Образование

Шкільні традиції – крок до самовдосконалення

Шкільні традиції – крок до самовдосконалення

piskyШкільні традиції - особлива сторінка в житті Піско-Радьківської школи, бо це - заходи, які допомагають розкрити індивідуальність кожної дитини, це те, що об'єднує колектив, робить його колективом однодумців, виховує взаємопідтримку, взаємоповагу, вміння співпрацювати.

Традиційно свята збирають у школі  разом учнів, учителів, батьків.

 

Особливою подією в житті  учнів нашої школи є конкурс «Нумо, хлопці!»,  присвячений  Дню  захисника Вітчизни. Цих змагань з нетерпінням чекали учасники та вболівальники, до них ретельно готувалися.

Оргкомітет на чолі із заступником директора з виховної роботи  Гунько Валентиною Володимирівною та вчителем фізичної культури  Голиком Володимиром Олексійовичем розробив програму змагань, яка включала 11 різноманітних етапів. Тож класним колективам  доводилося демонструвати не лише свою силу і спритність, але й дотепність і кмітливість, стройову виправку та художні таланти.

Почесним гостем на святі був воїн-інтернаціоналіст, ветеран війни в Афганістані - Шерстюк Володимир Михайлович, який на початку змагань привітав учасників і поділився спогадами про нелегку, але таку відповідальну службу в рядах Збройних Сил нашої країни. Володимир Михайлович закликав хлопців не уникати цієї відповідальної місії - служити народу України, і готуватись до цього, підтримуючи гарну фізичну форму, займаючись спортом. Зі свого боку запропонував всебічну підтримку як в організації спортивних свят у школі, так і матеріальну допомогу у розвитку спортивної бази школи.

 Судило змагання компетентне, неупереджене журі в складі колишнього вчителя допризовної підготовки юнаків, учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, капітана у відставці  Фесенко М.М., ветерана війни в Афганістані  Шерстюка В.М., молодого спеціаліста - вчителя інформатики Лисичонка П.М., директора школи Русанової Л.Л. та нового вчителя фізичної культури Голика В.О., який  за короткий час роботи зміг отримати повагу та прихильність учнів всієї школи.

Оцінювали учасників за 5 бальною шкалою, і журі було важко визначитись, адже рівень, який показали учні, був досить високий. У конкурсі строю та пісні не було рівних команді 11  класу, хлопці якої вразили чіткістю виконання військових команд, вони ж були першими і в командних конкурсах «Одягання протигазу», «Підтягування на перекладині», «Перетягування канату». Швидкість, злагодженість, правильність виконання вправ в комбінованій естафеті показала команда 9 класу.

В спортивних індивідуальних видах кращими стали: в підтягуванні на перекладині - Дерев'янко Денис  (11  клас), найсильніші представники від команд з армреслінгу - Білокопитий Дмитро (11 клас, І місце), Костенко Дмитро (9 клас, ІІ місце), Шаповалов Роман (10 клас, ІІІ місце ).

Гучними  оплесками  зал вітав учасників жартівливих конкурсів «Портянка»  та « Ранковий підйом солдата».

Урізноманітнили конкурсну програму  художні номери від команд та їх вболівальників. Без сумніву, найкращими були постановки танцю на сучасну та військово- патріотичну тематику 11 класу, та неперевершена за своїм гумором сценка 10 класу «Призов». Вокальні таланти проявили Гармаш Євген, Шерстюк Дмитро (9 клас), Чуйко Богдан, Терентьєва Юлія (11 клас), тріо дівчат 10 класу.        

Змагання пройшли весело, яскраво, емоційно. Глядачі азартно підтримували конкурсантів, що створювало атмосферу справжнього свята. За результатами змагань переможцями визнано команду 11 класу, почесне друге місце посіла команда 10 класу та третє місце, з мінімальним розривом – команда 9 класу. До перемоги класних колективів доклали зусиль їх класні керівники, які згуртували, підтримали учнів, були порадниками і найемоційнішими вболівальниками – Сало Л.В., Носата І.Д., Білокопита К.П.                  Усі команди нагороджені відповідними дипломами. Відзначено грамотами переможців в усіх номінаціях конкурсу та  найактивніших учнів, які захищали честь своїх класів в індивідуальних змаганнях.

Будемо сподіватися, що такі заходи військово-патріотичного виховання спонукають молодь до фізичного самовдосконалення, вивчення бойових традицій та героїчних сторінок історії свого народу, сформують у школярів розуміння громадянського обов'язку, готовність у будь-який час стати на захист Вітчизни.

Директор Піско- Радьківської ЗОШ

Русанова Людмила Леонідівна