Официально

Друге засідання громадської ради

Друге засідання громадської ради

Наприкінці грудня відбулося чергове засідання Громадської ради, на якій окрім членів ради, були присутні заступники голови РДА Ольга Суховій, Сергій Шутько, керівники організацій та підприємств селища.

Серед питань, які винесли на порядок денний, було: про стан надання медичної допомоги мешканцям району та заходи щодо її покращення.

 

Як повідомила головний лікар райлікарні Любов Віннікова, медичну мережу району складають: центральна лікарня, 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини і 12 фельдшерсько-акушерських пунктів.

У центральній ра-йонній лікарні функціонують стаціонари на 100 ліжок, поліклінічне відділення, відділення швидкої та невідкладної медичної допомоги.

Що стосується захворюваності населення, слід відзначити, що у 2011 році зафіксовано менше випадків захворюваності і їх поширення у порівнянні з попереднім роком. Питома вага захворювань становить: хвороби системи кровообігу – 29,4%, органів дихання  - 18,5%, органів травлення  - 7,9%, кістково-м’язової системи – 6,2%, сечостатевої системи – 5,8%. Середній термін перебування хворого на ліжку – 9,9 дня, у 2010 році – 10,5, кількість відвідувань до лікарів району становить 123115, у порівнянні з попереднім роком - на 365 відвідувань менше. Кількість відвідувань лікарів на одного жителя району становить 6,8.

Проаналізувавши роботу кожної служби райлікарні, Любов Григорівна зазначила, що укомплектованість лікарями в сільській місцевості становить  67%, у ЦРЛ – 49,5%. Сімейними лікарями в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини в селах Нижче Солоне, Підлиман, Першотравневе та Ізюмське працюють сумісники.

Лікарі мають тісний зв’язок з обласними спе-ціалістами, і сьогодні відсутня проблема госпіталізації в обласну клінічну лікарню. Відпрацьована взаємодія з відділеннями томографічного обстеження, виділяються талони для обстеження і лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів війни. 

Що стосується фінансування медичної галузі району, головний лікар доповіла, що на 2011 рік воно становило 10814,7 тис.грн. Із загального обсягу виділених коштів питома вага заробітної плати з нарахуваннями становить 74%, енергоносії – 18,8%, медикаменти – 0,8%, харчування – 1,1%.  Середня заробітна плата медичних працівників збільшилася на 12,6 відсотків порівняно з попереднім роком.

Залучено позабю-джетних коштів на суму 121,6 тис. грн.

Звичайно, у медичній галузі району є проблеми, над якими слід працювати. Насамперед, необхідно проводити постійний нагляд за вагітними і немовлятами та постійну роботу по щепленню дитячого і дорослого населення. Також особливу увагу треба приділити якості проведення профілактичних і онкологічних оглядів населення, розвивати донорство в районі та його фінансування, збільшувати, по можливості, фінансування пільгового контингенту.

Враховуючи вимоги Декларації Кабінету міністрів щодо оптимізації коштів по утриманню бю-джетних закладів, у ра-йонній лікарні підготували певні пропозиції щодо оптимізації витрат бюджетних коштів, які ще будуть вивчатися як у райдержадміністрації, так і в Головному управлінні охорони здоров’я.

Про підсумки роботи народногосподарського комплексу району за 2011 рік та Програму розвитку Борівського району на 2012-й доповів начальник управління економіки РДА Василь Гомон.

Він зазначив, що на 2012 рік визначено такі пріоритетні напрямки роботи: забезпечення діяльності фізкультурно-оздоровчого комплексу в смт.Борова, ремонт Першотравневого сільського Будинку культури, ремонтно-відновлювальні роботи водогону в с.Ізюмське; передача водогону від Ку-п’янської колійної дороги на баланс Піско-Радьківської сільради та проведення поточного ремонту; капітальний ремонт приміщень районної по-ліклініки, терапевтичного відділення, ФАПів у селах Маліївка, Борівська Андріївка, Лозова, Дружелюбівка; розробка проектно-кошторисної документації та реконструкція системи каналізації в смт.Борова; капітальний ремонт селищних ВНС №1 та №2; залучення інвестицій в економіку для розвитку тваринницької галузі; створення комплексів з переробки сільськогосподарської продукції; розроблення містобудівної документації; створення ОСББ; на державному рівні – газифікація сіл Бахтин і Гороховатка.

Як створити організацію співвласників багатоповерхових будинків у ра-йоні, про плюси та мінуси ОСББ доповіла начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Ніна Данько.

Вона доповіла, що в районі діє «Програма розвитку та реформування житлово-комунального господарства Борівського району на 2010-2015 роки», у якій передбачено створення ОСББ у багатоквартирному житловому фонді смт.Борова та Богуславки. 

Для регулювання правових та організаційних засад створення, реорганізації об’єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку діє ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», у якому в ст. 24 держава зобов’язує балансоутримувача здійснити капітальний ремонт за умови зареєстрованого об’єднання відпо-відно до діючого законодавства. Ініціативні групи, які готові створити об’єднання, наголошують на тому, що балансоутримувач не здійснить капітальний ремонт, а назад дороги не буде і вони залишаться зі своєю бідою один на один. І це стало основною причиною того, що в районі досі не створено жодного ОСББ.

Відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування  в Україні» органи місцевого самоврядування  повинні сприяти створенню ОСББ.

Підготувала Олена КОЛЕСНІКОВА.