Образование

ЗАХІДНИЙ ЕКСПРЕС — 2012

ЗАХІДНИЙ ЕКСПРЕС - 2012

DSCN0958З метою проведення на належному рівні новорічних і різдвяних свят, ознайомлення дітей із історичними місцями України,організованого та змістовного проведення дозвілля учнів у січні 2012 року учні 6-8 класу школи разом з класним керівником Ісаєвим Ю.П. здійснили незабутню подорож маршрутом «ЗАХІДНИЙ ЕКСПРЕС - 2012 »: «Куп’янськ – Львів - Київ – Куп’янськ».
«Я ніколи не забуду тих днів, коли ми разом з класним керівником Юрієм Павловичем їздили до Львова. Львів - це ніби окрема країна» - так висловилися учасники поїздки. Екскурсовод гостинно зустрів учасників туру і запропонував прогулянку старою частиною міста. Під час екскурсії діти побачили площу Ринок ( своєрідний музей під відкритим небом – всі будинки на якій є пам’ятками архітектури XVI-XX ст.), ратушу, Італійський дворик, Міський та Королівський арсенал, вул. Вірменська, костел Домініканців, центральний Кафедральний собор, Національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької та історичний музей.

Особливо вразив Львівський Будинок органної та камерної музики, що був створений у 1988 році. Колектив Будинку нараховує близько 30 осіб, щороку проводить більше 220 різноманітних концертів органної, інструментальної, вокальної музики. Сцена Будинку є постійним концертним майданчиком для проведення фестивалів, відзначення урочистих музичних подій у житті міста, авторських концертів, ювілеїв творчих колективів та музичних діячів. Окрім самої споруди, найціннішими з мистецьких пам’яток є рельєфний вівтар представлений сценами з життя Марії Магдалини, фреска між старою та новою частинами костьолу, фігури святих на зовнішньому фронтоні. А який орган? Дійсно чудо Львова. Орган є одним із найбільших в Україні. За звучанням він орган романтичного типу з оркестральним характером, має 4742 труби в 60 регістрах, 3 мануала ( клавіатур для рук) і педалі (клавіатура для ніг), електропневматичну трактуру ( систему передачі від натискання клавіші до відкривання клапану органної труби). Багатство виконавських можливостей, чудова акустика залу, вдала конструкція роблять орган не тільки одним з найбільших, але й найкращих в Україні.
Наступним етапом подорожі стала оглядова екскурсія столицею України – Києвом. Ми були вражені красою Дніпра, історичною спадщиною Аскольдової могили, Володимирського собору, Києво-Печерської Лаври, Золотих Воріт, Софії Київської, Михайлівського Золотоверхого собору та Андріївського спуску. Учасники подорожі відвідали музей «Київська фортеця» та оглянули виставку народного майстра України з реконструкції кераміки Трипільської цивілізації Людмили Смолякової. На виставці «Дивосвіт Трипілля» представлено більше тисячі реконструкцій керамічних виробів, моделі трипільських жител, «зернотерки», ритуальний посуд, предмети побуту, жіночі і чоловічі скульптури, фігурки тварин. Також демонструвалися фільми про Трипільську культуру, оформлено фотовиставку та проводиться майстер-клас для всіх охочих. Вперше в Києві з’явилося місце, де вдало переплітаються мотиви Трипільської культури і сучасності, де можна відчути магію Трипілля.
DSCN0928

Свято продовжилося у Національному палаці мистецтв «Україна» за програмою «Новорічна вистава для всіх»: «Президентська ялинка». Стільки цікавих розваг, незабутніх ігор та святкових вітань. А ще прогулянка біля чарівної красуні ялинки по вечірньому Хрещатику. У такому казковому місці і мріяти хочеться. Мрії дітлахів збулися і з великим задоволення вони повернулися додому. Хто хоч раз побуває у такій подорожі, той ніколи не забуде побаченого!
Наталія Володимирівна Тугай
заступник директора Богуславської
ЗОШ І-ІІІ ст. з виховної роботи