Общество

Керівники комунальних служб відповідали на питання читачів

Керівники комунальних служб відповідали на питання читачів

garachaНа минулому тижні в редакції районної газети «Трудова слава» відбулася «гаряча лінія», в якій взяли участь заступник голови Борівської районної державної адміністрації Сергій Шутько і керівники комунальних служб району. Всі вони дали чіткі, обґрунтовані відповіді на питання читачів, які телефонували на «гарячу лінію».

- Чи буде зниження тарифів на послугу з централізованого теплопостачання для населення в зв’язку із зниженням вартості російського газу для України?

Відповідає А.Д. Омельченко, директор Борівського комунального підприємства теплових мереж:

- Відповідаючи на це питання, хочу процитувати останню заяву Нацкомісії, яка встановлює тарифи для Борівського КПТМ: «Національна комісія не бачить підстав для перегляду тарифів на послуги теплопостачання для населення через зниження вартості російського газу для України. Так як при розрахунку тарифів на теплову енергію, яка виробляється для потреб населення, використовується вартість природного газу українського видобутку. Під час розрахунків тарифів на теплову енергію, що виробляється для потреб населення, використовується вартість природного газу українського видобутку - разом з ПДВ це 163 дол./тис. куб. м. Як бачите, нова вартість російського газу в 268, 5 дол./тис.куб. м. перевищує ту, яка використовується в даний момент. Тому в комісії відсутні підстави для перегляду тарифів на теплову енергію для населення».

- Чи буде припинено надання субсидії у разі несвоєчасної сплати за послугу з теплопостачання?

Відповідає А.Д. Омельченко, директор Борівського комунального підприємства теплових мереж:

- Відповідно до «Методики надання населенню житлових субсидій», надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо одержувач житлової субсидії не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтвер-джується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Таким чином, надання субсидії буде припинено за поданням Борівського КПТМ у разі несплати відповідної частки витрат, з урахуванням договорів розстрочки на оплату заборгованості минулих періодів (якщо такі є) в повному обсязі.

- Який тариф на електроенергію діє у Боровій для фізичних осіб?

Відповідає А.О. Макєєв, начальник районного відділення енергозбуту:

- За обсяг, спожитий до 150 кВт год. електроенергії за 1 кВт год. - 28,02 коп., понад 150 кВт год. до 800 кВт год. на місяць (включно) - 36, 48 коп., понад 800 кВт год. - 95, 76 коп.

- Що потрібно для того, щоб перейти на електричне опалення?

Відповідає А.В. Черніков, начальник Борівського РЕМ:

- Для переходу на електричне опалення споживачу необхідно отримати ар-хітектурно-планове завдання та дозвіл на інженерне переобладнання власного житла (квартири, будинку) з метою встановлення та використання кухонних електроплит й/або електроопалювальних установок.

Після отримання та виконання вказаних вище завдань та дозволу споживач має звернутися до РВЕ ХЕЗ із заявою про застосування тарифу на електроенергію, що відпускається населенню, яке проживає в будинках, обладнаних кухонними електроплитами й/або електроопалювальними установками. До заяви додаються:           

- архітектурно-планове завдання на інженерне переобладнання житла (квартири, будинку) з метою встановлення та використання кухонних електро-плит й/або електроопалювальних установок; - дозвіл  на інженерне переобладнання житла (квартири, будинку) з метою встановлення та використання кухонних електроплит й/або електроопалювальних установок; - акт Державної приймальної комісії про прийняття переобладнаного житла (квартири, будинку) в експлуатацію; - акт допуску на підключення електроустановки;- проект   інженерного  переобладнання  будинку (квартири)  з   метою   використання кухонних електроплит й/або електроопалювальних установок; - паспорти на застосовані електротермічні установки (електротермічні установки повинні бути тільки заводського виготовлення, а в їх паспортах повинен бути зазначений № технічних умов на їхнє виготовлення і вказана можливість їх застосування у побутових умовах); - документи на право власності або користування приміщенням.

- Чи підвищуватиметься ціна на водопостачання і водовідведення в наступному, 2014 році?

Відповідає А.В. Скиба, начальник Борівського комунального водопровідно-каналізаційного підприємства:

-           На даний момент зміна тарифу в 2014 році  на водопостачання і водовідведення не планується.

-           Чи обов’язково жителям багатоквартирних і власних будинків проходити перевірку димовентиляційних каналів?

Відповідає В.А.Старіков, начальник Борівського відділення Куп’янської  філії «ПАТ Харківгаз»:

-           Так, димовентиляційні канали обов’язково мають пройти перевірку.  Але згідно з рішенням селищної ради, перевірка димовентиляційних каналів у складову тарифу КП «ЖКГ» (в оплату за квартиру) не входить, тож оплачувати ці роботи власники житла мають окремо.

Підготувала

Тетяна ГУНЬКО.