господарства (оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування), питання незадовільного стану доріг.  Районна рада не залишає жодне звернення без уваги і оперативно приймає міри по порушених питаннях. Окремим сільським радам району, їх посадовим особам слід більш предметно відноситися до їх вирішення, не змушувати людей їздити і шукати допомоги в районі та області. Продовжують турбувати людей і питання електропостачання, комунального  господарства, благоустрою, питного водопостачання, опалення і газифікації житлових будинків,  питання функціонування закладів освіти, культури та охорони здоров’я, соціального захисту населення, земельних відносин.

     Головним у роботі зі зверненнями громадян є її результативність, тому районною радою і надалі будуть вживатися заходи, спрямовані на вдосконалення набутих та запровадження нових форм і методів роботи зі зверненнями громадян та організаційно-практичної роботи щодо посилення контролю за станом їх розгляду, підвищення персональної відповідальності керівників усіх рівнів за дотримання законодавства.

     За звітний період головою районної ради видано  130 розпоряджень з основної  діяльності та 66 - з питань кадрової роботи.    За цей же  період на адресу  районної ради надійшло 811  документів,  направлено  на виконання та інформування організаціям і установам   774  документи у різні інстанції.    Виконавчим апаратом вжиті заходи по їх своєчасному виконанню.

    Районна рада веде свою роботу відкрито і гласно. Для спілкування депутатів та керівництва районної ради з виборцями налагоджена взаємодія з  малим підприємством  редакції  районної газети „Трудова слава". Створено також веб-сторінку Борівської районної ради http://rr-borova.gov.ua/.ua, на якій розміщена вся інформація стосовно VІ скликання (регламент роботи, положення про комісії, президію районної ради, депутатський склад, склад комісій і президії, керівництво, виконавчий апарат районної ради), систематично надається інформація з питань, що розглядаються на сесіях районної ради, висвітлюються події, що відбуваються в районі, публікуються матеріали з правових питань. Це дозволило зробити для кожного бажаючого максимально доступним ознайомлення  з роботою ради.

     Щиро надіюсь, що на сторінках районної газети та на сайті будуть з’являтися матеріали, подані депутатами районної ради. 

     Важливу комунікаційну та організаційну функцію у відносинах між органами представницької влади в регіоні виконує Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, яка об’єднує вже понад 410 рад різного рівня, що складає 85% від загальної кількості рад області. Я, як голова районної ради,  беру участь у роботі Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, до якої Борівська районна рада вступила  19 червня 2009 року. Всі сільські та селищна ради району пройшли процедуру відповідної реєстрації. У поточному році її робота значно активізувалася після утворення виконавчої дирекції. Регулярно, раз на 2 місяці  (у цей період відбулося 6 Загальних зборів Асоціації) проводились загальні збори, на яких розглянуто близько 90 питань, що стосувалися соціально-економічного розвитку, бюджетних і земельних відносин, управління комунальним майном, гуманітарної сфери тощо. Крім того, я приймав участь у  5-ти семінарах –практикумах для голів місцевих рад, де були розглянуті основні аспекти формування бюджетів на 2012 рік, проведення у 2012 році конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад, питання адміністративної відповідальності та запобігання корупції в органах місцевого самоврядування, практики управління майном територіальних громад, земельні питання.

      Представляючи інтереси територіальних громад Борівського району, у вересні 2011 року я приймав участь  у нараді-семінарі для членів Української асоціації районних та обласних рад у смт. Затока Одеської області.

      На нарадах-семінарах обговорюються шляхи розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавства, формування місцевих бюджетів, ділимося досвідом у вирішенні спільних проблемних питань територіальних громад районів.

        Результатом поїздки делегації   Борівського району  до Рахівського району Закарпатської області в грудні 2010 року  став підписаний  мною  та головою районної державної  адміністрації договір про співробітництво з цим районом. Думаю, така співпраця з закарпатцями піде нам лише на користь. Повірте мені на слово, нам у рахівців є чого навчитися. 

