Спорт

Шахи – не для слабких духом 2013

Шахи – не для слабких духом

shah1З ініціативи народного депутата України Віктора Остапчука у нашому районі проходив шаховий турнір серед школярів, приурочений до 70-річчя визволення Борівщини від німецько-фашистських загарбників. Перший етап турніру відбувся у школах. За його результатами були сформовані команди гравців, які взяли участь у ІІ-му районному етапі. Кожна з команд складалася з двох хлопців і однієї дівчини. Переможці змагань візьмуть участь у ІІІ етапі турніру, який відбудеться в м. Куп’янськ.

 2 лютого, в знаменний  для Борівщини день, у приміщенні Борівської ЗОШ №1 відбувся районний етап змагань. Сюди прибули команди з Борівської ЗОШ №1, Борівської ЗОШ №2, Шийківської ЗОШ, Ізюмської ЗОШ, Піско-Радьківської ЗОШ, Підлиманської ЗОШ, Навоплатонівської ЗОШ, Богуславської ЗОШ. Учасників турніру прийшли привітати Борівський селищний голова Олександр Тертишний і представники народного депутата України Віктора Остапчука. Гості поздоровили дітей зі святом і передали побажання В.М. Остапчука  успіхів у турнірі та навчанні. Кожному учаснику змагань вручили набір шахмат. Найменша спортсменка, учениця 4-го класу Гороховатської школи, Ліза Харченко несподівано для себе отримала чудовий подарунок – мобільний телефон. Дівчинці всього 10 років, але вона вже гарно грає в шахи. До речі, цією грою вона захоплюється з 5 років.

 shah2

Щоб школярі краще знаходили роз’язки шахових головоломок, на столах стояли смачні цукерки й вода. Отже, було створено всі умови для чудової гри. Очі дітей світилися радістю, юні шахісти з великим задоволенням розпочали змагання.

shah3

Турнір тривав кілька годин. У напруженій боротьбі перемогу виборола команда Шийківської ЗОШ, друге місце посіла Богуславська ЗОШ, ІІІ-тє дісталося Піско – Радьківській ЗОШ. У особистому заліку переможцями стали серед хлопців: Микола Синицький (Шийківська ЗОШ) – І місце, Олексій Смоляков (Піско – Радьківська ЗОШ) – ІІ місце, Микола Пономарьов (Богуславська ЗОШ) - ІІІ місце; серед дівчат: найсильнішою була Альбіна Бірак (Шийківська ЗОШ), друге місце виборола Ліза Харченко (Гороховатська ЗОШ), третє – Світлана Анохіна (Підлиманська ЗОШ). Переможців нагородили Дипломами та Почесними грамотами, а за І місце школярам вручили цінні подарунки: хлопець отримав електронний записник, а дівчинка – мобільний телефон. Також були вручені  призи для команд – набір шахмат, годинники для рахунку часу під час гри, книги. Всі подарунки й призи було надано  народним депутатом України Віктором Остапчуком.

shah4

Тетяна КОЛЕСНІК.