Общество

Зимо, прощавай! Весно, у свої права вступай!

Зимо, прощавай! Весно, у свої права вступай!

maslana2012Хоч як би не хотіла зима йти від нас, але після таких її веселих  проводів та зустрічі весни, які були організовані на центральній площі райцентру минулої п’ятниці, у неї не було іншого виходу. Протягом всього свята Масляної зима не здавалася, пригощала усіх снігом, та все ж у повітрі вже відчувався подих весни. І не лише тому, що проводжали зиму, а ще й тому, що морозний день «розтанув» під натиском веселого, доброзичливого настрою всіх гостей свята, скрізь лунав сміх дітей та дорослих. Адже саме так, дружно, весело і слід проводжати зиму. Бо всі розуміють, що найсуворіший час добігає кінця, а попереду - ласкаві весняні дні.

 

Свято почалося ярмарком, на який зі своїм товаром приїхали сільгосппідприємства району. А селищна та сільські ради Борівщини приготували для гостей свята стільки смачних млинців, (круглі, рум'яні, вони дуже нагадують сонце), вареників, пирогів, польової каші, рибної юшки та всього іншого, що, гадаю, ніхто не пішов зі свята не пригостившись смакотами, не погравши у безпрограшну лотерею і не послухавши чудові пісні у виконанні працівників районного Будинку культури і сільських клубів та аматорів сцени.

І ось звучить музика, на імпровізовану сцену виходять господарі свята – скоморохи, які й відкрили Масляну, запросивши присутніх взяти участь у різноманітних конкурсах: хто швидше з’їсть вареники, розпиляє колоду, забаві, хто дістане подарунок зі стовпа. Для дітей теж було багато конкурсів, у яких вони із великим задоволенням брали участь – хто кого зіб’є з колоди м’яким мішком і хто зліпить найкращу снігову бабу. Багато бажаючих брали участь у конкурсах та забавах, за що отримували призи.

Цікаво було спостерігати, як на сцені вишикували всі опудала зими, що їх  зробили сільські та селищна рада, щоб якнайкраще та цікаво розповісти про них. А потім їх знесли до головного опудала зими, яке від самого ранку стояло у центрі площі.

І ось – найцікавіша і найвідповідальніша мить святкування – спалювання всіх опудал зими. Під веселий сміх вони щезли у яскравому полум’ї, як незабаром щезне і зима.

Тож, зимо, морозе,  щасливої дороги бажаємо, на північ з миром відпускаємо. Весно, у свої права вступай, природою правити починай!

Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімках: під час святкування Масляної у Боровій.

Відсвяткувавши Масляну в районі, делегація з Борівщини поїхала зустрічати весну в Зміївський район. Там другий рік поспіль проходило обласне фольклорно-етнографічне свято «Масляна на Коропових хуторах». Із кожного району привезли експозиції, опудала Зими й, звичайно ж, млинці. Борівський район був гідно представлений – добре постаралися і працівники культури, і райдержадміністрації, і торгівлі, привезли з собою цікаву експозицію, біля якої всі зупинялися фотографуватися напам’ять, і багато смачних страв. Гості збиралися за щедро накритим столом, лунала чудова музика у виконанні кращих колективів і солістів області, бажаючі брали участь у цікавих розвагах, усім було весело, і душа кожної людини наповнювалася радісним відчуттям того, що незабаром прийде весна. І хоч делегації Борівського району не вдалося посісти призове місце, але поїздкою були задоволені: отримали багато незабутніх  вражень, поспілкувалися з колективами різних районів, наїлися смачних вареників, млинців, весело провели Масляну й зустріли весну.

Фотографії зі святкування Масляної в районі та області дивіться
.