Официально

Обговорено актуальні питання

    Обговорено  актуальні   питання

radaМинулого тижня відбулося чергове засідання Громадської ради. Члени ради, голова РДА Микола Кравцов, заступники голови райдержадміністрації Володимир Могильов, Ольга Суховій, Сергій Шутько, сільські голови зібралися за круглим столом, щоб обговорити питання, які наразі хвилюють жителів району. На порядок денний винесено питання про стан захисту незахищених верств населення Борівщини та перспективи і можливості його поліпшення, а також про стан пасажирських автоперевезень, перспективи розширення мережі автопарку для надійного забезпечення автосполучення і шляхи покращення якості надання послуг для пасажирів.

Начальник управління праці і соціального захисту населення Оксана Гамора інформувала присутніх про те, що чисельність пільговиків, облікованих у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, що мають право на пільги, станом на 1 січня поточного року становить 5206  чоловік. Щомісяця управління проводить розрахунки з 11 підприємствами та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги пільговому контингенту. За  2013 рік нараховано пільг за надані послуги в сумі 2163,8 тис.грн. Проплачено за рахунок субвенцій з державного бюджету 2469,6 тис.грн. (в тому числі на погашення заборгованості минулих років на суму 383,5 тис.грн.). Заборгованість перед підприємствами - надавачами комунальних послуг станом на початок року становить – 77,4  тис.грн.

Протягом минулого року в ході обстеження на підставі індивідуальних програм реабілітації та довідок лікарсько-консультативної комісії 10 інвалідів забезпечено 11 інвалідними візками, 17 інвалідів отримали 23  засоби реабілітації.

Було видано 70 направлень на забезпечення тех-нічними та іншими засобами реабілітації. На підприємства-виробники надіслано 79 направлень для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації за індивідуальним замовленням.

Влаштовано до геріатричних пансіонатів  Харківської області 7 одиноких непрацездатних громадян.

На виконання  постанови  Кабінету    Міністрів   України   від 21.10.1995 р. №848  «Про спрощення  порядку  надання  населенню  субсидій    відшкодування витрат на  оплату житлово-комунальних послуг» протягом 2013 року  нараховано  субсидій 1672 сім’ям на загальну  суму  2859,7  тис.грн.  Субсидію на придбання  твердого палива та скрапленого газу призначено та виплачено 251 сім’ї на суму 209,3 тис.грн.

Протягом  минулого року  проведено 15 засідань комісії по розгляду спірних питань при призначенні всіх видів соціальних допомог, розглянуто 902 заяви.

З метою поліпшення соціального захисту дітей, у тому числі дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування, грошова винагорода прийомним батькам за надання соціальних послуг в прийомних сім’ях виплачується 4 прийомним сім’ям та одному дитячому будинку сімейного типу. За звітний період допомогу нараховано на загальну суму  536,8 тис.грн.

Директор територіального центру соціального обслуговування (надання со-ціальних послуг) Зоя Костюченко інформувала, що станом на 1 січня поточного року обстежено 1514 громадян похилого віку, які потребують  різних видів допомоги, із них соціальної допомоги вдома потребують 719 одиноких та одиноко-проживаючих громадян, 635 потребують матеріальної та грошової допомоги та 160 - со-ціально-побутової адаптації.

Всього за минулий рік відділеннями територіального центру надано соціальну допомогу 1280 пенсіонерам та одиноким непрацездатним громадянам.

Також надано гуманітарну допомогу громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не мають рідних, на 31,1 тис.грн., 482 пенсіонери звернулися і отримали перукарські послуги на суму 6,4 тис.грн.

Пунктом прокату за минулий рік скористались 103 чоловіки. У територіальному центрі працює пункт прийому речей, що були у вжитку, минулого року від населення надійшло гуманітарної допомоги  на 30 тис.грн.

Для того, щоб краще задовольнялись індивідуальні потреби людей похилого віку, в терцентрі створено мультидисциплінарну команду, яка минулого року  обслужила 112 громадян.

Для  покращення со-ціального обслуговування незахищених верств населення плануємо розширити роботу  відділення соціально-побутової адаптації, придбати  масажне крісло.

Голова РДА  Микола Кравцов зазначив, що підняте питання дійсно дуже актуальне і стосується кожного, всім необхідно дбати про людей похилого віку, про їх адаптацію. Микола Олексі-йович разом з сільськими головами проводив об’їзд віддалених сіл, аби дізнатися чи підготовлені люди до морозів, чи забезпечені найнеобхіднішим. І під час таких поїздок піднімалося питання створення геріатричних пансіонатів у районі на базі вільних приміщень, які є на території кожної сільської ради.

Заступник голови РДА Сергій Шутько інформував, що на даний час проводиться робота щодо покращення пасажироперевезення, відпрацьовуються оптимальні маршрути, при цьому обов’язково враховуватимуть питання підвезення студентів, які навчаються у Харкові, до автовокзалу смт. Борова і внутрішньорайонні перевезення.

Також на розгляд і пу-блічне обговорення було винесено план заходів щодо реалізації стратегії державної політики сприяння розвитку громадського суспільства в Україні. З інформацією по даному питанню виступила головний спеціаліст сектору масових комунікацій апарату РДА Марія Царьова.

Олена  КОЛЕСНІКОВА.