Общество

Мрію про море

Мрію про море

moreМинулого року на літніх канікулах чотириста дітей соціальних категорій з Борівщини, Ізюмщини, Куп’янщини та Шевченківщини завдяки народному депутату України, президенту громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктору Остапчуку змогли відпочити в кращих таборах Слобожанщини та країни. Найбільше  дітей прийняла кримська здравниця з символічною назвою «Мрія».

Санаторій - дитячий оздоровчий центр «Мрія», що в місті Євпаторія, вважається одним з найкращих в Україні — якщо не найкращим. Не дивно, що чорноморська перлина Південної залізниці буквально зачарувала дітлахів пільгових категорій з округу Віктора Остапчука.

- Раніше це був звичайний піонертабір, побудований на початку 60-х років минулого століття за типовим проектом. Чотири-п’ять дітлахів у кімнаті, спартанська обстановка, зручності в кінці коридору. Але в 2007 - 2010 роках ми поетапно перебудували всі три «піонерських» корпуси, перетворивши «Мрію» на сучасний дитячий центр, - розповідає Віктор Миколайович. - Тепер в корпусах «Мрії» дітлахи живуть у двомісних номерах зі всіма зручностями, на заново облаштованій території повно спортивних і тренажерних майданчиків... До речі, багато хто не вірив, що така краса будується для дітей. Говорили, що ми хочемо «Мрію» після реконструкції приватизувати і перепрофілювати. Але потім в черговий раз переконалися, що у нас слова не розходяться з ділом. Якщо ми говоримо: «Все найкраще - дітям», то й чинимо відповідно. Звичайно, дуже важливо, щоб у таких прекрасних дитячих центрах, як «Мрія», могли відпочити діти, яким особливо необхідні соціальна підтримка і захист.

Добре пам’ятаю, як у дитинстві я буквально марив морем. Але мої батьки не мали можливості відправити нас з братом на відпочинок до моря. І тільки в 10 класі я нарешті його побачив, правда, не  Чорне, а Балтійське…

Тому я вирішив, що наступним літом у «Мрію» мають поїхати, крім дітей со-ціальних категорій та найкращих учнів, ще й звичайні хлопчики та дівчатка, які ніколи в житті не були на морі, але дуже про нього мріють. Для цього наприкінці грудня нашою громадською спілкою «Со-ціальний Рух Поваги» оголошено конкурс «Мрію про море» серед школярів Борівщини, Ізюмщини, Куп’янщини та Шевченківщини.

Умови конкурсу. До участі в конкурсі запрошуються школярі віком від 9-ти до 14 років, які мріють вперше побувати на морі. Протягом  січня – березня потрібно написати твір і намалювати малюнок на тему «Мрію про море»,  які потім надіслати на адресу інформаційних партнерів конкурсу. Зокрема, школярам Борівщини – в редакцію газети «Трудова слава».  (Ізюмщини – «Обрії Ізюмщини», Куп’янщини – «Наш город», Шевченківщини – «Краєвид»). Адреса редакції: смт. Борова, вул. Леніна,4.

На початку квітня 24 найкращі роботи, відібрані інформаційними партнерами, передаються до журі конкурсу «Мрію про море» під головуванням В.М.Остапчука. Після підбиття підсумків журі оголошує імена 12 переможців конкурсу, які поїдуть влітку до дитячого центру «Мрія» — щоб вперше побачити найблакитніше Чорне море. Інші 12 фіналістів одержать заохочувальні призи.