Культура

Життя на одному подихові

Життя на одному подихові

filatovg1Кто из нас был кролик, кто – питон,

Кто жил попыткой Веры, кто – тщетою,-

Всё выяснится там, за той чертою,

Где все мы, братцы, встретимся потом.

24 грудня 2011 року відомому російському актору і поету Леоніду Філатову виповнилося б 65 років. Та прожив він, на жаль, дуже мало, померши від тяжкої хвороби в 56 років.

 

Про те, що Леонід Філатов був дуже талановитою, непересічною особистістю, говорить і той факт, що твір на вступних екзаменах до театрального училища ім. Щукіна він написав у віршованій формі на п`яти листах всього за дві години. Леоніду тоді було лише 17 років, та його поетичні твори друкувались у студентських альманахах та періодичних виданнях.

Закінчивши навчання, він став провідним актором театру на Таганці під керівництвом Юрія Любимова. Але весь час захоплювався кіно, яке й принесло йому широку популярність та визнання мільйонів глядачів. «Экипаж», «Кто заплатит за удачу», «С вечера и до полудня», «Успех», «Грачи» - ось неповний перелік фільмів, у яких повною мірою розкрився талант Філатова - актора. Паралельно розквітав і талант Філатова – літератора. В його доробку – сер-йозні поетичні твори з філософським підтекстом, яскраві пародії, гумористичні твори. А ще Леонід Філатов запам“ятався глядачам як автор та ведучий телепро-грами «Щоб пам`ятали». А ось які слова сказав про Філатова відомий актор Олександр Ширвіндт : «Счастье – это вдохновенье, талант и мужество. Это – Филатов!».

filatovg2Напередодні Нового року, щоб вшанувати па-м’ять Леоніда Філатова і народ повеселити, аматоритеатрального колективу «Образ» при Підлиманському СБК (керівник  - Юлія Труш) винесли на суд глядачів один з найвідоміших його творів – віршовану п’єсу «Про Федота – стрельца, удалого молодца» Це було ні з чим незрівняне дійство. Чудовий літературний матеріал, блискуча гра самодіяльних артистів захопили глядачів. Оплески і сміх ні на хвилину не вщухали у залі. Всі з неослабною увагою слідкували за пригодами веселого та кмітливого Федота – стрільця. А подарували ці незабутні моменти глядачам постійні учасники театрального колективу: Федот і Маруся – голубиця – Іван та Яна Бікус, нянька – Ганна Савкіна, Цар – Валентин Хорс, Царівна – Віра Труш, Яга – Катерина Труш, Генерал – Дмитро Леонов, посли, народ – Анатолій Павленко, Олексій Шейко, Євгеній Синицький, Дмитро Ранжевський, Дмитро Бондаренко, Влад Каратаєв. Чудово впоралась з роллю Скомороха – потішника Світлана Анохіна.

Жителі села, гості щиро дякують аматорам сцени за чудово проведене дозвілля, бажають творчих успіхів і чекають на нові театральні зустрічі.

Ганна БАБІЧЕВА.

Завідуюча Підлиманською сільською бібліотекою – філією.

На  знімках: під час вистави.