     У червні 2011 року 40 обдарованих дітей із Рахівського району Закарпатської області  разом зі своїми вихователями приїжджали на відпочинок до позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Орлятко» Борівського району. Тиждень відпочинку в таборі гостям із Рахівського району запам’ятається на все життя. Я сподіваюся, що і наші діти, які в наступному місяці теж їздили оздоровитися і відпочити на Закарпаття, отримали такі ж незабутні враження від гостинної зустрічі столиці Гуцульщини. Сподіваюсь, що і в цьому році наші діти побувають з дружнім візитом на Закарпатті і, навпаки, їхні діти приїздять до нас на відпочинок. Для цього є всі передумови.

     У складних умовах  нинішнього сьогодення ми змушені шукати альтернативні шляхи виходу. У сільських рад є багато наболілих проблем, які вони частково намагаються вирішувати самостійно, за рахунок власних надходжень, коли для цього не потрібно великих капіталовкладень. Ми ж вирішили не йти традиційним шляхом, коли сільська рада просить грошей, а районна їх відразу виділяє.  Намагаємося  стимулювати місцеві ради району активніше вивчати і освоювати такий перспективний напрям як підготовка грантових проектів.

     Я, як голова Борівської районної ради, підписав угоду з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки в Україні про співробітництво в рамках Проекту розвитку громад. І в зв’язку з цим до Борівського району на 2 роки прибув волонтер Корпусу миру США Блейклі Нефф. Є вже перші результати його роботи. Ним виграно грант і найближчим часом в Борівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Героя Радянського Союзу В.Колісника буде запроваджено проект „Доброго ранку, школо”, що дасть можливість відновити шкільне  радіомовлення.  Борівська районна рада спільно з волонтером Корпусу Миру США в Україні   Блейклі Неффом брала участь і виграла у проекті Appropriate Projects. Для дошкільного навчального закладу №3 «Золота рибка» за кошти грантодавчої організації був придбаний 6-ступеневий фільтр очищення води.  Виграли також проект Корпусу Миру США. 70 представників його в липні місяці проведуть у нашому районі семиденний зліт.

      В цьому році Борівський район бере участь у другій фазі Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом і впроваджується ООН та триватиме 4 роки.

      З місцевих рад району в даному проекті беруть участь 4. Це Борівська селищна, Підвисочанська, Підлиманська та Піско-Радьківська сільська рада.      З метою активізації діяльності територіальних громад та мобілізації місцевих ресурсів задля покращення умов життя населення цих рад та підвищення рівня участі органів місцевого самоврядування і місцевих ініціатив територіальних громад у вирішенні місцевих проблем по всіх цих сільських радах відбулися збори громад, які одностайно підтримали це починання. Територіальні громади вже визначилися з об’єктами, над якими будуть працювати в рамках Проекту і визначили ініціативи, націлені на покращення умов життя їх мешканців.

      Пріоритетними сферами підтримки громадських ініціатив є: енергозберігаючі заходи, освітлення вулиць. Так, в селі Піско-Радьківські заміняють двері і вікна у школі, в селі Підлиман зроблять ремонт дитячого навчального закладу, в смт. Борова обладнають місця для збору сміття. В селі Підвисоке зроблять вуличне освітлення.

      Згідно умов Проекту 50% (80 тис. грн.) від його вартості буде сплачено ПРООН, кошти надійдуть на рахунок громадських організацій, які вже створені і діють. Інші 50% розподіляються таким чином: 5-10% (8 тис. грн. - 16 тис. грн.) - це кошти самої громади, тобто сімей, які проживають в даному населеному пункті, і вони вже зібрані і знаходяться на рахунках громадських організацій,; 40-45% (64 тис. грн. – 72 тис. грн.) - повинні надійти з бюджету сільської, районної та обласних рад.

      Також громадська організація «Агентство соціально-економічного розвитку Борівщини», яка діє на території Борівського району, виграла в конкурсі малих грантів «Добрі справи». В зв’язку з цим був підписаний договір про надання безповоротної допомоги в сумі 6950 грн., в рамках конкурсу малих грантів «Добрі справи», фінансованого за рахунок коштів «Філіп Морріс Інтернешнл» на реалізацію проекту – придбання, доставку і установку дитячого майданчика в смт. Борова. Такий майданчик вже отримали, весною він буде встановлений в парку селища.

