Общество

У творчого вчителя усі діти талановиті

У  творчого  вчителя  усі  діти  талановиті

Робота кожного вчителя полягає в тому, щоб у кожній дитині побачити вогник і розвивати його, увесь час підтримувати, допомагати долати труднощі, знаходити свій шлях у життєвому вирі. Протягом І семестру 2013-2014 навчального року педагогічний колектив Підлиманської школи проводив роботу з розвитку талантів та творчих здібностей школярів.

Усі діти, починаючи з першокласників, брали участь у класних та шкільних святах, виховних заходах не лише в школі, а й у Підлиманському сільському будинку культури, бо жоден захід у селі не проходить без дітей.

 У школі працюють 3 гуртки і спортивна секція: гурток  «Комп’ютерна грамота» (Мостовий С.В.), «За здоровий спосіб життя» (Коврига О.В.),  «Юний стрілець»  та спортивна секція з волейболу та футболу (Симоненко К.В.).

За чотири місяці навчання ми маємо певні надбання та перемоги, так Нужна Таїсія, учениця 10 класу, член товариства МАН,  написала дослідницьку роботу  «Збереження українських звичаїв і традицій у романі І.Багряного «Тигролови» ( керівник Рудь О.О.). Ця робота бере участь у ІІІ обласному етапі МАН, бажаємо перемоги!   

 Учні 5-10 класів брали участь у І та ІІ турах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін і у районному турі посіли призові місця: з фізики:

Мостова Вероніка (учениця 8 класу) – ІІІ місце (вчитель Мостовий С.В.);

з російської мови та світової літератури Нужна Таїсія (учениця 9 класу) – І місце (вчитель Колеснік Л.В.); з хімії Колісник Ганна (учениця 9 класу) – ІІ місце, Нужна Таїсія (учениця 10 класу) – ІІ місце (вчитель Коврига О.В.); з математики Пявка Юлія (учениця 10 класу) – І місце  (вчитель Мостова Т.М.); з трудового навчання Анохіна Світлана (учениця 10 класу) – ІІ місце, Яковенко Аліна (учениця 10 класу) – ІІ місце   (вчитель Шевченко О.М.); з географії Колісник Ганна (учениця 9 класу) – ІІ місце (вчитель Левчишена Л.М..); з біології Ілюшенко Ангеліна (учениця 8 класу) – І місце, Труш Юлія (учениця 9 класу) – І місце (вчитель Коврига О.В.); з історії Труш Юлія (учениця 9 класу) – І місце, Колісник Ганна (учениця 9 класу) – І місце, Пявка Юлія (учениця 10 класу) – І місце  (вчитель Кушка О.І).

Учень 9 класу Каратаєв Владислав  брав участь у І та ІІ етапах  Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості, присвяченого Шевченківським  дням і посів І місце (вчитель Малєва Л.М.). Учні школи взяли участь у регіональному конкурсі дитячого малюнку до Дня художника, присвяченому творчості Тараса Шевченка і посіли: Анохіна Світлана, учениця 10 класу – ІІ місце, Каратаєв Владислав  (учень 9 класу) – І місце  (вчитель Шевченко О.М.). Цей хлопчик має неабиякий хист до  малювання простим олівцем в техніці графіка, він створив портрет Тараса Шевченка так, що у захваті були і діти, й дорослі, коли його демонстрували на загальношкільних батьківських зборах.

Про талановиту дівчинку Мостову Вероніку, ученицю 8 класу, її чарівний спів знають не лише у селі та районі, а й у області. Про її цьогорічні перемоги не раз писали на сторінках нашої газети, однією з вагомих досягнень є перемога у конкурсі «Лине піснею українська душа», бо у Вероніки душа добра і співоча. Ми їй бажаємо перемог в усіх творчих конкурсах і надалі!

Учениці 7 класу Калмикова Яна, Коломоєць Світлана, Вищанська Марія під керівництвом Вакули Л.О., вчительки початкових класів написали дослідницьку роботу «Традиційні елементи в сучасному весільному обряді села Підлиман Борівського району Харківської області» і стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Їхня робота розміщена у збірнику пошукових робіт учасників обласного етапу експедиції та надрукована.

У конкурсі «Я – європеєць» перемогу здобула Нужна Таїсія, учениця 10 класу ( керівник Рудь О.О.).

Конкурс ялинкових прикрас «Ялинкова іграшка» приніс перемогу  Гафнер Катерині, учениці 9 класу, Синицькому Іллі, учню 7 класу,  конкурс новорічних композицій - Шевченко Анастасії, учениці 6 класу, Калмиковій Яні, учениці 7 класу. У конкурсі творчих робіт «Різдвяна писанка» перемогли  Гафнер Катерина, учениця 9 класу та Калмикова Яна, учениця 7 класу. Калмикова Яна презентувала свою роботу на ра-йонному етапі конкурсу і отримала грамоту та цінний подарунок (керівник Шевченко О.М.).

Спортивні досягнення з міні-футболу є у команди хлопців 3-5 класів – ІІ місце у районному етапі, команди хлопців 7-9 класів – ІІ місце (тренер – Симоненко К.В.).

Не відстають від старших і молодші школярі, так учениця 4 класу Коновалова Діана перемогла у мовному конкурсі імені Петра Яцика (керівник – Павленко І.А.), учні початкової школи Довженко Вікторія, Коваленко Поліна, Коновалова Діана, Григоренко Богдан взяли участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі юних шанувальників природи «КОЛОСОК  - осінній 2013» (керівник Шокало Ю.О.).

І це лише за чотири місяці, а попереду ще скільки цікавих конкурсів та змагань! Я хочу висловити слова щирої подяки батькам учнів, які беруть участь у різноманітних конкурсах та вчителям, які допомагають дітям розкрити свої таланти. Бажаю усім творчих злетів та перемог.

Ю.О.Шокало, директор  Підлиманської ЗОШ І-ІІІ ступенів.