Общество

Найважливіше в моїй роботі – довіра і підтримка людей

Найважливіше в моїй роботі – довіра і підтримка людей

sr1Олександр Калінін. Підлиманський сільський голова.

Підлиман – одне з найкрасивіших сіл Борівщини. Розташоване поблизу Червонооскільського водосховища і соснового лісу, воно вабить людей на відпочинок із різних районів і областей  у будь-яку пору року. А як живеться тут місцевим жителям, що робиться для того, щоб село не просто жило, а розквітало з кожним днем, розповів Підлиманський сільський голова Олександр Калінін.

 

- Балотуючись на посаду сільського голови, я, звичайно, усвідомлював, що працювати доведеться багато, що за всі свої дії буду відповідати перед громадою, необхідно буде дбати про жителів сільської ради як про рідних людей – ділити з ними і горе, і радість. Я був вдячний усім, хто в мене повірив, хто проголосував за мою кандидатуру, і з упевненістю собі сказав: «Я маю зробити все, що від мене залежить, аби покращити життя мешканців Підлиманської сільської ради, аби виправдати довіру всіх, хто підтримав мене на виборах».

Робота була новою і для мене, і для секретаря сільської ради Олени Савіної, доводилося працювати по 12 годин на добу, щоб увійти в курс справ. Зараз вже можна сказати, що зроблено певні кроки до покращення в усіх сферах, хоча доведеться докласти ще багато зусиль, щоб реалізувати всі намічені плани. Головна проблема в здійсненні задуманого – це брак коштів, тому сільська рада взяла участь у конкурсі «Розвиток місцевих громад» і виборола право на участь у проекті ПРООН. За допомогою грошей, що ми отримаємо від цієї організації, разом із громадою вирішили зробити капітальний ремонт в дошкільному закладі – замінити вікна та двері на металопластикові, зробити реконструкцію системи опалення та покрівлі. У перспективі – новий дитячий майданчик на території садочку і відкриття ще однієї групи.

Дуже добре, що на території сільської ради є люди, які з розумінням ставляться до нагальних проблем. Так, за рахунок спонсорської допомоги керівника СФГ «Моноліт» Сергія Супруна в усіх навчальних кабінетах Підлиманської ЗОШ старі вікна було замінено на металопластикові. У класах тепер стало набагато тепліше, і діти, і вчителі почуваються комфортніше, хоча залишається проблема зі шкільним туалетом і заміною вікон у спортзалі, зараз працюємо над вирішенням цих питань. Також на території школи в минулому році старі аварійні дерева, які загрожували небезпекою, спиляли з допомогою керівника фермерського господарства Івана Любого, з його ж допомогою і часто за його ініціативою  у Підлимані проводяться спортивні свята, на які з’їжджаються спортсмени і вболівальники з усього району. Для них плануємо в цьому році обладнати стадіон кріслами. До сільської ради звернулася людина, яка хоче за власні кошти побудувати церкву в центрі Підлиману. Я, працівники сільської ради і громада з захопленням підтримали цю пропозицію, адже знаємо, як нелегко людям похилого віку їздити в храми по селах району. Вже розроблено проект церкви, сподіваємося, що навесні розпочнеться будівництво. 

З метою благоустрою території сільської ради організовано вивіз твердих побутових відходів. Кожної весни всі жителі беруть активну участь у прибиранні території сільської ради та прибережної смуги Червонооскільського водосховища, протягом літа, осені ми підтримуємо чистоту. По вулиці Євдокимова обладнано сучасний дитячий майданчик, тут збирається дітвора майже з усього села. На жаль, у селі поки що немає вуличного освітлення (хоча цим питанням ми займаємося давно), але до мети залишився один крок – в цьому місяці завершимо оплату, і світло з’явиться по вулицях Кузнєцова і Молодіжній. Відновлено рух автобусу з Борової до Підлиману – він курсує з понеділка по п’ятницю вранці та ввечері, а в п’ятницю близько 11 години виїжджає з Борової для зручності людей, які приїжджають у селище на ринок.  

Дуже велику увагу сільська рада приділяє соціальному захисту громадян. Шануємо наших ветеранів Великої Вітчизняної війни: купили їм парадну форму і погони, запрошуємо їх на всі свята, і в будні не забуваємо про них, допомагаємо вирішувати їм усі проблеми. Постійно проводимо обстеження житлових умов ветеранів, одиноких людей похилого віку, які потребують соціального захисту. Допомагаємо громадянам із працевлаштуванням, організовуємо допомогу сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Активно працюють наш сільський Будинок культури і бібліотека. Жінки, які очолюють ці заклади – Юлія Труш і Галина Бабічева –готують цікаві свята для жителів сільради, проводять яскраві концертні програми з конкурсами, подарунками. В Будинку культури зроблено 6 фотовиставок, на яких можна побачити ветеранів Великої Вітчизняної війни, спортсменів Підлиману, історію села. Про результативність нашої роботи по всіх напрямках свідчить ІV місце, яке посіла наша сільська рада серед майже 500 сільських рад Харківської області в конкурсі на кращу сільську раду. 

sr2

Звичайно, як і в кожній сільській раді, є проблеми. На території нашої  - це відсутність доріг із твердим покриттям по провулках, амбулаторія загальної практики сімейної медицини знаходиться у старому приміщенні й потребує капітального ремонту (косметичний робимо кожного року), поки що відсутній Інтернет у бібліотеці, жителі звертаються з проханням відкрити аптеку, нерегулярно працює пересувна торгівля в Н.Журавці, деякі інші. Але з усіма цими проблемами ми обов’язково впораємося, адже знаємо, що за нами – громада, яка довіряє нам і підтримує нас.

Підготувала Тетяна ГУНЬКО.