Общество

Наймиліша серцю жінка

Наймиліша  серцю  жінка

babycЯ дуже люблю свою маму і бабусю. Але сьогодні хочу розповісти про Берегиню нашого роду, мою прабабусю - Клименко Клавдію Лаврентіївну.

Народилася вона за рік до війни в с. Калинова то ж пам’ятає як ховалися в погребі всією сім’єю від німецьких бомб. Довелося їй пізнати і голоду в 1947 році. Три роки прабабуся ходила пішки до Гороховатської школи за 12 кілометрів.

Та незважаючи на всі життєві труднощі, прабабуся моя - дуже добра, чуйна, лагідна, привітна. 25 років свого життя вона присвятила роботі в дитячому садку - бо дуже любить дітей. Вона працювала вихователькою ясельної групи і завідуючою, навчала маленьких діточок правильно тримати ложку, акуратно їсти і пити, мити руки, малювати і ліпити, розповідала їм казочки. Діти називали свою виховательку: «Клава». І хоч її вихованці вже давно стали дорослими людьми, та із своєю «Клавою» завжди вітаються, цікавляться її здоров’ям.

А ще моя прабабуся Клава дуже гарно співає, все життя вона активна учасниця художньої самодіяльності. Ще й досі вона виступає в Богуславському будинку культури на концертах - співає у фольклорному ансамблі. Прабабуся знає безліч пісень: народних, українських, російських.

Ніхто не пече таких смачних пампушок з часником та коржів з маком, як вона.

Мої прабабуся Клава з прадідусем Іваном три роки тому відзначили золоте весілля. Вони мають три доньки, шість онуків і п’ять правнуків. В їхньому домі завжди чути дитячий сміх.

На свята прабабуся збирає за святковим столом всю численну родину, а це з невістками та зятями 20 чоловік. За столом завжди лунає пісня, бо вся наша сім’я дуже співуча. Завдяки прабабусі наша сім’я дуже дружна. Коли хтось із нас повертається з якоїсь поїздки, то спершу завжди заходить до прабабусі.

Наша Клавдія Лаврентіївна радо зустрічає всіх, хто заходить до хати і завжди запросить до столу.

А ще вона у нас велика оптимістка: каже, що буде жити до 105 років. 5 березня у нашої Берегині день народження. То ж я бажаю їйміцного здоров’я і довголіття.

Ліза Сабіна. Учениця З класу, с. Богуславка.