Люди твои, Боривщино

Творча обдарованість

Творча обдарованість

      З метою пошуку, розвитку та підтримки здібних і обдарованих гуртківців  педагогічний колектив БДЮТ працював над виконанням комплексної програми «Творча обдарованість», в ході якої кожен керівник гуртка склав план індивідуальної роботи з обдарованими. Були проведені для цієї категорії вихованців масові заходи: інтелектуальні ігри «Віват, розумники!», «Жива природа, жива душа»; творчі зустрічі з цікавими людьми; «Євробачення в БДЮТ» концерт-відбір на районний турнір міжнародного фестивалю «Таланти ІІІ тисячоліття».

      У 2013 році керівники гуртків у роботі з обдарованими гуртківцями використовували якісно нові форми організації пізнавальної діяльності, ставлячи перед собою конкретну й передбачувану мету – створити комфортні умови навчання, за яких кожен вихованець відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність. Форми роботи у кожного різні, але серед основних можна виділити групові заняття, роботу в малих групах  та індивідуальні заняття. При їх проведенні використовують як традиційні дидактичні, так і інтерактивні  методи.

       Результатом наполегливої роботи минулого 2013 року   стало збільшення гуртківців, які відвідують гуртки БДЮТ на 0,6%. За статистичними даними  в 27 групах навчається 484 гуртківців ( в т.ч. у сільській місцевості -92 дитини) із них  16 занесено до картотеки обдарованих, а саме : 

-   Кам’янський Олександр, гурток «Оригамі», керівник  Склярова М.М.;

       - Руденко Марія,    вихованка вокально-фольклорного гуртка, муз. керівник Тугай С.Д.;     

      -  Величко Максим, Шаповалов Давид,  Бурлачка Дарія, гурток «Бісероплетіння», керівник Склярова М.М.;

       - Кравцова Олена, Сухина Юлія, гурток «М’яка іграшка”, керівник Кісова Л.Л.;

        - Курлапова Катерина, гурток «Образотворче мистецтво», керівник Зеріна М.В,;

       - Одіноков Антон, Трубчанінов Валерій, гурток «Брейк-данс», керівник Зібров О.В.;

       - Молчанова Саша, Самойлов Влад, «Хореографічний гурток, керівник Самойлова Ю.М.;

       - Лантух Таїсія, Олізаренко Артур, гурток «Паперопластика», керівник  Лисенко О.М.;

       - Сватовська Дарина,  Фоменко Катерина, гурток «Народознавчий», керівник Зайцева В.І..

         Протягом навчального року гуртківці були активними  учасниками різноманітних  районних та обласних масових заходіх.

        Вихованці гуртків «Оригамі» та «Бісероплетіння» (керівник Склярова М.М.) протягом року взяли участь у 14 районних та 7 обласних заходах. Отримали обласні грамоти: Кам’янський Олександр, диплом І ст. за фотоконкурс «Моя Україно!»; Бурлачка Дарія, диплом за перемогу у конкурсі-виставці «Новорічна композиція», грамота за ІІ місце у виставці-конкурсі «Українська великодня писанка»; диплом ІІ ст. Величко Максим, диплом ІІІст. Шаповалов Давид – у номінації «Декоративна писанка з бісеру» у творчому фестивалі  «Писанковий рай». 

    Вихованці гуртка «М’яка іграшка” (керівник Кісова Л.Л.)  взяли  участь в 11 ра-йонних, 3  обласних масових заходах. Мають  три обласні  грамоти -  Кравцова Олена, диплом ІІ ст. за фотоконкурс «Моя Україно!», ІІ місце у фотовиставці «Територія пригод – 2013», диплом ІІ ст.  у номінації «оригінальний жанр» у творчому фестивалі «Писанковий рай».

    Гуртки «Паперопластика»,  «Виготовлення сувенірів» (керівник Лисенко О.М.)  взяли участь у 16 ра-йонних, 8 обласних конкурсах, отримали шість обласних грамот:  Лантух Таїсія, Олізаренко Артур за ІІ місце в акції «Молодь за здоровий спосіб життя»; Стецюра Маргарита - дві грамоти  за активну участь у Всеукраїнському юннатському фестивалі «В об’єктиві натура-ліста” в номінації «Краща фоторобота», у виставці-акції «Друге життя відходів», переможець конкурсу «Великодня присанка»;  Шаповалова Анастасія – ІІ місце у виставці-конкурсі «Українська Великодня писанка»; Крюкова Вероніка – переможець виставки-конкурсу  робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.

     Вихованці  гуртка «Народознавчий»   ( керівник Зайцева В.І.) брали участь у 8  районних та 4 обласних конкурсах, отримали обласні нагороди: Сватовська Дарія – диплом за перемогу у виставці-конкурсі «Новорічна композиція»; Фоменко Катерина – ІІ місце у фотовиставці «Територія пригод – 2013», диплом ІІ ст.   у номінації «Оригінальний жанр» у творчому фестивалі  «Писанковий рай»; Хаустов Роман – грамота за активну участь в обласній військово-патріотичній акції «Слобожанські дзвони Перемоги».

     Гурток «Вокальний спів»  (керівники  Тугай С.Д., Літвінова І.А.) відзначився  участю  у 8 районних, 7 обласних конкурсах.   Обласними грамотами та дипломами нагороджені: Сенюк Мирослава –(лауреат фестивалю  дитячої та юнацької творчості «Веселковий розмай»); Козакова Дарія  (лауреат  регіонального фестивалю дитячої естрадної пісні «Дюймовочка –2013»); дует Руденко Маша та Волкова Юля  (диплом, третя премія у фестивалі «Перлини Слобожанщини»); Руденко Маша, Волкова Юля також отримали дипломи за участь у фестивалі підводних зображень «Жива вода дельта»; Ісаєв Владислав, Толок Костянтин мають диплом і другу премію у фестивалі  «Перлини Слобожанщини».

      Вихованці гуртків «Образотворче мистецтво, «Чарівний квілінг», «Юний перукар» ( керівник Зеріна М.В.), взяли участь у 22 районних масових заходах та 15 обласних, мають сім обласних грамот: Скрипниченко Тетяна – І місце в акції «Молодь за здоровий спосіб життя»; Алєксандрова Світлана – диплом ІІІ ст. у номінації «Оригінальний жанр» у творчому фестивалі «Писанковий рай», за активну участь у виставці «sos – вернісаж»; Курлапова Катерина - за активну участь у вистаці «sos – вернісаж»; Скрипниченко Тетяна та Молчанова Олександра – дипломи за активну участь у фестивалі «Жива вода дельта».

       Гуртківці «Брейк-дансу»  (керівник Зібров О.В.), брали  участь у чотирьох обласних фестивалях.

Не відставали від інших гуртківців й   вихованці гуртка «Юний патріот» ( керівник Вакула Л.О.),  обласною грамотою за активну участь в обласній  військово-патріотичній акції «Слобожанські дзвони Перемоги»  нагороджена  Волкова Каріна.

       Гомон Андрій, вихованець гуртка «Акваріуміст» нагороджений дипломом за ІІ місце в обласній акції «Молодь за здоровий спосіб життя».

       Педагогічний колектив і далі буде продовжувати працювати над піднесенням дитячої творчості, розвитком талантів та здібностей вихованців, підтримкою їх творчих та інтелектуальних досягнень.

        Валентина Смоляр. Методист БДЮТ.