Общество

Виконували обов’язок із честю

Виконували обов’язок із честю

1502201223 роки минуло з того часу, як останній солдат Радянської армії покинув землю, що стала для багатьох пекельною. В Афганістані  обірвалося багато молодих життів, не повернулися додому і чотири наших земляки. Підірвавши здоров’я на війні, пішли з життя вже в мирний час люди, які  виконували інтернаціональний обов’язок.

 

15 лютого, в День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, в смт. Борова, біля пам’ятника загиблим у Афганістані, відбувся мітинг, під час якого вшанували світлу пам’ять померлих і віддали данину поваги тим, хто пізнав на собі всі тяготи війни. Урочисто-траурний мітинг провів Борівський селищний голова Олександр Тертишний, з промовою і найкращими побажаннями виступив голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов. Зустріч  продовжилася в Борівському районному будинку культури, там для присутніх звучали зворушливі пісні у виконанні працівників культури та аматорів.  На «вогник» до воїнів-афганців завітали бойові товариші з Куп’янського та Ізюмського районів і голова Харківської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Людмила Пластун. Вона вручила пам’ятний орден «Солдатська слава» Володимиру Шерстюку, голова Борівської РДА Микола Кравцов вручив йому грамоту Харківської обласної державної адміністрації, а Володимиру Хиленку – грамоту райдержадміністрації.

З нагоди Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів орденом «За заслуги» було нагороджено Олександра Титаренка, медаллю «За отвагу и мужество» - Ігоря Сухоручка, «За верность долгу и присяге»  - Віктора Неню, Романа Галузу, Юрія Синицького, «Воїнська доблесть» - Анатолія Шевченка, Віктора Синицького, Олександра Гомона, Сергія Дорошенка, Миколу Болгарського, Володимира Волкова, Миколу Голованіка, «За заслуги» - Олександра Голуба, «За ратную доблесть» - Ігоря Літвінова, пам’ятною медаллю «80 років ПДВ» - Володимира Гелуненка, Сергій Білоусов отримав посвідчення «Ветеран війни в Афганістані».

Назавжди залишився біль від війни у душах воїнів-інтернаціоналістів, не стихає він із роками, але їхні серця зігріті думкою про те, що виконували свій обов’язок із честю. Ми пам’ятатимемо їхній подвиг, здійснений заради миру на землі. 

Фото з нагородження дивіться у фотоархіві.

Тетяна ГУНЬКО.