Общество

У воду – за силою та здоров’ям

У воду – за силою та здоров’ям

v119 січня  православні християни відзначали свято Водохреща або Йордан. У храмах нашого району пройшли літургії і освячення води.  Освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг.  Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Вже стало доброю традицією для борівчан проводити освячення води і купатися у Червоноос-кільському водоймищі.

 

Зважаючи на цьогорічну (до того часу) незвичайно теплу зиму, можна сказати, що на Водохреще був дійсно хрещенський мороз. Стовпчики термометрів опустилися до позначки мінус 10 градусів. Тому для бажаючих очистити тіло і дух на водоймищі прорубали ополонку. Воду в ній освятив настоятель Борівського храму протоієрей Іоан, а потім він запросив всіх бажаючих скупатися в освяченій воді.

Я особисто була присутня на освяченні води у Осколі, яке пройшло на території Підлиманської сільської ради.  Для бажаючих пірнути у воду орга-нізовано гарячий чай, роздягальні, вимощено доріжку до лунки.

v2

Треба свято вірити, що купання на Хрещення очистить душу і тіло, що такий вчинок піде дійсно на користь. Інакше така купіль може закінчитися не зовсім позитивно, говорять медики. Саме для цього на території, де проходило купання, чергувала лікар швидкої і невідкладної допомоги Тетяна Салашна.

На щастя, все минуло добре, а від бажаючих скупатися у крижаній купелі не було відбою. Виявляється, того дня  вирішили очистити душу і тіло понад 100 громадян. Серед них і дорослі, і школярі, і навіть маленький хлопчик Сашко Коверин, який разом зі своїм батьком відважно окунувся у лунку.

Підходжу до тих, хто вже скупався, і задаю питання, яке цікавить усіх присутніх, хто так і не наважився це зробити: які враження, як почуваєтеся?

Саша Рожков та Ігор Волков: ми вперше покупалися у крижаній воді. Спочатку було страшно, але ж говорять, що саме на Водохреще вода набуває лікувальних властивостей, тому і прийняли таке рішення. Звичайно, прийшли сюди з дозволу батьків. А враження просто чудові, відчуваємо себе добре.

v3

Пантелей Шевченко: кожного року на Водохреще приїжджаю на водоймище, щоб тричі пірнути в освячену воду. А взагалі-то я і вдома цілий рік займаюся процедурою обливання холодною водою. І запевняю, що відчуваю себе значно молодше своїх років.

Ольга Спірюгова: купаюся вже другий раз підряд і хочу сказати, що цього року хоч і було страшніше, але відчуття після купання значно кращі.

Вадим Безименний: приїжджаю, щоб пірнути в ополонку, уже вчетверте. Вперше таке рішення прийняв, щоб позбутися хвороби. А тепер не пропускаю такої можливості і щороку із задоволенням пірнаю у воду саме на Водохреще. І відчуваю себе чудово протягом всього наступного року.

Володимир Агєєв: вперше пірнув в ополонку на свято Водохреща, ще працюючи у Харкові. Добре, що і тут теж є така хороша традиція. Із задоволенням пірнув у воду і, повірте: відчуття просто чудові. І з досвіду можу сказати, що після такого купання  протягом року не хворію.

Олександр Калінін: вперше скупався у водоймищі на Водохреще торік, цього року вже із більшим задоволенням пірнув у лунку. Відчуття при цьому – просто чудові.

Для тих, хто наважиться наступного року очистити душу і тіло, пірнувши в ополонку на Водохреще, медики пропонують підготуватися завчасно. А саме: треба набрати в таз крижаної води, стати в нього ступнями і енергійно ходити хвилин 5-15. Можна таку процедуру робити кожні два-три години. При цьому з кожним разом наливати води побільше і збільшувати час перебування в ній (починають з однієї хвилини).

А після такої процедури треба розтерти ступні жорстким рушником і одягти шкарпетки з овечої або верблюжої вовни, потім хвилин 10 енергійно походити. Якщо вирішили зануритися в ополонку вперше, то краще, щоб поряд були досвідчені люди.

Щодо самого купання, то заходити в ополонку, яка до речі має бути не менше, ніж три на два метри, треба поступово.

І ще одне: говорять саме на Водохреще най-правдивіші народні прикмети: якщо цього дня ясна й холодна погода - на посушливе літо, похмура й сніжна - на рясний урожай.

А на Водохреще було і сонечко, і хмарно, і сніжок посипав. Впевнена: рік, що наступив, буде вдалим для тих, хто робитиме все для того, щоб він був саме таким.

Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімках: під час свята Водохреща.