Общество

Кроки до міжнародного успіху

Кроки  до  міжнародного  успіху

seminar1На жаль, на сьогоднішній день сільські громади  мало проінформовані про можливості отримання грантів від міжнародних благодійних організацій щодо фінансування проектів со-ціально-економічного та культурного розвитку села. Деякі програми міжнародних благодійних організацій спрямовуються на подолання дефіциту коштів при вирішенні соціально-еконо-мічних та культурних проблем села.                                                                          

20 грудня 2013 р. між Регіональним центром міжнародних проектів і програм було підписано угоду щодо співпраці  з Борівською районною радою Харківської області. Даному документу передували значні результати у залученні міжнародної технічної допомоги із боку борівської громади.                                                                                             Першим спільним заходом в рамках підписаної угоди  22 січня 2014 р. в приміщенні Борівської райдержадміністрації за присутності  голови районної ради Євгена Жука, депутата Харківської обласної ради Сергія Федченка було проведено тренінг-семінар для представників органів місцевого самоврядування, громадських активістів та керівників освітніх установ Борівського району Харківської області. Серія навчальних візитів до адмі-ністративних районів області започаткована Регіональним центром міжнародних проектів та програм, Центром розвитку місцевого самоврядування Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.                                                                                                                         Своєю презентацією представники регіонального центру міжнародних проектів та програм Станіслав Ігнатьєв та seminar2Олег Кулинич  звернули увагу на те, що сьогодні кожна територіальна громада може брати  участь в конкурсах та грантах і ви-гравати кошти на розвиток територіальної громади. Вони наголосили на важливості  даного питання і порекомендували представникам сільських рад, шкіл більш активно та відповідальніше ставитися до написання проектів та грантів.  Як приклад, були представлені найцікавіші теми проектів.                                                                                                                                                

В ході зустрічі було розглянуто організаційні питання розвитку громадських організацій, складання планів розвитку громади, оформлення  проектних заявок, механізм та очікувані результати.                                                                                                                                                       Як зазначив директор відділу міжнародних програм та академічної мобільності інституту сталого розвитку Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Станіслав Ігнатьєв  на прикладі інших районів, які вже брали участь у Проектах раніше, починання на території нашого району потрібно підтримувати, а особливо зі сторони громади, люди бажають та мають потенціал того, щоб робити багато речей задля покращення свого добробуту, добробуту своїх сімей та своєї громади. Отже, треба роз-кривати та розвивати  цей потенціал.                                                                                                                                           У підсумку зустрічі Станіслав Ігнатьєв урочисто вручив Євгену Жуку угоду, підписану Регіональним центром міжнародних проектів і програм щодо співпраці із Борівською районною радою Харківської області.                                                                                          

 Сподіваємось, що співпраця Регіонального центру та Борівської районної ради стануть демонстрацією успіху секторальної співпраці, спрямованої на трансфер наукових розробок та територіальних громад Харківщини.                                                    

Наталія Василенко.