Доброта і гуманність без кордонів
17 лютого 1863 року в Женеві було створено Міжнародний комітет Червоного хреста ( МКЧХ ), найстарішу міжнародну гуманітарну організацію. 151 рік - дата значна і дає привід для вдумливості про її минуле, сьогодення, майбутнє.
Діяльність МКЧХ в 1917 році була відзначена Нобелівською премією миру « За діяльність щодо поліпшення становища військовополонених», єдиною в роки першої світової війни. Також Нобелівською премією миру була присуджена МКЧХ у 1945 році за підсумками минулого року. Своєю діяльністю в роки війни Міжнародний Комітет Червоного Хреста повернув значення основоположним принципам солідарності людства, ототожнивши життєві інтереси народів і потребу в примиренні.
В 1963 році Міжнародний Комі-тет Червоного Хреста був удостоєний четвертої Нобелевської премії у соту річницю свого існування, цього разу спільно з Лігою товариств Червоного хреста. Президент Комітету Леопольд Буасьє, швейцарський юрист, виступив з Нобелівською лекцією, де розглядалися деякі аспекти діяльності Червоного Хреста, відзначивши, що уряди країн завжди визнавали значення Червоного Хреста. Вони розуміли, що в світі, де дійшли зіткнення егоїстичні чи ідеологічні інтереси, лише Червоний Хрест знаходиться в стороні від ненависті і в самий розпал війни буде діяти без тіні особистого інтересу і цілком незалежно, рухомий лише вірою: страждання має бути пом’якшено.
Задум Анрі Дюнана – ідея створення Червоного Хреста, гуманної організації без кордонів - не тільки витримав перевірку часом, а й отримав новий розвиток протягом цих ста п’ятдесяти одного року. Колись Міжнародний Комітет Червоного Хреста був дуже невеличкою організацією, в якій працювали виключно громадяни Швейцарії, а тепер гуманітарна діяльність проводиться більш ніж в 90 країнах світу і де працює близько 13 тис. осіб більш ніж із 100 різних держав. І наша Україна є однією з цих держав, яка активно співпрацює з МКЧХ. А наша невелика Борівська організація є частинкою із усіх організацій Товариства Червоного Хреста України, яка старається проводити гуманну політику в нашому районі, допомагати чим зможе.
Багатьом цікаво, а що ж ми зробили за 2013 рік?
Одиноким людям, людям похилого віку, інвалідам ВВВ та праці , інвалідам з дитинства надано допомогу на суму близько 6800 гривень. На суму близько 28900 гривень надано допомогу багатодітним сім’ям та дітям- сиротам. Допомога надавалася одягом, взуттям, засобами гігієни, виділялися медикаменти для лікування та в грошовій формі, Іншим малозабезпеченим громадянам, а також районній лікарні та школам району надано допомогу на суму близько 20670 гривень. Доброю традицією стала закупівля за рахунок Червоного Хреста медицинських аптечок для всіх шкіл району, учителі та учні яких є активними членами нашої організації. Всього ж за 2013 рік районна організація Червоного Хреста надала допомогу 145 громадянам та організаціям ( лікарні та школам) на суму 56301 гривня.
Крім цього, завдяки членам нашого товариства, які вносили членські внески шляхом придбання марок Червоного Хреста, приносили одяг та взуття , Борівське товариство Червоного Хреста приймало участь у благодійній допомозі потерпілим внаслідок природних катаклізмів на Філіппінах. Наша патронажна медична сестра проводила за призначеннями лікарів курси лікування вдома 106 чоловікам похилого віку.
Я дякую всім членам нашого Товариства та всім, хто небайдужий до наших справ.
Голова РО ТЧХУ А. Щербак.