     Сільські ради виграли грант на 160 тис. грн., який закінчується в травні цього року. З червня  дві кращі сільські ради отримають близько 240 тис. грн. на впровадження другого гранта при 70 відсотковому фінансуванні ООН.

    З  метою надання необхідної консультативно-інформаційної та технічної допомоги організаціям територіальних громад Борівського району для розробки і впровадження спільних проектів, вдосконалення планів залучення технічних та фінансових ресурсів для реалізації ініціатив громад в районній раді в березні  2011 року створено консультативно-дорадчий орган „Ресурсний центр розвитку громад Борівського району”. Зараз проводиться організаційна робота по участі цього центру в конкурсі на кращий ресурсний центр Харківської області та по вигранню  гранту в сумі 16 тис. грн., що дасть можливість забезпечити його орг та комп’ютерною технікою. Крім того, сьогодні на сесії будуть внесені зміни до структури виконавчого апарату (секретаріату) районної ради: пропонується ввести посаду головного спеціаліста, який буде допомагати селищній, сільським радам та громадським організаціям в складанні проектно-кошторисної документації грантів.

      Вчора в районній раді проведено тренінг із селищним, сільськими головами та головами громадських організацій з представником Сумської обласної громадської організації. Громадські організації району візьмуть участь у написанні грантів в Сумській області.  

      Від громадських організацій району були надіслані заявки до різноманітних міжнародних організацій для участі у проектах (портал «Громадський простір», USAID, міжнародний фонд «Відродження», NUSEP, Громадські ініціативи, фонд Східна Європа, ресурсний центр розвитку громадських організацій «Гурт» і т.д.).

      Не зважаючи на брак досвіду, оскільки ця справа започаткована лише в минулому році, ми вже маємо конкретні результати проведеної роботи. Завдяки спільним злагодженим діям райдержадміністрації, районної та селищної рад вдалося домогтися виділення з обласного бюджету  коштів в сумі 380 тис. грн. на придбання для Борівської селищної ради автомобіля для вивезення сміття. В березні місяці ці кошти надійдуть в район.

      28 жовтня 2011 року на ХІІ сесії районної ради УІ скликання затверджена Програма підтримки та розвитку територіальних громад і місцевих ініціатив територіальних громад Борівського району на 2011-2015 роки. При внесенні змін до районного бюджету на 2012 рік буде передбачено співфінансування для тих місцевих рад, які підготують такі проекти та програми, запропонують  інноваційний підхід до вирішення проблемних питань своїх територій. Це все є перспективними напрямком роботи в умовах обмеженого фінансування.  Головне – громади відчули себе спроможними впливати на розвиток власних територій, бути його активними і відповідальними учасниками.

     На даний час вживаються дієві заходи та проводиться організаційна робота щодо участі місцевих рад та громадських організацій, закладів культури, освіти, охорони здоров’я у міжрегіональному співробітництві. Плануємо в цьому році долучитися до співпраці з Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. Нині проводиться підготовча робота по написанню гранта, вартість якого становить 200 тис. грн. впровадження даного проекту дасть можливість  придбати медичне обладнання для нашої районної лікарні. На наступній сесії в березні місяці я буду просити депутатів районної ради його підтримати.

     Нагадаю, що раніше в Харківській області щороку проводився  конкурс «Краща сільська, селищна, міська (міста районного значення) рада», який у 2011 році був проведений у дев’ятий і останній раз. Сільські ради нашого району брали участь у цьому конкурсі. У Борівському районі переможцем у І категорії першого етапу обласного конкурсу було визначено Підлиманську сільську раду, яка виборола серед сільських рад Харківської області    четверте місце. А з 2012 року  відповідно до рішення обласної ради починається новий конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад і наприкінці лютого будуть підбиті перші підсумки. З початку року 6 сільських рад – Борівська селищна, Богуславська, Вище-Солоненська, Гороховатська, Ізюмська, Піско-Радьківська та Підвисочанська та Борівська громадська організація „Агентство соціально-економічного розвитку Борівщини” включилися в цей конкурс. Ними направлено до конкурсного комітету 8 міні- проектів: 6 з яких відносяться до категорії міні-проектів, у яких плановий обсяг фінансування з обласного бюджету не перевищує 20 тис. грн. і не потребують обов’язкового співфінансування. Два міні-проекта відноситься до категорії, у яких плановий обсяг фінансування з обласного бюджету становить від 20 тис. грн. до  100 тис. грн. і  потребують обов’язкового спів фінансування з місцевих бюджетів або інших джерел.

