Общество

Як придбати якісні металопластикові вікна

         Як придбати якісні металопластикові вікна

Дуже часто споживачі звертаються до Інспекції з питань захисту прав споживачів з питаннями, що виникають в процесі придбання пластикових вікон. Які нестиковки можуть підстерігати вас в переносному і буквальному сенсі слова при покупці пластикових вікон? Найпоширенішою проблемою є розбіжність розмірів. Виною є  неправильна робота замірників. Також фірма може неправильно оформити вам документи, забувши, наприклад, виписати гарантійний талон чи  забути про встановлення на вікно сітки від комарів, хоча ви за неї вже заплатили.

Яким чином можна уникнути підводних каменів у процесі купівлі вікон з пластика? Перш за все уважно ознайомтеся з договором, який вам належить підписати.  У договорі обов'язково має бути  зазначено час початку робіт, термін їх закінчення,  дату укладання та номер, вартість замовлення, а також повна назва фірми, ПІБ та посада особи, яка уклала договір, юридична адреса фірми, телефон, її місцезнаходження. Крім того, в договорі має бути передбачено відповідальність виконавців при проведенні неякісних робіт, виконання робіт не в строк, а також зобов'язання щодо гарантії. Особливу увагу зверніть на перелік послуг, про які вам будуть розпо-відати на словах. Всі вони повинні бути відображені в договорі, бо часто виконавці на словах обіцяють виготовлення, доставку та встановлення вікон, отримуючи за це гроші, а в договорі слово встановлення упускають. І виходить, що за це доведеться платити додатково. 

Якщо вам обіцяють розстрочку платежу , знижку на виготовлення вікон, то найчастіше це закінчується розчаруванням. Замість відповідного договору ви, не читаючи, підписуєте договір на отримання споживчого кредиту, після чого виникають сер-йозні проблеми щодо банківських зобов'язань.

Отже, ви уклали договір, вікна виготовлені, доставлені і почалося установлення. Головною проблемою на цьому етапі є невідповідність розмірів. В результаті ми отримуємо щілини у вікнах, порушення всіляких норм монтажних робіт. А це в майбутньому призведе до протікання вікон і зниження звукоізоляції.  Основною проблемою на етапі монтажу є той факт, що людині, яка не володіє спеціальними знаннями, складно буде оцінити якість установки.  Споживачеві варто знати, що на вікні подряпин не повинно бути,  як і на пластику - сколів. Між склом також не повинно бути вологи і пилу. Правильно встановлені вікна повинні відкриватися без жодних зусиль і закриватися також легко. Ознаками неякісних вікон може бути також фурнітура, що вийшла з ладу вже в перші тижні  експлуатації вікон.

Якщо ви виявили недоліки,  необхідно направити письмову претензію виконавцю у двох примірниках. Форма написання даного документа є вільною, але необхідно обов'язково вказати основні ключові моменти: суть претензії, дату написання, а також ваші вимоги,  обов'язково укажіть свої дані : ПІБ та адресу.  

Формулюйте свої вимоги якомога чітко. До претензії необхідно додати копії  документів: договору,  чека про оплату,  гарантійного талону.

Якщо вам важко скласти документ самостійно, зверніться за консультацією до фахівця, в компетентності якого знаходяться питання захисту прав споживачів.

Згідно ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів»  у разі виявлення недоліків у виконаній роботі (наданій роботі) споживач має право на свій вибір вимагати :

- безкоштовного усунення недоліків;

- відповідного зменшення ціни;

- безоплатного виготовлення іншого виробу ;

- Реалізації інших прав, передбачених чинним законодавством.

Зробити це можна, якщо недолік виявлений протягом гарантійного терміну. Якщо ж такий строк не встановлено, то протягом двох років.

 Що робити, якщо претензію не хочуть приймати? Надіслати рекомендованим листом. Дата вручення листа буде служити підтвердженням отримання претензії підприємцем. У такому випадку відмова від претензії може бути тільки резолюцією на претензії.

Якщо ми хочемо відстояти своє право на якісне вікно, то просто зобов'язані уважно ставитися до вибору всіх його комплектуючих,   укладення договору, контролю за монтажем.  Зробити це набагато простіше, ніж потім відстоювати свої права в рамках довгих судових розглядів. Хоча навіть у цьому випадку пам'ятайте: закон стоїть на вашому боці.

Держспоживінспекція у Харківській області.