Общество

Дід Мороз скликає всіх

Дід Мороз скликає всіх

selyalinkaВиявляється, свято нового року - найдавніше з усіх існуючих свят. При розкопках давньоєгипетських пірамід археологи знайшли посудину, на якій було написано: «Початок нового року». У Стародавньому Єгипті свято нового року відзначалося під час розливу річки Ніл (приблизно в кінці вересня). Розлив Нілу був дуже важливий, тому що тільки завдяки йому в сухій пустелі виростало зерно. У Новий рік статуї бога Амона, його дружини і сина ставили в човен. Човен плавав по Нілу місяць, і все це дійство супроводжувалося співом, танцями і веселощами. А стародавні римляни ще до нашої ери стали дарувати новорічні подарунки і веселитися всю новорічну ніч безперервно, бажаючи один одному щастя, удачі, благополуччя.

 

У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік - унікальне свято, незрозуміле для багатьох іноземців.

Зрозуміти і пояснити, для чого потрібне це свято, які в ньому користь та зміст, досить складно. Але тим не менш, відзначати спочатку Новий рік, а потім ще і Старий Новий рік - це традиція, що вже склалася.

Вона  виникла після 1918 року, коли в Росії було введено нове літочислення. Різниця між юліанським календарем "старим стилем" і григоріанським календарем "новим стилем" складає 13 днів, завдяки чому і з'явилося це, в якомусь сенсі, унікальне свято.

Різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується на один день кожні 100 років, коли число сотень на рік від Різдва Христова не є кратним чотирьом. Тому з 1 березня 2100 ця різниця складе 14 днів, і з 2101 Різдво та Старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше.

Старий Новий рік - це прекрасна можливість зустрітися з друзями, привітати тих, кого не встигли поздоровити, знову запалити вогні новорічної ялинки і ще раз посидіти за святковим столом.

Тож можна сказати, що Новий рік – свято усіх свят.  5 січня у приміщенні районного Будинку культури для дітей селища було організоване свято новорічної ялинки. Привітати дітей з Новим роком і побажати їм та їхнім батькам усього найкращого завітав селищний голова Олександр Тертишний.

Новий рік - найрадісніше і найбажаніше свято, особливо для дітвори. Усі з нетерпінням  чекають на Діда Мороза, який щедро обдаровує їх подарунками. І цього року Дідусь не оминув наше селище. Але прийшов  розчарований, бо підступна Баба Яга виголосила себе Снігуронькою, хотіла зіпсувати новорічне свято. Та, як водиться у казках, у бабусі нічого не вийшло, а діти разом із Кроликом, символом року, що уходить, Дракончиком, символом прийдешнього року, Бабою Ягою, справжньою Снігуркою водили хороводи, брали участь у різноманітних конкурсах, отримували призи і цукерки з казкової торби Діда Мороза, розповідали вірші для нього.

Всі діти дуже раділи святу, разом з батьками готувалися до дійства і прийшли на ялинку у карнавальних костюмах. Тож від різноманітності казкових героїв, які завітали на свято,  просто паморочилася голова.

А вихованці дитячої музичної школи Аліна Сикало, Ярослава Полинько, Аліна Афоніна, Даша Алещенко, Валерія Бондаренко і Уля Гарна разом зі своїми викладачами підготували для дітей цікаві новорічні пісні.

Допомогу у проведенні свята новорічної ялинки надала селищна рада.
Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2011-й рік був прожитий не дарма. Він був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей та відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний і життєвий досвід. Сподіваюся,  що Новий рік буде щедрим для нас на цікаві плани та творчі успіхи, принесе із собою смак нових перемог, впевненість у правильності обраної мети та енергію для її досягнення.

Олена КОЛЕСНІКОВА.