Ваше здоровье

Африканська чума свиней– на нашому порозі

Африканська чума свиней–  на  нашому порозі

На території України склалася складна епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней, а саме в Луганській області яка безпосередньо межує з нашим районом.

При виникненні даного захворювання проводяться досить суворі заходи по його локалізації та ліквідації. В населеному пункті, де виникло захворювання, усіх свиней знищують. Залишки кормів, дере-в’яний матеріал, інвентар спалюють. Територію навколо вогнища інфекції поділяють на першу загрозливу зону на відстань 10 - 20 км. від вогнища інфекції, та другу загрозливу зону - територія, що оточує межі першої зони глибиною до 150 км. від епізоотичного вогнища. У першій зоні проводиться забій свиней, які утримуються в господарствах усіх форм власності. У другій зоні забороняють торгівлю свининою і іншими продуктами свинарства на ринках. Лише можна уявити, яких економічних збитків може завдати це захворювання цілим регіонам. Так, в Росії за 7 років збитки через виявлення АЧС склали 100 млрд. рублів. В даний час заборонено реалізацію продукції тваринного походження з України до Російської федерації.

Також при оголошенні карантину забороняється транспортування зерна фуражного за межі встановленого карантину, що може привести до значних збитків аграріям.

Власникам свиней для збереження свого поголів’я від захворювання і загибелі необхідно виконувати застережні заходи: утримувати свиней в закритих приміщеннях , не допускати в ці приміщення сторонніх осіб, не згодовувати харчові відходи свиням, обов’язково проводити щеплення проти класичної чуми свиней.

У разі захворювання чи загибелі свиней інформувати державну службу ветеринарної медицини за тел. 6-10-41

В даний час на території Борівського району проводяться заходи щодо попередження занесення збудника АЧС: при районній державній адміністрації в 2014 році проведено два засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, організовано роботу робочої групи надзвичайної протиепізоотичної комісії в режимі надзвичайної ситуації для координації роботи служб, пов’язаних з проведенням спільних заходів по недопущенню виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней .

Затверджено План оперативних дій в разі виникнення підозри захворювання свиней на африканську чуму свиней та План організаційних, ветеринарно-санітарних заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней та недопущення. Рішення ДНПК були доведені головам сільських рад та причетним службам які будуть задіяні у ліквідації надзвичайних ситуацій.

На території району забороняється реалізація продукції тваринного походження на відкритих майданчиках та не у санкціонованих місцях. Дана продукція повинна реа-лізовуватися в закритих торгівельних об’єктах з наявністю документів що підтверджують якість продукції. У разі виявлення порушень дана продукція буде вилучатися та знешкоджуватися за рахунок власника.

Всіх громадян нашого району прошу віднестись з розуміння до рішення даного питання і не допустити виникнення інфекції в нашому домі.

Державна надзвичайнапротиепізоотична комісіяв Борівському районі