Образование

«Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану»

«Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану»

afgpradВже минуло 24 роки з того часу, як з далекої пустельної країни Афганістан були виведені радянські війська. Не одним сивим пасмом закосичена ця дата. Посивіли до строку юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здається, навіки крейдяний пил і пісок осіли в молодих чубах воїнів –інтернаціоналістів.
Учні 7 класу Піско-Радьківської ЗОШ з класним керівником Перетятько Л.В. підготували урок-реквієм, на який запросили ветерана-афганця Стрільця В.І. Урочисте свято розпочала трепетна пісня «Караван» у виконанні Голика В.О. Оваціями зустріли глядачі цей виступ.
Всіх присутніх схвилювала розповідь Василя Івановича про роки служби. Він зауважив , що в основному в його розпорядженні були хлопці з Сибіру. Після війни кожного з них порозкидало в різні кінці України та Росії. Іноді зі своїми однослуживцями вони спілкуються по телефону. Один однополчанин живе поряд, в м.Харкові. Бойових поранень не було, двічі підірвався на міні, та все обійшлося.
Учні 5 класу Чуйко В., Збаражський В. заспівали пісню «Домой, пора домой», одинадцятикласники виконали танок «Юність» . Діти переглянули презентацію «Афганістан болить в моїй душі» та документальний фільм О.Малія. Згадали імена земляків, які не повернулися з далекої та жорстокої війни: Косирєва Р., Приходченка О., Титаренка В., Склярова М. Потрапивши на палаючу афганську землю, мужні воїни- інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль. Їм уже не повернутися до рідної хати, не побачити ні синього неба, ні рідної землі. Вони полягли навіки. Дехто каже, що не треба говорити про війну, та, мабуть, треба. Треба до тих пір, поки людство неспроможне буде сказати: «Ми не тільки не хочемо війни, ми зробимо все, щоб її не було, і її не буде».
Пам'ять ожива вогнем пекучих ран,
Ніколи не забути нам тебе, Афганістан.
Ми дійсно не повинні забувати правду про ту війну, про наших молодих воїнів, про героїзм, мужність і вірність бойовій дружбі.