       Приємно відзначити, що наша спільна робота із сільськими радами в даному напрямку сприяла тому, що наш район знаходиться в області в трійці кращих разом з  Харківським та Балаклійським районами. На кожній нараді в обласній раді наш район відзначають по всіх напрямках роботи. Це наша спільна з вами заслуга.

     Значну увагу районна влада приділяє вшануванню людей Борівщини, які живуть і працюють задля розквіту рідного краю та добробуту людей. Рішенням  ХХХУІІ сесії Борівської районної ради У скликання  була заснована Почесна відзнака Борівської районної ради Борівська слава для нагородження за визначні заслуги у розбудові Борівського району, його економічної, гуманітарної, соціально-культурної сфер, вихованні дітей, у захисті державних і регіональних інтересів, піднесенні авторитету району, за благодійну, милосердну, громадську діяльність на благо Борівщини. За звітний період Почесною відзнакою було нагороджено   шість мешканців району. Це ветеран Семидоцький Ілля Йосипович, начальник управління Пенсійного фонду України в Борівському районі Богуславська Валентина Федорівна, головний лікар Борівської центральної районної лікарні Віннікова Любов Григорівна, голова СВК АФ «Солоненське» Пахомов Анатолій Олегович, ветеран праці Гомон Анатолій Іванович, начальник Борівського РВ ГУ МНС України Воронін Олег Дмитрович, учасник бойових дій, ветеран паці Алєщенко Олексій Михайлович.

     У підвищенні ефективності  діяльності  районної ради немалу роль відіграє  виконавчий апарат (секретаріат) районної ради. Як на мій погляд,  цю важливу  функцію  він виконує  на високому професійному рівні. Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, постійних комісій, президії районної ради, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надавали їм при необхідності консультативно-методичну допомогу. У звітному періоді ми добивались тісної взаємодії виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, відпрацьовували проекти рішень. Сьогодні маю приємну нагоду офіційно відмітити та подякувати кожному працівнику виконавчого апарату9секретаріату) районної ради за відповідальність, наполегливість, творчий підхід, ініціативність у виконанні службових обов’язків та забезпеченні належного здійснення радою своїх повноважень.

    Незважаючи на те, що в системі рад не передбачено владної вертикалі,  районна рада виступає в своєму роді координатором – методистом у спільній діяльності районної  та місцевих  рад. В нашому районі 9 сільських і одна селищна ради . Вони не лише представляють на місцях державу і владу, а й виступають безпосередніми носіями інтересів територіальних громад, дбають про повсякденний побут, вирішення найболючіших проблем людей. Сільські та селищні голови - це справді центральні фігури на селі, які несуть персональну відповідальність за здійснення наданих їм законом повноважень. Виходячи з цього, прагнемо надавати їм різноманітну допомогу, щоб вони могли якомога повніше й ефективніше їх здійснювати, працювати активно, послідовно, цілеспрямовано, а головне - компетентно, із чітким розумінням прав і обов'язків. Цьому сприяє Угода, укладена між районною та селищною, сільськими радами. Спільно з районною державною адміністрацією ми докладаємо зусилля для підвищення ролі сільських та селищної рад, їх голів, як повноправних господарів у населених пунктах., зміцнення їх авторитету, допомагаємо налагодити їх ефективну взаємодію з органами  виконавчої влади. 

