Общество

Мамо, мамо, ніжна і кохана…

Мамо, мамо, ніжна  і  кохана...

mamoБагато рідних жінок піклуються про мене в моєму житті-це мої бабусі, тітоньки, моя хрещена. Вони завжди мене підтримують, допомагають, вітають з святами, дарують подарунки. Я дякую долі, що вони в мене є, завжди бажаю їм здоров’я. Але наймиліша серцю жінка - це мама.

Мама подарувала мені життя. В перші його хвилини   приклала мне до грудей, вимовляла безліч лагідних слів. Звичайно, я цього не пам’ятаю, але серцем відчуваю, що це так було. Мама співала мені колискові, розповідала казки, раділа моїм першим крокам, першим словам. І перше слово в моєму житті - мама. Мама плела мені косички, водила в дитсадок, а потім відвела в школу - 1 клас. Мені подобалось навчатись, я полюбила свою першу вчительку. Але чомусь завжди хотілось, щоб якнайшвидше прийшла по мене мама. Маленькою я була дуже хворобливою дівчинкою. Часті лікування в лікарнях, безсонні ночі забирали сили моєї мами. Але жодного разу вона не залишила мене саму в лікарні.Її дотик лагідних рук, турбота, материнська любов якнайшвидше допомагали мені одужувати. Коли я підросла, зрозуміла -мама мій надійний друг, подруга. До мами я звертаюсь за порадою, довіряю свої таємниці, знаю - мама мене ніколи не зрадить.

Багато написано віршів, пісень про матерів. Я дуже люблю слухати пісню «Рідна мати моя» на слова Андрія Малишка, музика Платона Майбороди. В мене завжди з’являються сльози на очах, і я вимальовую собі життєву картину, що скоро я закінчу школу, поїду навчатися, почнеться доросле життя, а мами не буде кожного дня поруч. Це не дитячі вимисли, адже всі дорослі діти, що покинули домівки в першу чергу сумують за мамою, і я не виняток.

Моя мама дуже смачно готує, випікає красиві смачні торти. За професією вона - кухар. Одного разу мама брала участь в конкурсі «Земля годує». Надсилала в редакцію газети «Земля - 2000» рецепти страв, фотографій тортів, деякі були надруковані в газеті. Мама була визначена в числі переможців і отримала грошову нагороду.

Два роки тому в школі проводились змагання «Спортивна сім’я». Моя мама перемогла в змаганнях, отримала диплом і була визначена їхати на районне змагання. Але вона поїхати не змогла, надовго не можна було залишити маленьку сестричку.

Я дуже щаслива, що в мене є тато, сестричка і наймиліша серцю жінка -мама. Люба, дорогенька, рідненька моя матуся, бажаю тобі міцного здоров’я, довгих років життя, я хочу завжди бачити на твоїм обличчі усмішку. І хоча з роками сивітиме твоє чоло, з’являться зморшки на обличчі, ти все рівно будеш для мене найкрасивішою жінкою на всій Землі. Ось така наймиліша серцю жінка моя мама - Ваховська Яна Анатоліївна.

Я хочу щоб у кожній українській родині був такий янгол - охоронець як моя мама. І тоді всі діти житимуть в сім’ях, а не в дитбудинках та інтернатах.

Бережіть, любіть своїх матерів,  і знайте - ніхто не зможе замінити в цьому житті наймилішу серцю жінку - МАМУ.

Дар’я Ваховська. учениця 9 класу Богуславської ЗОШ І - III ступенів.