Образование

Нові рейтинги дарують надію

Нові рейтинги дарують надію

В період з 2 по 19 лютого в усіх регіонах України було проведено тринадцяту хвилю загальнонаціонального моніторингового дослідження «Україна і українці». Дане дослідження є періодичним і проводиться за методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Загалом за вказаний період, було опитано 2004 громадян нашої держави віком від 18 років. Таким чином країна отримала нові дані політичних вподобань українського народу.

 

Дослідження «Україна і українці» проводиться з вересня 2010 року. Організатором цього процесу є соціологічний Центр «СОЦИС». Експерти та політологи стверджують, що результати цього дослідження є одними з небагатьох, яким можна довіряти. Загальновідомо, що більшість так званих соціологічних служб працюють суто на замовлення певних окремих політиків чи цілих політичних сил. Тому і рейтинги виходять такі, які замовляють. І тут нічого не поробиш – дикий капіталізм та відсутність політичної культури диктують свої жорстокі закони.

Але повернемося до результатів опитування «Україна і українці». За словами організаторів дослідження, подібно до попередніх хвиль, аби виявити ставлення населення до влади, респондентам було запропоновано оцінити , наскільки вони довіряють різним соціальним інститутам у діапазоні від одного до чотирьох балів. В результаті виявилося, що найбільше українці вірять Президенту, місцевим органам влади та ЗМІ. Найменшою довірою серед населення користуються податківці, міліція та органи прокуратури. Це невипадково, адже правоохоронці послідовно підривають довіру до себе.

Іншим пунктом дослідження стало питання динаміки виборчих настроїв. Лютневе опитування зафіксувало зростання народної підтримки Віктора Януковича, за якого сьогодні готові голосувати 16% населення України. Таке зростання пояснюється наявною тенденцією економічних успіхів України, що були зафіксовані з кінця минулого року. Чи може це означати, що реформи Президента почали давати перші плоди? Скоріше так, аніж ні.

З точки зору макроекономіки за два останні роки Україна почала демонструвати позитивні тенденції. На думку генерального директора інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадима Браїловського, сьогодні зростає промислове виробництво, а національна валюта залишається стабільною.

На користь Президента України говорять і цифри. Так, ВВП до моменту обрання Віктора Януковичем главою нашої держави становив 113,8млрд. доларів. На кінець 2011 року відбулось суттєве зростання цього показника,  і він досяг 163,8 млрд. доларів. Крім того, за даними Держаного комітету статистики, діюча влада змогла зменшити інфляцію в країні. Якщо у 2009 році інфляція була на рівні 12%, то за підсумками минулого року вона впала до 4,6%.

Що ж до рейтингів основних українських опозиціонерів, то вони залишаються незмінними. Така ситуація, на думку аналітиків, підтверджує неспроможність політичної позиції запропонувати громадянам ефективну програму дій. Також, варто враховувати суто егоїстичні амбіції усіх опозиційних ватажків. Наприклад, для Арсенія Яценюка основна боротьба  буде розгоратися на електоральному полі Юлії Тимошенко. За виборців БЮТу воюватимуть і Тягнибок з Кличком.

Якщо ж повернутися до цифр, то сьогодні за Партію Регіонів готові голосувати 15,9% виборців, за «Фронт змін» - 9,5%. «Батьківщина» з великими труднощами та за умови консолідації усіх наявних ресурсів навряд чи набере 14%. Всі інші політичні сили не мають шансів отримати і 5%.

Така ситуація свідчить про обережність українців у своїх політичних вподобаннях. Ми перестали вірити голослівним брехунам від політики. Ми віримо в дії та конкретні результати. Тому і обираємо Віктора Януковича, котрий єдиний з усієї політичної братії наразі працює на результат. І це є вирішальним фактором для громадян, коли вони приходять на виборчу дільницю.

Сергій Архіпов, журналіст