     В ході  проведення семінарів базовим радам надавалася практична допомога щодо покращення сесійної діяльності, ведення діловодства, планування роботи, здійснення контролю за виконанням прийнятих рішень. Для цього  відпрацьована схема навчання сільських та селищного голів, секретарів рад. В окремих випадках, по мірі необхідності, проводились семінари-практикуми із землевпорядниками та бухгалтерами сільських та селищної рад. Всього за звітний      період проведено 8 семінарів-нарад, на яких розглянуто близько 30-ти  питань. Перед учасниками  семінарів виступали працівники апарату районної ради, керівники управлінь та відділів районної державної адміністрації, районних служб,  податкової служби та прокуратури.

     Як я вже говорив, у місцевому самоврядуванні, на відміну від виконавчих органів влади, відсутнє  підпорядкування по вертикалі. Натомість ми з вами підпорядковані Закону і волі виборців, а це, на моє глибоке переконання, - найвищий ступінь відповідальності.

     З метою вироблення узгоджених пропозицій з питань розвитку місцевого самоврядування, обміну досвідом роботи працює Консультативно-дорадча рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, яка об’єднує сільських голів. Така форма роботи дозволяє знаходити та виробляти спільні підходи до розв’язання проблем територіальних громад. У звітному періоді  відбулося  4  засідання Консультативно-дорадчої  ради, на яких розглянуто і обговорено 28 питань, що знайшли своє відображення у подальшій діяльності представницької і виконавчої влади.  Основними серед них є:

    - про стан надходження та виконання місцевих бюджетів району ;

    - про формування, збереження та використання коштів фонду охорони навколишнього природного  середовища;

    - про поводження з твердими побутовими відходами;

    - про порядок паспортизації населених пунктів;

    - про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, на вулицях, інших громадських місцях у вечірній та нічний час;

    - про участь  та співпрацю місцевих рад, організацій громад в міжнародних соціальних грантах, реалізації проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та проектах інших донорських організацій;

    - про запобігання корупції в органах місцевого самоврядування та інші.

За результатами засідань консультативно-дорадчої  ради приймались рекомендацій по різних напрямках.

      Шановні колеги!

      Відповідно до ухваленого рішення про проведення звітів депутатів районної ради перед виборцями , депутати районної ради звітували про свою діяльність перед виборцями.

      Проведено більше 20 зустрічей, в яких взяло участь близько  700  мешканців району.  Кожен депутат вніс частку своєї особистої праці та приділив увагу виборцям через конкретні добрі справи на благо громад Борівського району.

      Серед проблемних питань, що потребують подальшого вирішення та піднімались виборцями на зустрічах, більшість стосується:

     - необхідності проведення капітальних та поточних ремонтів закладів освіти, охорони здоров’я та культури;

     - благоустрою населених пунктів району, ремонту доріг, освітлення вулиць;

    - газифікації населених пунктів – сіл Бахтин та Піски-Радьківські;

    - проблемні питання у дотриманні відповідними структурами району та області земельного законодавства, а саме щодо своєчасного отримання державних актів на право приватної власності на земельні ділянки;

    - відновлення водопостачання населених пунктів району;

    - недопущення безпідставного закриття сільських закладів освіти.

     Тож, кожен депутат отримав фронт роботи на майбутнє, щоб скоригувати свої передвиборні програми задля покращення життя як територіальних громад в цілому, так і кожного виборця зокрема. Всі проблемні питання, що ставились виборцями на зустрічах опрацьовані та будуть включені до відповідних програм або взяті на виконання.

     Доброю традицією в районі стало проведення загальнодержавних та професійних свят: Подякою та Грамотами Борівської районної ради та Борівської районної державної адміністрації  ради  за звітний період нагороджені 205 мешканців  району та 33 колективи, які сумлінно працюють на благо рідного краю.

    Основна мета звіту - не тільки проаналізувати діяльність ради за рік, а й разом   визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в нашій подальшій роботі, адже у різних сферах  соціально-економічного  розвитку району ще залишаються проблеми, які  потребують особливої уваги всіх  владних структур, в тому числі й  депутатів  районної ради. Їх вирішення вимагає від народних обранців  ще більшої  наполегливості, принциповості  і професіоналізму, відданості справі,  за  яку  вони відповідальні перед громадами  і партіями, що  дали їм мандат до представницького органу Борівського району.

