Общество

З метою попередження злочинності серед дітей

З метою попередження злочинності серед дітей

Співпраця районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з кримінально-виконавчою інспекцією щодо ресоціалізації осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

У житті кожної людини трапляються ситуації, коли складно знайти вихід, і тоді виникає проблема вибору шляху їх розв’язання. Хтось вирішує складні життєві обставини, йдучи по важчому, але законному шляху, а хтось зважується на злочин, вбачаючи в цьому можливість влаштувати своє життя швидко, не докладаючи зусиль. Так, багато молоді та навіть неповнолітніх опиняється на лаві підсудних, і їх мрії розбиваються об сувору реальність.

Однією з мір виконання покарання злочинів є умовний строк, під час якого контроль за особами ведеться кримінально-виконавчою інспекцією. Борівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з даною установою, керуючись у своїй діяльності Порядком взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення со-ціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково. Станом на 1 січня 2012 року на обліку в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 43 особи молодіжного віку та 8 неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
Працюючи з даною категорією населення, працівниками районного центру надаються со-ціальні послуги, здійснюються заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, со-ціально-небезпечних хвороб,  розповсю-джується інформаційно-довідкова продукція. Слід зазначити, що молодь та неповнолітні, які знаходяться на обліку в кримінально-виконавчій інспекції, дуже рідко самостійно приходять до районного центру со-ціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання допомоги чи поради, незважаючи на те, що кожному видається направлення до нашої установи. Тому робота   щодо  ресоціалізації даних  осіб проводиться  під  час  проведення  «Днів со-ціальної служби»   в   підрозділі кримінально-виконавчої інспекції. З метою попередження правопорушень та повторних злочинів  під час індивідуальних та групових заходів  спеціалісти районного центру та кримінально-виконавчої інспекції      проводять     роз’яснювальну роботу щодо відповідальності, передбаченої законодавством.                                                                     

Ірина Шутько.

Директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.