Происшествия

ЩОБ НЕ ЗАТЬМАРИТИ СВЯТА 2012

ЩОБ НЕ ЗАТЬМАРИТИ   СВЯТА

 Слід пам’ятати, що ялинку необхідно встановити на стійкій основі. За браку в приміщенні електричного ос-вітлення (наприклад під час ймовірного вимкнення) святкування Нового року повинно провадитися тільки протягом світового дня.

Ялинку не слід установлювати в проходах, біля входів, на шляхах евакуації.

Ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням Правил улаштування електроустановок. У разі використання  електричної освітлювальної мережі без знижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В. Потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт. Електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами.

Важливим запобіжним заходом є вимога про необхідність підключення     гірлянд до мережі тільки за допомогою штепсельних з’єднань.

Необхідно терміново вимикати ілюмінацію ялинки, якщо виявлені такі несправності, як нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо.

Часто ялинку прикрашають целулоїдними іграшками, а також марлею й ватою, непросоченими вогнезахисним розчином, застосовують для ілюмінації ялинки свічки. Це дуже небезпечно.

Варто нагадати, що під час організації та  проведення новорічних заходів слід дотримуватися  ще й таких вимог:

-           за кількості  людей понад 50 осіб слід використовувати приміщення, забезпечені не менше, ніж  двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із перекриттям з горючих матеріалів;

-           особи, яким доручено проведення свята, перед початком установлення ялинки зобов’язані ретельно оглянути приміщення та пересвідчитися в повній готовності останніх із протипожежного погляду, зокрема, в забезпеченості необхідною кількістю первинними засобами пожежогасіння, справності засобів зв’язку, пожежної автоматики.

Будьте обережні та дотримуйтесь цих правил! Пожежу можна попередити, а свято провести весело й цікаво.

Борівський РС ГУ Держтехногенбезпеки у  Харківській          області вітає  борівчан з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим і бажає всім щастя та здоров’я. Бережіть себе.

Юрій  Ткаченко.

Начальник Борівського РС ГУ Держтехногенбезпеки у  Харківській  області, капітан служби цивільного захисту.