     На мою думку, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб першочергово вирішувати такі питання:

    - збільшення власних  надходжень до районного бюджету;

    - координації дій органів місцевого самоврядування з питань благоустрою території району;

    - сприяти  забезпеченню сприятливого інвестиційного клімату в районі для інвестування виробничої та соціальної сфери;

    - реалізація заходів по забезпеченню енергозбереження установами та організаціями, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів;

    - відновлення вуличного освітлення в населених пунктах району;

    - закінчення будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу, що знаходиться на території Борівської середньої школи №1 ім.Героя Радянського Союзу В.Колісника;

    - участь у написанні  грантових проектів;

    - створення умов для розвитку територіальних громад через їх участь у третьому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування;

    - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив в рамках реалізації спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»; 

    - розвиток туристично-рекреаційної галузі.

   Шановні депутати, запрошені!

    З метою вирішення нагальних проблем району районна рада спільно з райдержадміністрацією неодноразово зверталась з листами до депутатів обласної ради та обласної державної адміністрації.

    Особисто сам вирішую питання, з якими звертаються керівники та жителі району до районної ради.

    Працюємо ми активно й з депутатами обласної ради. Допомагають у вирішенні питань життєдіяльності територіальних громад району, підтримують жителів сіл, селища матеріально  депутати Федченко Сергій Володимирович, Кадацький Сергій Романович, Стронов Андрій Олексійович. 

    Я ще раз хочу наголосити,  що в роботі районної ради пріоритетними є питання соціального захисту населення, робота закладів та установ соціальної сфери, виконання районного та місцевого бюджетів, всі важливі питання життєдіяльності територіальних громад.    

      Шановні депутати, запрошені!

      Сьогодні Борівщина, як і вся держава, стоїть на порозі суттєвих змін і завдання кожного з нас - працювати злагоджено, обдумано, сповідуючи, у першу чергу, інтереси територіальної громади, яку ми представляємо. Сила рад усіх рівнів у їх єдності та взаємопідтримці.

    Шановні депутати!

     Ми приймаємо з Вами колективні рішення. Я б хотів, щоб ми з Вами несли і колективну відповідальність за втілення їх у життя, щоб за місцем роботи, проживання  кожен депутат районної ради вболівав за стан справ у  районі.   Я звертаюся також до  депутатів місцевих рад, селищного, сільських голів зі словами вдячності за роботу, за ті позитивні зрушення, яких вони досягли у вирішенні багатьох соціально-економічних питань за короткий період з часу їх обрання.

    У цьому звіті, звичайно, не можна всього охопити. Є питання, які потребують додаткового часу та осмислення в найближчому майбутньому. Я думаю, сьогодні йде мова не скільки про підбиття підсумків за певний період, як аналізується стан справ з метою накреслення перспектив на майбутнє, є намагання привернути Вашу увагу на проблеми, які існують у районі. Звичайно не все вдається в нашій роботі, для цього є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Багато зроблено, але ще більше нам потрібно зробити, потрібно працювати так, щоб всі виборці відчули зміни на краще. 

     На завершення звіту хочу ще раз подякувати депутатам районної ради, які ефективно працюють у депутатських комісіях, сумлінно виконують обіцянки, які вони дали виборцям. Слова подяки я адресую районній державній адміністрації  і особисто її голові Миколі  Олексійовичу, селищному, сільським головам за ділову співпрацю та порозуміння у вирішенні актуальних питань територіальних громад.

     Я щиро вдячний за підтримку усім, хто допомагав розумінням та конструктивними порадами. Я впевнений, що разом з Вами при активній Вашій підтримці та участі у всіх заходах  ми зможемо і будемо робити значно більше, удосконалювати свою роботу, робити все, щоб виконати свої передвиборні програми . І від наших спільних зусиль значною мірою залежить, як буде розвиватись агропромисловий комплекс району, функціонуватимуть заклади соціальної сфери, як житимуть люди. Ще хочу відзначити, що той фундамент, який вдалося закласти спільними зусиллями за перший рік нашої з вами депутатської діяльності, є твердою гарантією подальших змін на краще у житті територіальної громади, кожної родини.

    Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею на благо рідного краю і бажаю, щоб помисли і справи кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі.