Общество

Слава визволителям України! 2013

Слава  визволителям  України!

70rokiv12 лютого назавжди увійшов у історію Борівського району як світлий, радісний день Перемоги. 70 років тому бійці 1-ої і 8-ї гвардійських армій визволили район від фашистської окупації. Це був перший крок визволення від німецько-фашистських загарбників усіх населених пунктів Харківської області.

На Борівщині свято шанують подвиг людей, які, не шкодуючи сил і життя, відвоювали мир на нашій рідній землі. Щороку в День визволення з квітами й вінками люди йдуть до Братських могил, щоб низько вклонитися героям Великої Вітчизняної війни за їхню мужність.

70rokiv2

1 лютого 2013 року біля Братської могили в смт. Борова відбувся урочистий мітинг, присвячений 70-й річниці визволення нашого району від німецько-фашистських загарбників. Цього ж дня  з Борівського району стартувала Всеукраїнська естафета Пам’яті «Слава визволителям України!» Учасник Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій на Харківщині, почесний громадянин    м. Харків Д.А. Крячко, голова Комітету ветеранів війни Харківської обласної організації ветеранів України Ю.О. Бабаєвов, начальник управління внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю ХОДА В.А.Зінченко, голова Харківської обласної орга-нізації ветеранів  України А.П.Хіневич виконали почесну місію - передали символи естафети жителям Борівського району: учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни О.М. Алещенку та І.М. Погорєлову, учаснику бойових дій у Афганістані В.Г. Хиленку, ліквідатору аварії на ЧАЕС В.М. Іонову, учню Борівської ЗОШ №1 Євгену Алещенку. «Сьогоднішній день  видатний не тільки для Борівського ра-йону, а й для всієї України. Це день, коли починається естафета Пам’яті, присвячена Великій Перемозі. Саме почуття Великої Перемоги єднає народ, як ніщо інше. Особливо приємно, що в цій естафеті бере участь молодь, а також люди, які захищали Батьківщину на інших фронтах - в Чорнобилі та в Афганістані. Це вселяє впевненість у тому, що естафета Пам’яті буде тривати нескінченно, тому що події Великої Перемоги заслуговують на це», - зазначив Володимир Зінченко.

70rokiv3

Заступник голови Борівської районної державної адміністрації Сергій Шутько привітав усіх зі святом визволення,  побажав  миру, добра, благополуччя і віри в світле майбутнє.

70rokiv4Спогадами про свій  бойовий шлях поділилися учасники бойових дій Великої       Вітчизняної війни О.М. Алещенко і Д. А. Крячко.

  Щоб увічнити посмертний подвиг народу, учасники  бойових дій Великої Вітчизняної війни І. В. Батраченко і Я.І. Кучер набрали землю з Братської могили Борівщини й помістили її в капсулу. Прапор Перемоги і капсула з землею розпочали свою тріумфальну ходу по населених пунктах Харківської області.

На Харківщині Всеукраїнська естафета триватиме до 19 вересня - дня остаточного звільнення   Харківської області. 

Тетяна ГУНЬКО.