Общество

Водохреще на водосховищі

Водохреще на водосховищі

Вважається, що на Водохреще, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

У цей день у всіх містах і селах святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин.

Традиційно кожного року Підлиманський сільський голова Олександр Калінін  запрошує жителів нашого району на Водохреще в с. Підлиман.  Біля турбази «Голубая волна» вирубують ополонку для тих, хто бажає скупатися в цілющій воді. Цього року лід  довелося вирубувати від берега, тож ополонка була довжиною метрів двадцять.

О 8 годині ранку настоятель Борівського храму отець Іоанн здійснив освячення води, і першим у крижану воду занурився Олександр Калінін. Незважаючи на досить низьку температуру повітря (-13 градусів), охочих скупатися було багато. Серед перших «сміливців» був і голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов. Найменшій дитині, яка не побоялася холодної води,  було років вісім, найстаршій людині - за шістдесят. Наважилися скупатися й багато молодих людей, дехто - вперше. Всього протягом дня на берег  водосховища завітало кілька сотень людей.

Після купання на всіх чекав гарячий чай, бутерброди й міцні напої, - про це заздалегідь потурбувався  сільський голова Олександр Калінін.

Тетяна ГУНЬКО.