Люди твои, Боривщино

Учителю, перед іменем твоїм дозвольсмиренно прихилить коліна …

Учителю, перед іменем твоїм дозвольсмиренно прихилить коліна …

ychutЗима...  Дерева стоять замріяні у білих кожухах, під ногами весело поскрипує мороз.

Саме такої пори 60 років тому,  9 лютого 1954 року, в с. Воскобійники, що на Полтавщині, в  сім’ї трударів Григорія Федоровича та Ганни Миколаївни Воско-бійників,  де уже підростали дві доньки,   на світ з’явилася маленька дівчинка, яку назвали Тетяною. Її батьки  були добрими, привітними, освіченими  людьми.  А ще вони дуже полюбляли музику, добре співали, грали на народних інструментах. Свою любов до української пісні, народних звичаїв вони передали своїм дітям. Непосидючою, допитливою зростала Тетянка. Добре навчалася в школі і мріяла стати вчителькою, тому, закінчивши школу, дівчина вступила до педагогічного училища.

Після  його закінчення  19-річна дівчина приїхала  на Борівщину, де й залишилась назавжди. Серцем і душею прикипіла до підлиманської землі, до підлиманців, а найбільше – до маленьких жителів села -  учнів сільської школи. 36 років пропрацювала Носата Тетяна Григорівна вчителькою початкових класів у Підлиманській школі, поріг якої вперше переступила ще  1973 року, з валізою в руках та з гітарою за плечима. Навчала дітей не тільки грамоти, а ще вчила бути добрими, чесними, працьовитими, не втрачати віри у власні сили. Завжди непокоїлась невдачами та раділа успіхам своїх учнів. Одинадцять випусків за свою трудову діяльність випустила Тетяна Григорівна з початкової школи. По всьому світу розлетілися її учні, обрали різні професії, але в душі кожного з них живе трепетна та ніжна любов до своєї першої вчительки.

На підлиманській землі зустріла свою долю - чоловіка Анатолія, разом з яким збудували власний будинок, виховали сина й доньку  і зараз дбають про трьох онуків. На все вистачало часу у Тетяни Григорівни:  роботу, навчання, бо навчалася заочно в  Харківському педаго-гічному інституті, на  участь у художній самодіяльності Підлиманського сільського будинку культури. Маючи чарівний голос, вона і досі радує односельчан своїм співом. Свій співочий талант  Тетяна Григорівна передала своїй онучці, Ярославі Полинько, яка часто співає з бабусею дуетом.

  За плідну працю Носата Тетяна Григорівна нагороджена Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління освіти і науки  Харківської області, Почесною грамотою Борівського районного відділу освіти РДА. Їй присвоєно звання «Відмінник  освіти України».

Коли переглядаєш фото, грамоти, подяки – у пам’яті вимальовуються роки праці на освітянській ниві.  Дуже добра, щира, лагідна, чуйна, турботлива, ніжна, безкорислива, готова завжди прийти на допомогу, надзвичайно світла людина, і до того ж, звісно, справжній професіонал, неперевершений знавець, майстер своєї справи, Учителька за покликанням і саме з великої літери – Носата Тетяна Григорівна.

У день її ювілею хочеться побажати міцного здоров’я і великого терпіння, яке так потрібне в наш час.

Шановна, дорога наша Вчителько,  хай ще довгі роки не заростає стежка до вашого дому, де ми можемо знайти пораду мудрої людини. «Учителю, перед іменем твоїм дозволь смиренно прихилить коліна …»

З повагою та вдячністю за співпрацю педагогічний колектив Підлиманської ЗОШ І-ІІІ ступенів.