Официально

У райдержадміністрації (підсумок за 2011 р.)

У райдержадміністрації

На розширеній апаратній нараді, яку провів голова Борівської райдержадміністрації Микола Кравцов, першим і одним із хвилюючих питань було питання комплексної оцінки району та його рейтинг за 9 місяців 2011 року. З цікавою доповіддю виступив начальник управління економіки РДА Василь Гомон. Він  розповів про рейтингові місця в усіх галузях, проаналізував, які  досягнення та проблеми є по кожному напрямку і  порадив, що потрібно робити, щоб рейтинг району підвищувався.

 

Начальник управління економіки РДА Василь Гомон:

  -     За підсумками 2010 року район займав 27 місце серед 27 районів області. Спільними зусиллями  за 1 квартал 2011 року вдалося піднятися на 22 місце, за темпами зростання показника мати 4 результат по області. На жаль, покращити результати, чи  хоча б закріпитися на досягнутому, не вдалося. Після 9 місяців  2011 року Борівський район посів  26 місце.

     Аналізу оцінки роботи району підлягають 79 зведених показників в усіх галузях діяльності по 24 напрямках.

 Промисловість: за обсягами реалізованої промислової продукції в   І-ому півріччі район був на  18 місці, за підсумками  9 місяців – на 21-ому. Погіршення відбулося після припинення роботи Борівського молокозаводу.  В районі існує ще ТОВ «Завод продтоварів», що подає звітність з нулями. А чи  насправді підприємство нічого не виробляє, потрібно з`ясовувати. 

    Фінансові результати:  22 місце. Щоб підвищити рейтингову оцінку, в першу чергу, необхідно звернути увагу на показники сільськогосподарських підприємств.

   Розрахунки за енергоносії. За рівнем сплати за електричну енергію ми - на  останньому місці. Розрахунки за спожитий газ населенням та бюджетними установами - 16 результат.

   Житлово-комунальні послуги. Загальне місце - 17. Підвищення рейтингу в цьому напрямку можливе було б за рахунок створення ОСББ, але їх у районі не створено жодного. А от у Близнюках змогли створити аж 29. Сусідній Ізюмський район за цим показником  - на першому місці в області.

   Містобудування та архітектура. Без зміни протягом року -  24-ті.  Селищний і сільські голови мають розуміти, що забезпеченість містобудівною документацією - одне з першочергових їхніх завдань. 

 Роздрібна торгівля. На жаль, і в цьому напрямку ра-йон залишається одним з гірших в області (за 1 півріччя на 22 місці). Всі знають, що  торгових закладів у районі чимало. За показником  їх кількості на 10 тис. населення ми - кращі в області: 2 місце. Але проблема в тому,  що всі підприємці зареєстровані, як фізичні особи-підприємці. А їх звітування не передбачене законодавством.             

     Сфера розвитку малого бізнесу. Маємо 10 місце, але спостерігається тенденція до погіршення.  За 2011 рік кількість фізичних осіб-підприємців скоротилася на 50. На сьогодні їхня загальна кількість становить 570.

     Сільське господарство. Загальне місце - 15, але 26 місце по чисельності та збереженню с/г тварин. Добре, що з’явилася перспектива відновлення  свинопого-лів“я -  Олег Назарько планує відкрити свиноферму на 2 тисячі голів. 

Зайнятість населення. Утримуємося на 22 місці. Впливає на цей показник те, що  70% населення району пов“язане з сільським господарством, а воно має сезонність.

Заборгованість по заробітній платі. В 2011 році одне підприємство – Борівське комунальне водопровідно-каналізаційне - мало заборгованість. На 1 липня вона становила 223 тис. грн., на 1 січня поточного залишилося 40,8 тис. грн.  Якщо буде дотримуватися графік  погашення, то до 1 травня  підприємство повністю ліквідує заборгованість.   

Заробітна плата. Середній рівень заробітної плати по району за 9 місяців 2011 року становив 1611грн. (по області -  2344 грн.) На рівень середньої заробітної плати впливає виплата в «конвертах», заробітна плата по 400-500, а то і 200-300 грн. на місяць (коли працівників оформляють на 0,5%, 0,25% від ставки).

Виконання плану власних надходжень до бюджету Пенсійного фонду.

Управління Пенсійного фонду України в Борівському районі  протягом  2010 та 2011 років залишається одним із кращих в області.

     Гарний показник маємо і в сфері охорони здоров“я – третє місце (за підсумками 2010 року  район знаходився на 26 місці).

   Оздоровлення та відпочинок дітей - 17 місце. Є всі можливості для того, щоб рейтингова оцінка була набагато вищою. Але чомусь охоплення оздоровленням та відпочинком дітей 7-17 років, що проживають в районі, становить 84,6%.  А дітей 7-17 років, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, оздоровили на 84,4%, а необхідно було зробити це 100-відсотково.

 Міграційний рух населення району -  13 місце. На жаль, кількість населення скорочується. За останніми даними, в районі проживає 17599 чоловік. У 80-х роках нараховувалося 21300 жителів. Цей показник  дає загальну оцінку території, на якій ми  проживаємо. Якщо люди від’їжджають в пошуках кращого життя, то у нас не все гаразд. Впливати на  на зупинення відтоку людей можливо тільки за допомогою створення робочих місць, покращення умов проживання.

Заслухавши доповідача, голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов зауважив, що кожен квартал будуть розглядатися рейтингові показники району, вони повинні підвищуватися хоча б на 1-2 сходинки, але всі керівники мають усвідомлювати, що головне в роботі – не просто покращення цифр, а покращення життя людей. Також Микола Олексійович наголосив на тому, що одним із основних завдань для селищного і сільських голів має бути наповнення бюджету, а для всіх керівників установ, підприємств та орга-нізацій – підвищення рівня середньої заробітної плати.