Культура

Новорічні та різдвяні свята Богуславка 2013

Новорічні та різдвяні свята

NOVSVBOG1Ось і наступила довгоочікувана, казкова зима, а з нею и веселі Новорічні та Різдвяні свята.  Новорічний цикл зимових свят починається саме з 19 грудня  коли до осель всіх українських родин приходить Святий Миколай.
Так на базі Богуславської ЗОШ І-ІІІ ст. разом з працівниками Богуславського сільського Будинку культури, завідуючою Богуславською сільською бібліотекою та вчителями і учнями Богуславської ЗОШ І-ІІІ ст. був проведений театралізований дитячий ранок «Іде Святий Миколай лугами, полями…».
Не  випадково про доброту людську,  про милосердя, відродження національних традицій йшла мова на святі присвяченому дню Святого Миколая.
Він ходить від хати до хати,
Питається мати і тата:
Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале, чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.
А хто без кінця бешкетує,
Тим чортик лиш різки дарує.
Перед Новим роком усі діти чекають на Діда Мороза, який щедро  обдаровує їх подарунками. Але не всі знають, що в Україні здавна був відповідальний за дитячі розваги Святий Миколай. Тому й готувалися діти, вірили в існування доброго та справедливого  захисника і намагалися не гнівити його, діти співали пісні, розповідали легенди та вірші. На нашому святі вчитель початкових класів Гусєва О.В. в цікавій формі розповіла дітям про Святого Миколая, а діти в свою чергу розповідали вірші, співали пісні, за що Святий Миколай приготував і вручив дітям подарунки.
Новорічні свята продовжуються.  31 грудня 2012 року в Будинку культури пройшов Новорічний вечір відпочинку зі святковою дискотекою, розіграшем Новорічної лотереї.

NOVSVBOG2 

А вже 4 січня 2013 року, на передодні Святвечора працівники сільського Будинку культури, за традицією,  провели Різдвяний дитячий ранок «Ой, весела в нас зима».
Здравствуй новорічне свято!
Сяй ялиночка ясніш!
Будем гратись, танцювати,
Грай музико голосніш.
Такими словами розпочався Різдвяний дитячий ранок. На свято завітали багато маленьких гостей разом зі своїми мамами, татами, бабусями. Діти брали активну участь у різноманітних конкурсах, іграх. Розгадували загадки. Для Діда Мороза та Снігуроньки читали вірші, співали пісні про Новий рік, зиму, Різдвяні колядки, щедрівки, кружляли в хороводах з Дідом Морозом і Снігуронькою. За активну участь діти отримували від Діда Мороза та Снігуроньки солодкі подарунки. Також були нагороджені діти, які на свято прийшли в новорічних костюмах. Свято пройшло на одному диханні, весело, завзято, емоційно та принесло дітям багато позитивних вражень. Всі присутні і діти, і батьки були задоволені і в гарному настрої пішли додому.
Ми щиро вдячні нашим спонсорам, які допомогли придбати подарунки для дітей: це керівник ФГ «ЮГ» Голик Ю.І., приватні підприємці: Куриленко Н. С.;  Куриленко О.М.; Воронов А.Ф.; Сулима В.О.
Ми щедруєм і співаєм під вікном.
Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.
Хай квітують ваші ниви золоті,
Щоб життя було щасливе в майбутті.
13 січня 2013 року, продовжуючи традиції своїх пращурів, дівчата, ряжені з «Козою» ходили щедрувати. У кожній оселі вони вітали всіх з Новим роком і Різдвом Христовим. Бажали господарям здоров’я, добробуту, співали і розповідали їм щедрівки і колядки. Господарі були  вдячні ряженим за вітання.
І завершився Новорічний та Різдвяний цикл свят в Богуславці - духовною розповіддю «Святе Богоявлення. Водохреща», яка пройшла в Богуславській сільській бібліотеці-філії 18 січня 2013 року , та обрядом освячення води протоієреєм, отцем Іоанном - 19 січня 2013 року біля Будинку культури.

Ірина ГРИЦУН.
Директор Богуславського СБК.