Общество

Рік Дракона приніс на Борівщину багато позитивних змін

Рік Дракона приніс на Борівщину багато позитивних змін

2012 рік розпочався призначенням нового  голови райдержадміністрації - з 16 січня приступив до роботи на цій посаді Микола Олексійович Кравцов. Завдяки активності керівників організацій, установ, підприємств району, селищного, сільських голів  і наполегливості, цілеспрямованості голови райдержадміністрації, його за-ступників спільними зусиллями в районі вдалося зробити багато.

Мало хто вірив, що в 2012 році свої двері відчинить новий фізкультурно-оздоровчий комплекс, але його урочисте відкриття таки відбулося. Звичайно, для завершення будівництва докладено було багато зусиль і  райдержадміністрацією, і районною, і селищною радами, хвилювалися, чи все задумане вдасться, адже така споруда - перша в області. Зараз  бажаючі у вільний час із задоволенням займаються спортом - для цього у фізкультурно-оздоровчому комплексі є всі можливості - велика спортивна зала, нові сучасні тренажери, роздягалки, душові кабіни. З радістю спортсмени грали в рухливі спортивні ігри на багатофункціональному майданчику із синтетичним покриттям, підкачували м’язи на вуличних тренажерах. Тож з упевненістю можна сказати, що 2012 рік, оголошений Роком спорту в Україні, для борівських спортсменів став визначним. Про це свідчить і перемога наших спортсменів у регіональних та обласних спортивних змаганнях.  Наприкінці березня юні футболістки ра-йону вибороли перемогу в регіональному турнірі з міні-футболу. І місце посіли й наші державні службовці у Спартакіаді державних службовців, у якій брали участь команди з усієї області, а Зоя Мизюк у цій Спартакіаді була визнана кращою тенісисткою.   

Особлива увага протягом року  приділялася благоустрою селища -  систематично проводилися прибирання територій, у центральному парку випилювалися старі дерева, насаджувалися нові, в центрі Борової встановили лавочки для відпочинку, вулиця Миру тепер освітлюється ліхтарями. Раділи й батьки, і їхні діти яскравому дитячому майданчику, який облаштували в парку.

Незважаючи на невтішні прогнози, аграріям вдалося зібрати гарні врожаї сільгоспкультур, вищі за-планованих. Всього  зернових і зернобобових культур було зібрано на площі 28315 га, середня урожайність склала 27,3 ц/га.

З метою відтворення водних живих ресурсів влітку і восени працівники ПП «Пірра» здійснили зариблення Червонооскільського водосховища білим товстолобом - запустили більше 20 тонн  2-річних мальків.  

Хвилюючим цей рік був для родини Шелупець: Олена Афанасіївна і Валерій Петрович створили дитячий будинок сімейного типу. Маючи своїх трьох дітей, вони спочатку взяли під  опіку двох дівчаток, потім поповнили сім’ю ще сімома вихованцями. Переїзд  до нового місця проживання, нова родина, нова школа для дітей - непросто було витримати таке психологічне навантаження і батькам, і дітям. Але велика дружня родина впоралася з усіма проблемами, найголовніше - діти відчули справжню турботу, любов, порозуміння, зрозуміли, що таке щасливе дитинство.

Шість жінок, жительок нашого району, які народили й виховали до восьмирічного віку 5 і більше дітей, отримали державну нагороду України - почесне звання «Мати-героїня».

Багато почесних гостей побувало в 2012 році на Борівщині. У травні з метою обміну досвідом район відвідала делегація американських посадових осіб, на початку червня в с. Підлиман відбулися збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківщини, в яких взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, сільські, селищні, міські голови, керівники управлінь і відділів районних і обласної держадміністрації. 17 жовтня на відкриття ФОКу і запалення газового факелу в с. Піски-Радьківські з візитом прибули губернатор Харківської області Михайло Добкін, його заступники, керівники районів і міст області.

Вперше за багато років позаміський оздоровчий табір «Орлятко» приймав дітей на відпочинок три зміни. Умови для відпочинку дітей значно покращилися. Велику увагу приділили якості харчування,  закупили нове холодильне обладнання, кухонний посуд, постільну білизну, іграшки, теле- і звукову апаратуру.

