Общество

А рани крізь роки болять…

А рани крізь роки болять…

ranu1Афганістан – твоя війна, це сльози братів, сестер і ледь живих батьків, 
жахлива спека і страшні морози, навіки в пам’яті відважних юнаків. 
Пройшли роки, війну ж ту не забути, бо кожен воїн, що вернувсь живим 
згадає тих, кого не повернути, бо вірний друг там згинув молодим. 

Так, воїни-інтернаціоналісти пройшли через пекло війни у мирний час. В той час, коли їхні однолітки навчалися, кохалися, створювали сім’ї, вони воювали у такій далекій країні.

Афганська війна… Вона несла смерть, інвалідність, одягла у смуток тисячі сердець, вона сповнена материнським довічним смутком і болем. У війни холодні очі, у війни свій відлік, своя безжалісна арифметика.

ranu2Минуло вже 25 років, як радянські війська були виведені з Афганістану. Для нашої країни спогади про цю війну особливо болючі - за 10 років бойових дій загинули, пропали безвісти, були поранені дуже багато воїнів.

Здавалося б: чверть віку досить великий проміжок часу, але не для воїнів інтернаціоналістів. Їх рани крізь роки болять, спогади віддають пекучим болем, у кошмарних снах до них приходять загиблі друзі, вони чують розриви гранат, знову горять БТРи…

У день пам’яті виводу радянських військ з Афганістану біля пам’ятного знаку загиблим землякам зібралися воїни-інтернаціоналісти Борівщини, голова РДА Микола Кравцов, голова районної ради Євген Жук, заступники голови РДА Ольга Суховій і Сергій Шутько, депутат Харківської облради Сергій Кадацький, колишній військовий комісар району Олександр Бесєдін, селищний голова Олександр Тертишний, голова Борівського відділення воїнів-інтернаціоналістів та воїнів запасу «Пандшер» Володимир Хиленко, представники організацій та підприємств райцентру.

Всіх, хто вижив у тій страшній війні, привітали зі знаменною датою, вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. До  пам’ятного знаку покладено квіти та вінки.

З нагоди ювілею медаллю «За відвагу та мужність» нагороджений Ігор Літвінов, медалі «25 років з дня закінчення бойових дій в Афганістані» вручено Миколі Голованіку, Олександру Гоману, Роману Галузі, Ігорю Літвінову, ювілейні медалі «25 років з дня закінчення бойових дій в Афганістані» отримали Олександр Титаренко і Олександр Близно, орденом «Афганська слава» удостоєний Володимир Хиленко, медалі «За вірність обов’язку і присязі» вручено Валерію Титаренку і Віктору Харченку. За особисту мужність і твердість духу при виконанні військового обов`язку ювілейну медаль і тематичну картину вручили Володимиру Шерстюку.

ranu3Також воїнів інтернаціоналістів було нагороджено пам’ятним знаком «25 років виводу радянських військ з Афганістану».

Почесною грамотою Борівської райдержадміністрації та Борівської районної ради за активну громадську позицію та з нагоди 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану нагороджено Сергія Білоусова, Романа Галузу, Володимира Хиленка, Володимира Шерстюка.

Воїни-афганці щиро дякують за спонсорську допомогу в організації святкування народному депутату України В.М.Остапчуку, приватним підприємцям В.М.Рєпці, О.В.Назарьку,керівникам сільгосппідприємств: М. О.Кириченку, С.Г.Супруну, Т.В.Головченко,_    О.А.Гомону, Г.П.Салу, С.Г.Синицькому, В.М.Шевченку.

Олена Колеснікова