Общество

Незабутні студентські роки

Незабутні  студентські  роки

stydent1Найкращі роки життя – студентські.   Нові зна-йомства, переїзди, враження, життя в гуртожитку,  часте недосипання, лекції, сесії, улюблені розписані парти, згуртований відпочинок, смішні життєві історії,  дипломні роботи, прогуляні пари… – все це спогади, які пронесуться не один раз у думках людини, яка відчула на собі справжнє буденно-святкове студентське життя. Життя студентів дуже різноманітне. Воно не обмежується навчальними аудиторіями, і після занять студенти мають можливість творчого росту, веселого відпочинку. Кожна людина згадує свої студентські роки  як один із найкращих періодів життя.  А як зараз живуть сучасні студенти, чим займаються, про свої будні та свята вони розповіли читачам газети.

Василенко Тетяна, студентка І курсу санітарно-технічного факультету Харківської національної академії ар-хітектури та будівництва.

на навчається самостійному дорослому життю. Як кажуть «рано прокидається той, хто рано лягає». Та це не про студента, який живе у гуртожитку, адже  через навчання до ночі, спілкування з друзями рано лягти спати навряд чи вдасться.

stydent2Моє студентське життя почалося  дуже активно та насичено. Декілька місяців йшла напружена підготовка до «Дебюту»- показу студентської самодіяльності першокурсників, де ми, до речі, виконуючи  запальний танок, зайняли перше місце та були нагороджені грамотами. Відсвяткували цю приємну подію смачним тортом та приємним спілкуванням.

Нам нашому факультеті  панує тепла та лагідна атмосфера: доброзичливі викладачі, студенти, веселі жарти, одногрупники, з якими нас багато чого поєднує…  Щойно склала свою першу сесію: заліки отримала, екзамени здала. Щось легше давалося, щось важче, проте в цілому результатами приємно задоволена.

Чудово, що в морозному січні  є по - весняному радісний для мене день. Це 25 січня – Тетянин день, який прийнято вважати Днем студента. Зі своїми одногрупниками ми плануємо відсвяткувати  його змістовно та цікаво: влаштувати святкову вечірку, де всі присутні матимуть змогу насолодитися смачною вечерею, взяти участь у конкурсах, поспілкуватися та потанцювати.

Студентське  життя – особливий час. Звісно, без труднощів воно минути не може. Але потрібно  навчитися мудро вирішувати негаразди і не дозволяти комусь псувати цей яскравий, бурхливий і динамічний період!

Бондаренко Юлія, студентка І курсу факультету інтегральної підготовки кафедри ділової англійської мови та перекладу Харківського політехнічного інституту.

Студентські роки – це найкращий період у житті кожної людини. Адже це чи не єдині «безтурботні» моменти людського життя, коли можна мріяти і здійснювати мрії, робити божевільні вчинки, знаходити нових друзів і навіть кохання…

stydent3Ще років  п’ять тому, навчаючись у Борівській ЗОШ № 1 я навіть не задумувалася  над тим, що буде, коли стану студенткою. Зазвичай літа молодії минали за читанням шкільних підручників, олімпіадною біганиною та іншими захопленнями, серед яких вивчення англійської мови. Певне, саме тому вступила на омріяний факультет.

Студентське життя принесло мені багато радості. Це світ чогось нового, непередбачуваного та цікавого. Та найцікавіше життя у тих студентів, я гадаю,  хто живе в студентському гуртожитку, і мені дійсно пощастило, що я в їх числі. Скільки там знайомих і друзів! Особливо цікавий для мене видався час в ніч перед іспитом, коли відкриваються кватирки, викидаються прив’язані на мотузці заліковки і при цьому супроводжуються заклинаннями, які потрібно голосно кричати. Це особливий магічний  ритуал, за допомогою якого кожен обов’язково повинен скласти іспит на позитивну оцінку. І кожен студент в це вірить.

Не можу не поділитися враженнями і від нових предметів, які вивчала минулого семестру, від нових знайомств та цікавих прогулянок містом, від першої сесії… Наступаючий день студента плануємо відсвяткувати всією групою і по максимуму весело і цікаво.

Кожен день у студента – це нова історія, яка залишає вагомий слід у житті і надовго закарбовується в пам’яті, тож потрібно прожити його з користю. А  всьому студентству напередодні професійного свята хочу побажати успіхів у навчанні, здоров’я та наполегливості.

Костюченко Галина, студентка ІІ курсу фінансового факультету Харківського інституту фінансів.

stydent4Стати студентом - означає не лише отримати студентський квиток і залікову  книжку, а насамперед те, що ти повністю доросла людина, яка назавжди залишила  школу і безтурботне дитинство. Адже тепер, ти сам знаєш чого по-справжньому хочеш, бо обравши професію поставив перед собою мету.
Здається ще зовсім недавно я була ученицею Підлиманської ЗОШ, а сьогодні  вже студентка ІІ курсу. Півтора роки – проміжок часу порівняно невеликий, але за цей період відбулося чимало змін: замість батьківської домівки – гуртожиток, нові знайомства, друзі, предмети, викладачі…

Атмосфера нашого ВУЗу надзвичайно тепла та затишна, після занять викладачі  завжди готові зустрітися з студентами щоб допомогти у  вирішенні якогось незрозумілого питання. Щодо культурного життя інституту, то ми, студенти, разом з професорсько-викладацьким складом  святкуємо різні українські та міжнародні традиційні свята. Проводимо розважальні програми, концерти, ігри, конкурси та дискотеки.

В день нашого професійного свята ми, як завжди зберемося в концертному залі інституту щоб насолодитися святково – розважальною програмою, а далі, за бажанням вирушимо до клубу, де на нас чекатиме не менш цікаве дійство.

Дуже добре бути студентом незважаючи на всі перевантаження  і труднощі, бо студентські роки - чи не найкращі в житті. Тут бувають сльози радості і болю, недоспані ночі над конспектами, нові знайомства, вірні друзі, а може і  справжнє кохання... І яким би не був черствим наш «студентський хліб», усі ми, студенти, їмо його з великим та неповторним смаком...
Архипенко  Дмитро, студент ІІІ курсу фельдшерсько-акушерського факультету Куп’янського  медичного коледжу імені Марії Шкарлетової.
Студентські роки - це найкраща пора в житті молоді. Саме за студенства кожний стає по - справжньому дорослою людиною, стикаючись з новими  життєвими проблемами. Студентське життя – це не тільки лекції, семінари та практичні заняття, а ще й вечори відпочинку, цікаві зустрічі, конкурси, екскурсії.

Найбільш цікавим для мене у навчанні  є те, що заняття проходять не тільки в приміщенні коледжу, а й в лікарнях, що додає ще більшого захоплення улюбленою справою; чергування на скорій медичній допомозі, термінові виїзди; а також відвідування хірургічного відділення, де наша бригада уважно спостерігала за ходом операцій та ампутацій.

В березні цього року будемо чергувати вже в пологовому будинку, а влітку  маємо змогу від коледжу поїхати на практику до дитячого табору «Артек».

У нашому навчальному закладі вже стало доброю традицією проведення урочистого святкування Дня студента, де бажаючі можуть насолодитися чудовими  виступами від кожної групи і привітаннями викладачів.

Після закінчення навчання, буду згадувати ці роки з радісним трепетом. Цю  відчайдушну юність, коли найбільша проблема – сесія, що наближається, а найочікуваніша дата – День студента. Причому пригадуватиметься не стільки саме навчання, як  веселі посиденьки з друзями, смішні випадки з життя.

Наталія Василенко.