Общество

На Борівському райвідділі міліції відкрилимеморіальну дошку пам’яті

На  Борівському  райвідділі  міліції  відкрилимеморіальну  дошку  пам’яті

doshka116 січня в смт Борова відбулася визначна подія - на Борівському РВ ГУ МВС України в Харківській області відкрито меморіальну дошку пам’яті Володимиру Миколайовичу Гаморі, який у цей день мав би святкувати свій ювілейний 80-й День народження.

Почесну місію - урочисте відкриття дошки - виконали онук Володимира Гамори, кадет Державної гімназії-інтернату (кадетський корпус)  Ігор Гамора і начальник Борівського райвідділу міліції  Віталій  Куро-п’ятник.

doshka2На відкриття завітало багато гостей, серед них:  заступник начальника ГУМВС України в Харківсь-кій області Микола Голуб, голова об’єднання ветеранів міліції Харківщини Володимир Карякін, син Володимира Гамори генерал-майор начальник оперативного управління-заступник начальника штабу Командування Повітряних Сил Збройних Сил України Віктор Гамора, заступник голови Борівської райдержадміністрації Сергій Шутько, Борівський селищний голова Олександр Тертишний, ветерани міліції Борівщини на чолі з головою ветеранської організації Олександром Шестопалом, начальник Борівського ра-йонного відділу міліції Віталій Куроп’ятник і весь особовий склад райвідділу, друзі Володимира Гамори, його рідні та близькі люди.

Багато з них у своїх ви-ступах сказали теплі слова на адресу людини, яка своє життя присвятила міліції. Олександр Шестопал пригадав той час, коли працював під керівництвом Володимира Гамори, розповів цікаві історії святкових і буденних днів міліції.  Душевним був виступ і заступника голови райдержадміністрації Сергія Шутька:

- Шановні запрошені, присутні! Сьогодні ми відкриваємо меморіальну дошку пошани Гаморі Володимиру Миколайовичу - шанованій людині, яка усе життя присвятила роботі в органах внутрішніх справ.

Володимир Миколайович розпочав своє трудове життя з 1960 року дільничним інспектором міліції Лозівського райвідділу, після закінчення Харківського державного університету імені Горького. Згодом був призначений на посаду оперуповноваженого, а з 1963 року по 1965 рік -  старшим уповноваженим Лозівського райвідділу міліції.

З 1965 по 1966 працював начальником міліції виконкому Близнюківської районної ради.

З 1 січня 1967 року був призначений на посаду начальника Борівського ра-йонного відділу міліції, де пропрацював більше 17 років.

doshka3Гамора Володимир Миколайович за своє життя пройшов основні офіцерсько-міліцейські посади: дільничний інспектор, оперативник, заступник начальника, начальник райвідділу міліції. Але на всіх етапах свого трудового життя він зміцнював, згуртовував колектив однодумців, які стоять на сторожі законності і правопорядку.

За покликом Володимир Миколайович Гамора історик, та юрист за фахом. Частину свого життя він відобразив у історико-документальній повісті - «Міліція Борівщини» - це єдина книга про районну міліцію. І не тільки на Харківщині, а й, можливо, на всій Україні.

Життєвий шлях Володимира Миколайовича - це взірець невтомного організатора, громадського діяча, людини, яка здобула заслужений авторитет та повагу серед трудових колективів та населення району.

Своїм особистим прикладом, відношенням до справи, розв’язанням най-складніших завдань він був взірцем для багатьох правоохоронців.

Сплинуть роки, Борівщина буде розвиватись, розбудовуватись, робитись ще гарнішою, але пам’ять про Гамору Володимира Миколайовича навіки залишиться в серцях багатьох поколінь борівчан.

Володимир Миколайович - людина, яка ввійшла в історію розвитку та становлення Борівського району, - сказав на закінчення виступу Сергій Шутько.

До меморіальної дошки поклали квіти, пам`ять про  Володимира Гамору вшанували хвилиною мовчання.

Тетяна ГУНЬКО.