Общество

Харківщина має один із найкращих в Україні «показник людяності»

Харківщина має один із найкращих в Україні «показник людяності»

Президент України Віктор Янукович позитивно оцінює результати роботи місцевих органів влади в листопаді-грудні 2011 року із забезпечення права дитини-сироти на виховання в сім'ї. Про це на брифінгу у Києві заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

«У листопаді-грудні намітилася позитивна тенденція із влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Зокрема, у грудні у прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу було влаштовано 197 дітей – це вдвічі більше за середньомісячний показник 2011 року», - сказав Юрій Павленко.

 

Він підкреслив, що «цього результату досягнуто завдяки принциповій позиції Президента в питанні необхідності розвитку прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, усиновлення, опіки і піклування».

За словами Уповноваженого Президента з прав дитини, загалом станом на 1 січня 2012 року у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу виховується 9905 дітей; створено 594 дитбудинків сімейного типу та 3430 прийомних сімей.

Харківщина за підсумками 2010-2011 років визнана беззаперечним лідером в Україні у роботі з розвитку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. В Харківській області кожна шоста дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, виховується у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу.

В області створено та функціонує 300 прийомних сімей та 55 дитячих будинків сімейного типу. В них виховується 846 дітей. «Цей показник, я його називаю «показник людяності», - один з найкращих в Україні», - зазначив під час прес-конференція з питань впровадження державної програми «Захисти дитину» заступник голови Харківської обласної державної адміністрації         Ігор Шурма. Допомога прийомним дітям та батькам-вихователям профінансована у січні на суму 2,4 млн.грн., що складає 100% від потреби.