Образование

На наших вечорницях хто сумний – розвеселиться!

На наших вечорницях хто сумний – розвеселиться!

gorohЗ–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
Де панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня, де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки, мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці. Останні роки національний колорит все більше набуває популярності на святах - це безперечно. Вся Європа захоплюється нашими неповторними стравами, традиціями, красою природи і дівочої вроди.
З метою відтворення обряду вечорниць у Гороховатській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були проведені українські вечорниці. Тут було розкрито красу обряду. Учні мали велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, робити добре і мудре. Виконуючи багато пісень, душі дітей були переповнені почуттям любові до рідного краю.
Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.
Веселі конкурси, чарівне ворожіння,запальний гопак, смачна калита - все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички, які для учнів школи приготували жителі нашого села Шерстюк С.В., Уварова Т.М., Дубинець М.В. Щиро дякуємо вам за допомогу у проведенні свята.

Підготувала учениця 11 класу Гороховатської ЗОШ І-ІІІ ступенів Василенко Таня.

Щоб ніколи не було сумно, весело йшла справа, то про все потрібно подбати. Визначити та розробити точні норми індивідуального поточного водоспоживання та водовідведення допоможе http://ekoekspres.com.ua/services/spetsvodokoristuvannya/item/181/ - компанія "Еко-Експресс", професіонал на ринку екологічних послуг.