Общество

Відкрито кабінет «Довіри»

Відкрито кабінет «Довіри»

СНІД або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

З кожним роком в Україні помирають і набувають позитивного статусу інфікованих все більше і більше людей. Вірус «розгулює» по вулицях нашої батьківщини і поглинає людей по числу від більшого до меншого, за схемою, яку малюють і використовують в мережевому маркетингу. Ніхто і ніколи не застрахований ні від чого в нашому житті. Ви «під прицілом» невидимого, нещадного «кілера».

 

Десять фактів про ВІЛ і СНІД, які, повинен знати кожен :

1.Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) призводить до смертельної хвороби - Синдрому набутого імунодефіциту людини(СНІД). ВІЛ та СНІД невиліковні.

2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, вагінальні виділення, грудне молоко.

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом.

5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.

6. Найбільш вразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, де є контакт з кров'ю.

7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я, і в першу чергу центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і  супроводжується до-  та післятестовим консультуванням.

9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання.

10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ - це порушення прав людини. 

З 1 лютого 2012 року у приміщенні  поліклінічного відділення Борівської центральної районної лікарні, кабінет № 1 першого поверху, відкрився кабінет «ДОВІРА».

Всі бажаючі можуть звернутися до лікаря кабінету і отримати професійну консультацію та допомогу з приводу ВІЛ – інфекції/СНІДу, пройти безкоштовне обстеження.

Лікар приймає анонімно з 11.50 до 13.20 години  щодня, окрім суботи та неділі.

Любов БОНДАРЕНКО.

Лікар кабінету «Довіра».