Официально

Спостережна комісія при Борівській районній державній адміністрації інформує

Спостережна комісія при Борівській районній державній адміністрації  інформує

Важливим аспектом в поверненні до нормального життя людей, які відбули покарання за вчинені злочини, є участь суспільства в їх со-ціальній адаптації.

            З метою організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, в районі працює спостережна комісія,  яка створена розпорядженням голови Борівської районної державної адміністрації від  14.07.2010 року № 242  «Про створення спостережної комісії при Борівській районній державній адміністрації». До складу спостережної комісії входять  представники районної державної адміністрації, районної ради, районного центру зайнятості, центральної районної лікарні та громадських організацій району.

У своїй діяльності комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», «Про со-ціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» .

Основним завданням комісії є:

Організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб, звільнених від відбування покарання;

Організація виховної роботи з особами умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

Надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Відповідно до покладених завдань спостережна комісія   на підставі інформації органів і установ виконання покарань веде облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, організовує громадський контроль за поведінкою цих осіб та проведення виховних заходів за місцем їх роботи  (навчання) і проживання протягом невідбутої частини покарання; здійснює заходи соціального патронажу щодо осіб, звільнених від відбування покарання. На засіданнях спостережної комісії заслуховується інформація представників виконкомів селищної та сільських рад, що здійснюють громадський контроль за особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, про їх роботу (навчання) та поведінку в побуті.

За  2013 рік спостережною комісією при Борівській районній державній адміністрації проведено 13 засідань, під час яких було розглянуто 5 повідомлень від виправних колоній управління державної пенітенціарної служби України і щодо умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання.

За інформацією, наданою до спостережної комісії виправними центрами на облік спостережною комісією з початку  2013 року взято 3 особи. Двох осіб  на облік не взято в зв’язку з тим, що дані громадяни на території Борівського району фактично не проживають.

Кожного запрошеного умовно-достроково звільненого громадянина заслухано на засіданнях спостережної комісії, з’ясовано наявність проблем у соціальній адаптації, запропоновано шляхи можливого їх вирішення.

  Одна умовно-достроково звільнена особа знаходилась під соціальним супроводом фахівця районного центру со-ціальних служб для сім’ї, дітей та  молоді.

Всім  запрошеним особам, звільненим від відбування покарання надавались роз’яснення щодо порядку взяття на облік районним центром зайнятості та подальшим працевлаштуванням, проведення медичного обстеження, обстеження  для  експрес-діагностики на ВІЛ, флюорографічне обстеження в центральній районній лікарні тощо.

В роботі спостережної комісії приймають участь представники Товариства Червоного Хреста та  громадської організації роботодавців у Борівському районі. У разі потреби особам, умовно-достроково звільненим від відбування покарання, надається гуманітарна допомога у вигляді вживаних речей та продуктів харчування.    

За  2013 рік у зв’язку із закінченням терміну покарання та відповідно до листів районного управління  ГУМВС України в Харківській області спостережною комісією знято з обліку 4 особи.

Фактів порушень при здійсненні громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених  та осіб, звільнених від відбування покарання, не виявлено.

На кожному засіданні спостережної комісії заслуховується інформація голів сільських рад та депутатів  про осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. Центром со-ціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначаються потреби  осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, надаються адресні соціальні послуги, здійснюються заходи соціального супроводу.  Управлінням праці та соціального захисту населення  райдержадміністрації вирішуються питання  призначення державної соціальної допомоги особам, умовно-достроково звільненим від відбування покарання, одержання пільг, оформлення до будинку-інтернату для одиноких громадян Харківської області тощо.

Таким чином, особи, умовно-достроково звільнені від відбування покарання, не залишаються поза увагою держави .  

Людмила Курдеман. Секретар спостережної комісії .