Образование

Піско-Радьківська ЗОШ Лютий 2013 р.

Піско-Радьківська ЗОШ

pisradshk«За право жить завдячує народ полеглим і посивілим солдатам» - такий девіз свята, яке організували і провели до Дня визволення Борівщини від німецько-фашистських загарбників учні 11-го класу Піско-Радьківської ЗОШ разом з класним керівником І.Д.Носатою та за активної підтримки працівників місцевого будинку культури і сільської ради.

Близько 600 жителів села пройшли нелегкими фронтовими шляхами Великої Вітчизняної війни, понад двісті з них не повернулися до отчого порогу. Невблаганні роки забрали життя майже всіх свідків і учасників кривавих, жорстоких боїв. Зараз на території Піско-Радьківської сільради проживає лише дванадцять ветеранів. Імена кожного з них згадали під час свята.

Всі ветерани отримали запрошення і привітання з нагоди святкування 70-ї річниці визволення Борівщини. Учні 3-7  класів напередодні свята  взяли активну участь у виготовленні вітальних листівок  «Від щирого серця», які були вручені учасникам бойових дій. На превеликий жаль, майже ніхто з ветеранів не зміг завітати на свято до школи, хоча був організований підвіз. Лише з Маліївки до школи завітав учасник бойових дій Стрілець Іван Федорович та з Пісок-Радьківських  - учасниця війни Вітюкова Раїса Іванівна. Діти та вчителі гучними оплесками вітали гостей. Для них прозвучали вірші у виконанні п’ятикласників, а Кондратьєва Світлана присвятила власний авторський вірш-подяку визволителям. У виконанні Малій Ю, Савенко Ю., Шевченко А. прозвучала пісня «Тучи в голубом», хлопці 8 класу виконали запальний танець «Яблучко», одинадцятикласники виконали танець «Ностальгія». Не залишила нікого байдужим розповідь шкільного бібліотекаря Бурлуцької О.П. про історії життєвого подвигу наших односельчан. Раїса Іванівна у душевній розмові розказала про життя, роботу у важкі роки фашистської окупації. Іван Федорович під час чаювання, поділився спогадами про нелегкий фронтовий шлях. Бо саме після  визволення Борівщини у лютому 1943 року його, вісімнадцятирічного юнака, демобілізували на фронті.

Всі присутні на святі переглянули фільм О.Г.Малія, присвячений визволителям. Потім поклали вінок до братської могили та  віддали шану загиблим хвилиною мовчання.

Хочемо ще раз сказати всім воїнам визволителям, учасникам і дітям війни, які кували Перемогу не лише на фронтах, а й у тилу ворога:

- Ми вдячні Вам, дорогі ветерани, за те, що ми є і живуть наші тата і мами!

Шкільний бібліотекар Бурлуцька О.П.