Про виконання завдань, що стояли перед системою охорони здоров’я в 2012 році, й були спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я, забезпечення населення доступною якісною медичною допомогою відповідно до рівня технічного розвитку та згідно з реальними   потребами, розповіла головний лікар Борівської центральної районної лікарні Віннікова Л.Г.: «Завдяки активній позиції районної державної адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, медичних колективів у поточному році вдалося вирішити цілий ряд серйозних проблем, які позитивно позначились на результатах діяльності галузі. За сприяння голови районної державної адміністрації Кравцова Миколи Олексійовича виділені кошти з державного бюджету в сумі 1280000 грн. на ремонт покрівлі, заміну вікон та капітальний ремонт поліклінічного відділення Борівської ЦРЛ, вирішено питання забезпечення торгівлі лікарськими засобами в сільській місцевості та мо-більного зв’язку на номер «103». Для часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою виділені кошти в сумі 13594 грн., вони повністю використані за рецептами лікарів. На виконання програми «Здоров’я Слобожанщини» в 2012 році виділено 602800  грн. - для лікування хворих на цукровий діабет 362312,15 грн., 10 хворим  інвалідам та учасникам Великої Вітчизняної війни проведені операції з приводу катаракти в обласній клінічній лікарні м.Харків  на суму близько 60000 грн. Три ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС  зубозапротезовано безкоштовно на суму 1500 грн. Для амбулаторій загальної практики сімейної медицини та приймального відділення Борівської ЦРЛ на суму  89910 грн. придбано 9 «Телекардів», для фізіотерапевтичного кабінету по-ліклінічного відділення ЦРЛ  - обладнання  на суму  69090 грн., отримано 2 апарати ЕКГ в амбулаторію загальної практики сімейної медицини с.Богуславка та кабінет функціональної діагностики Борівської ЦРЛ на суму 20000 грн. За рахунок коштів державного бюджету придбані ліки для лікування хворих на туберкульоз на суму 9007,60 грн.,1 хворий отримав безкоштовно слуховий апарат на суму  950 грн.

За  рахунок благодійної допомоги відремонтовані  ФАПи та сімейні амбулаторії; на всі сімейні амбулаторії та відділення швидкої медичної допомоги придбані 9 сумок для надання невідкладної допомоги;  4 акумулятори та пальне для санітарного автотранспорту, АЗПСМ, ФАПи та фельдшерські пункти забезпечені вугіллям, дровами. Користуючись нагодою, хочу висловити подяку та побажати всіляких гараздів, здоров’я, добробуту керівникам  сільгосппідприємств - Назарьку О.В., Головченко Т.В., Пахомову О.А., Кириченку М.О., Супруну С.Г., Гомону О.А., Калюзі В.Г.».

Багато позитивного відбувалося в культурному й духовному житті району. Вперше борівчани й гості селища отримали можливість прикластися до чудотворних ікон з Афонської гори - Іверської ікони Богоматері, Пресвятої Богородиці «Всецариці» і святого великомученика Пантелеймона Цілителя.

Підтвердив звання народного Піско-Радьківський фольклорний колектив «Українські вечорниці», який є учасником багатьох обласних фестивалів і конкурсів. Учасник етнофестиваля «Печенізьке поле» Владислав Ісаєв з с. Богуславка став переможцем у номінації «За збереження народних традицій в аматорському виконанні». Андрій Тютя (смт. Борова) і Олександр Купріянов (с. Чернещина) здобули перемогу в регіональному фестивалі «Цвіт папороті». Серед 97 вокалістів, які брали участь у фестивалі світової музики, присвяченому пам’яті М.Д. Леонтовича у номінації «Вокальний спів» кращою була визнана Вероніка Мостова з с. Підлиман. На всі свята, як завжди, радували піснями й танцями жителів Борівщини працівники та аматори Борівського РБК. Незабутні враження отримали люди під час святкування Дня ветерана і людини похилого віку, Днів села.  Приємний сюрприз отримали жителі нашого району наприкінці жовтня - в смт. Борова виступали зірки міжнародного масштабу - Іво Бобул, Володимир Гришко і наш земляк, який теж із кожним днем набуває популярності на великій сцені, Іван Ганзера.

28 жовтня ми обирали народних депутатів України. Своїм правом голосу скористалися 59,6% жителів Бо-рівщини. В одномандатному виборчому окрузі №177 перемогу отримав Віктор Остапчук, який за короткий термін передвиборчої кампанії разом із командою однодумців устиг багато зробити для нашого району: надав допомогу на ремонт шкіл, дошкільних навчальних закладів,  майже у кожному селі облаштували дитячі майданчики, школи поповнилися спортивним інвентарем, телевізорами, іншими, необхідними для навчання й дозвілля, речами.

Позитивні зміни відчули в кожному куточку Борівщини. В с. Піски-Радьківські нарешті дочекалися завершення будівництва вуличного газопроводу, у школі та дитячому садочку старі вікна замінено на метало-пластикові. В с. Підвисоке і с. Підлиман після багаторічної перерви з’явилося вуличне освітлення. Метало-пластикові вікна й двері встановили у Підлиманському ДНЗ і школі, розпочалися роботи по облаштуванню шкільних туалетів. У Гороховатці увагу приділили побутовому обслуговуванню (відкрили перукарню, залу для обрядових послуг) і водозабезпеченню населення (встановили другу водозабірну башту, придбали насоси, відремонтували систему водопостачання в с. Бахтин). У Дружелюбівському сільському клубі зроблено капітальний ремонт.

   Наближається  2013 рік - рік розсудливої Змії, яка є покровителькою всіх, хто займається розумовою працею. Астрологи передбачають, що рік буде напруженим, протягом усього року відбуватиметься багато змін. Будемо сподіватися, що зміни будуть лише позитивними, а Мудра Змія принесе успіх і допомагатиме у вирішенні складних питань.

Тетяна ГУНЬКО.