Закон и мы

До уваги роботодавців-платників ЄСВ

До уваги роботодавців-платників ЄСВ

З 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-УІ від 8.07.2010 року.

Відповідно до Закону сума внесків, нарахованих на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та несплачених станом на 01.01.2011 року, підлягає сплаті в порядку, що діяв до 01.01.2011 року, тобто на рахунок відділення Фонду. Страхувальники, які мають заборгованість, звітують до відділення Фонду до повного її погашення.

Відповідно до п. 3.10 «Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності», затвердженого Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань № ЗО від 30.11.2010 року, страхувальники один раз на рік до 25 січня року, наступного за звітним, подають до відділення ВД ФСНВУ у Ізюмському районі відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності. Згідно даних цих відомостей на наступний рік страхувальникам визначається клас професійного ризику та процент відрахування суми єдиного внеску.

Працівниками відділення на сторінках місцевої газети, радіо та телебачення завчасно і неодноразово надавалися роз’яснення про порядок та строки здачі звітності. Більшість роботодавців вчасно відзвітували до відділення Фонду, але були і такі, що з різних причин не надали звіти. В результаті чого працівники відділення були вимушені 7 посадових осіб підприємств, установ, організацій та 17 фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю і не подали встановленої звітності, виходячи з норм статті 165-4 Кодекс) України про адміністративні правопорушення притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді накладення адміністративних штрафів.

Роботодавці повинні усвідомити власну відповідальність за добросовісне виконання своїх обов’язків перед Фондом, який забезпечує захист інтересів людей, постраждалих від професійних захворювань та нещасних випадків на виробництві, а саме своєчасно відзвітувати за свою діяльність.