Общество

Богоявлення 19 січня 2013 р.

Богоявлення

vod2013119 січня православні християни відзначали Велике свято Богоявлення.

Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.

vod20132До речі, усі  великі церковні свята супроводжуються освяченням води. Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутня під час освячення храмів, житлових і господарських будівель, а також усіх предметів, що використовуються під час богослужіння. Свячена на Водохреще вода має вживатися натщесерце. Вважається, що саме за цієї умови вона має найбільшу силу. До магічних властивостей свяченої води відносять здатність гамувати пристрасті, відганяти від оселі злих духів, дарувати хворому одужання часто навіть від невиліковних хвороб.

Майже в  кожному селі нашого району  віруючі вранці 19 січня поспішали освятити воду. Ця вода не псується протягом року і має, дійсно, цілющі властивості.

vod20133Цікавим звичаєм є купання людей в ополонках. Вважається, що цього дня вода у всіх водоймах є священною. Люди, купаючись в ополонках, таким чином змивають свої гріхи, внутрішні образи, злість та біль. 

Щороку жителі Борівщини, бажаючи оновити свою душу й тіло, приїжджають на Червонооскільське водосховище. Найбільше людей збирається біля туристичної бази «Дзержинець». Перед купанням настоятель Борівського храму отець Іоанн освятив воду. Гостинно зустрічають людей директор бази Микола Іванович Гончаров і Підлиманський сільський голова Олександр Калінін. Тим,  хто наважився пірнути в ополонку, щоб зігрілися, пропонують гарячий липовий чай із самовара і бутерброди.

Дехто вперше наважився пірнути в холодну воду, більше людей, які купаються на Водохреще щороку, але всі вони, ділячись своїми враженнями, казали, що відчуття від купання неймовірні.

vod20134Микола Іванович Гончаров  уже багато років пірнає в ополонку з холодною водою – причому не тільки у Велике свято Богоявлення. Щоправда, зізнається, останнім часом здоров`я не дозволяє купатися протягом усього року, а раніше занурювався щодня, незважаючи навіть на сильні морози. Вже не перший рік купається на Водохреще Підлиманський сільський голова Олександр Калінін, а от його 18–річна донька Настя вперше наважилася й зовсім не пожалкувала, хоча й  було трохи страшно.  І молоді, й люди поважного віку безстрашно пірнали в ополонку зі святою водою, виходячи на берег, підбадьорювали тих, хто лише мріяв скупатися.  

Корисні поради перед купанням давала присутнім лікар «швидкої» Тетяна Салашна, вона  слідкувала, щоб свято не перетворилося на трагедію.

Тетяна ГУНЬКО.