Образование

Хочу — можу – треба 2013

Хочу - можу – треба

moguБорівським  районним центром зайнятості систематично проводиться широка профорієнтаційна робота. Вибір професії – складне і відповідальне завдання. Молодій людині непросто зорієнтуватись в своїх професійних інтересах, схильностях та знайти їм відповідну сферу застосування.

       23 січня  фахівці Борівського РЦЗ  для учнів 11-го класу Борівської загальноосвітньої школи №1  провели   профорієнтаційний урок. Мета такого заходу – надання допомоги у професійному самовизначенні, формування усвідомленого підходу до вибору професії, інформування про послуги державної служби зайнятості, перспективи праце-влаштування, права та соціальні гарантії молоді, пропагування здорового способу життя та відповідальності за власне майбутнє.

     На уроці були присутні 30 школярів. Учні ознайомились з поділом професій на типи людина-людина, людина-техніка, людина-природа, людина-знакова система, людина-художній образ та вивели формулу вибору професії Хочу-Можу-Треба.

Головний спеціаліст центру зайнятості Олена Холодна розповіла про послуги державної служби зайнятості для учнівської молоді, про професії, які користуються попитом працедавців, окреслила перспективи працевлаштування у разі здобуття того чи іншого фаху. Вона наголосила, що недооцінювати значимість вибору сфери діяльності не можна. Від того, наскільки правильно буде зроблено цей крок, залежить і успіх у праці, і матеріальне та моральне задоволення.

Головний спеціаліст центру зайнятості Марина Ткаченко  розповіла школярам про навчальні заклади Харкова, умови вступу та навчання в них, можливості подальшого працевлаштування за отриманими професіями. Учні детально ознайомились з описами ро-бітничих професій, дізнались про актуальні вакансії Борівського  району та Харківщини в цілому.

Під час заходу учні по-ділилися своїми міркуваннями щодо професійного вибору  та пройшли профдіагностичне тестування, яке в подальшому їм допоможе в виборі професії .

Під час заходу  всі учасники отримали інформаційні буклети служби зайнятості. Зустріч була  цікавою та пізнавальною.

Олена КЛИМЕНКО.

Заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Борівського РЦЗ.